poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Udbetaling af pensionsordningen - før pensionering  (Przeczytany 3229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline V44

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Udbetaling af pensionsordningen - før pensionering
« dnia: 11 Sie 2018, 04:39:12 »
Witam chciałbym się dowiedzieć czy może któryś z forumowiczów oriętuje się w sprawach dotyczących zwrotu wpłaconych składek emerytalnych.
Wysłałem  e-mail do Industriens Pension z zapytaniem czy mogę odzyskać wpłacone składki ,a jeżeli tak to jakie kroki musiał bym podjąć by tego dokonać ,dostałem odp że jak najbardziej w tym że odzyskuje się tylko 40% (to akurat jest dla mnie zrozumiałe)
Chciabym się dowiedzieć jak zaznaczyć w załączniku 2,o ile to będe musiał zrobić .
Jeżeli znajdzie się na forum życzliwa osoba która chciała by mi pomóc w odzyskaniu części składek,byłbym dozgonnie wdzięczny (pamiętając że za dobrą pomoc potrafię się odwdzięczyć ) Posiadam ID tak że z wglądem na strony typu skat itp nie było by problemu z góry dziękuję za pomoc

Mój nr tel +48 797 951 984 osoby chętne mi pomóc w tej sprawie proszę o sms oddzwonie o każdej porze.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udbetaling af pensionsordningen - før pensionering
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sie 2018, 13:11:41 »
Byc moze juz uzyskales odpowiedz  na swoje pytania. Nic nie mozesz zaznaczyc nie majac dokumentacji. Zaznaczasz jaka dokumentacje zalaczasz do wniosku o wyplate skladek (strona 1 wniosku). Najprostsza sprawa to zwrocic sie do Skat o zmiane karty podakowej z wpisem ostatniego dnia pobytu w Danii i adnoitacja w tej karcie podatkowej ze obowiazek podatkowy zostal zamkniety dniem xxxxx (data wyjazdu z Danii). Zwracajac sie o to do Skat musisz zalaczyc pokwitownaie z komuny o wymeldowaniu. nowa karta podatkowa przyjdzie do twojej teczki podatkowej w skat. Do wniosku do funduszu emerytalnego  zalaczasz nowa karte podatkowa (Forskudsopgørelse). Mozesz tez zrobic inaczej to zanczy pobrac na stronie skat blankiet 04.029 i wyslac do Skat, ale rozpatrzenie tego blankietu trwa dosc dlugo i potem otrzymasz odpowiedz ze skatu albo na pismie albo w formie blankietu potwierdzajacego zamkniecie obowiazku podatkowego i wyslesz to do funduszu. I trzecia opcja. Do wniosku o zmiane karty podatkowej albo do wniosku 04.029 zalaczasz caly swoj wniosek do funduszu i prosisz skat o potwierdzenie na stronie 2 wniosku ze twoj obowiazek podatkowy zostal zamkniety. Zdarza sie ze uprzejmy urzednik w Skat wysle twoj wniosek bezposrednio do funduszu, albo zwroci go do ciebie i sam wyslesz. Jezeli saldo kwoty w fundzuu emerytalnym przekracza kwote 100.000 zl. musisz dodatkowo pobrac z funduszu blankiet do potwierdzenia przez twojego lekarza w Polsce, ze nie stwierdza u ciebie chorob zagrazajacych zyciu. W ten sposob fundusz zabezpiecza sie przed ewentualna wyplate ubezpieczenia, poniewaz nawet w czasie rozpatrywania wniosku nadal jestes ubezpieczony w funduszu az do dnia wyplaty.

poloniainfo.dk

Odp: Udbetaling af pensionsordningen - før pensionering
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sie 2018, 13:11:41 »

 

Udbetaling Danmark

Zaczęty przez odonDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3856
Ostatnia wiadomość 01 Maj 2014, 07:01:27
wysłana przez odon
Udbetaling Danmark Ansogning om Barseldagpenge

Zaczęty przez mamuska90Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7879
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2014, 12:19:41
wysłana przez ksiazecph
Druk-Ansøgnings -og oplysningsskema til udbetaling børne- og ungeydelse

Zaczęty przez kaczucha75Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4625
Ostatnia wiadomość 08 Kwi 2014, 23:24:52
wysłana przez roga
Pismo z Udbetaling Danmark

Zaczęty przez SimpleBelieverManDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14820
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2019, 13:07:15
wysłana przez Jomir
Wystawa: 100 steder at huske før de forsvinder

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2333
Ostatnia wiadomość 15 Maj 2009, 12:37:12
wysłana przez mala_z_Aarhus