poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: SKAT chce 56000 DKK  (Przeczytany 8181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
SKAT chce 56000 DKK
« dnia: 09 Paź 2018, 20:27:29 »
Witam
SKAT przysłał mi dokumenty ze mam im oddać 56000 DKK za ostatnie 3 lata.
2015 - 20.382 kr.
2016 - 18.861 kr.
2017 - 16.203 kr.
Sprawa wygląda tak że od 3 lat pracowałem tylko po 6 miesięcy w Danii i wyjeżdżając do Polski się nie wymeldowywałem. Nie wiedziałem że to jest obowiązkowe.
SKAT podjął decyzję że przebywałem w Danii i ze nie jestem rezydentem i naliczyli mi większy podatek za mieszkanie chyba.
Jak mogę się od tego odwołać? Chociaż napisali ze decyzja jest ostateczna mimo że dostarczyłem im dokumenty z Polski potwierdzające że tam mieszkam, i przebywałem w tych okresach.
Co z tym zrobić?

Dodatkowo jeszcze za te 3 lata nie wypłacają nam bornepenge.


« Ostatnia zmiana: 09 Paź 2018, 20:52:09 wysłana przez robotnik »
POLSKA

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Paź 2018, 12:15:27 »
Według Mnie z tego co widzę, miałeś przyznane ulgi na cały rok a nie pracowałeś cały rok wiec nie nalezaly Ci się. Teraz to musisz zwrócić. Przyjeżdżając do obcego kraju należałoby się zapoznać z prawem jakie w nim obowiązuje, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Idź do dobrego księgowego może coś będzie można obniżyć.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Paź 2018, 10:05:23 »
Cofnęli mi wszystkie dojazdy do Polski za 3 lata. Napisali że przebywałem stale w Danii 12 miesięcy  i dojazdy mi się nie należą. Pracując 6 miesięcy w roku tylko i mając rodzinę w Polsce jestem pracownikiem sezonowym czy jak to się tam nazywa i mi się należą. Oni mi tam napisali że byłem 12 miesięcy w Danii a do Polski jeździłem na wakacje i mi się nie należy! Napisali mi tak żeby mi nie płacić dojazdów.
A jeżeli tak sądzą to czy mogę wystąpić o kontant hjaelp za te miesiące co niby byłem w Danii a nie pracowałem?
POLSKA

Offline Tajga75

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Paź 2018, 13:13:43 »
Witam,chcę tobie pomóc,ale zaczne od wyjasnienia co znaczy kost og logi  to jest dieta i zakwaterowanie,ona ci sie nalezy tylko w pierwszym roku,gdy przyjechales do Danii,A teraz jak to sie wylicza, czas pobytu w Danii razy dzien diety,gdy wyjechales do polski w tym czasie odejmujesz te dni,poniewaz nie byles w Danii i tak byles pol roku w Dani180 dni odejmujesz te dni ,ktore byles w polsce i mnozysz przez stawke dzienna np 75 kr,to jest twoja ulga,a poza tym  to jest wyznaczony limit roczny ,nie wiem dokladnie ale chyba cos 25000kr rocznie maximum.
Druga sprawa to co wklejles nic na tej kopi nie ma mowy o zjazdach do Polski,po dunsku jest to befordring,rubryka 52,i to Ci sie nalezy jak psu buda,osobiscie znam duzo Polakow pracujacych tutaj 8lat i  co roku odliczja dojazdy do polski ,100procent ci sie naleza ,bez dyskusjii.oczywiscie musisz to potwierdzic paragonami za paliwo lub biletami,lub jesli jedzdziles z kims,to placac karta w Polsce,ztym ostatnim skat troche nie wierzy.Mozesz jezdzic co tydzien ,abys mial potwierdzenie
Trzecia SPRAWA BORNEPENGE,jesli nie bierzesz w Polsce naleza Ci sie tutaj,nie mozesz brac podwojnie,
czwarta rzecz jesli twoja zona nie pracowala w Polsce nalezy ci sie jej fradrag na 1000procent 16000 kr netto dla ciebie przez rok pracy tutaj
A teraz rdze Tobie wez sobie dobrego tlumacza ,oczywiscie po dunsku przygotuj wszystykie dokumenty i umow sie na wizycie w skacie,nie dzwon na infolinie,poniewaz tam sa przeroznej masci fachowcy jeden powie tak drugi nie,wszystko bierz na pismie albo e mail,poczytaj sobie forum i znajdz co pisze Pan o nicku Roga,to jest skarbnica wiedzy na temat podatkow,uwazam jeden z najlepszych na tym forum.
Zycze powodzenia!!!!!!!Nie załamuj sie,przygotuj wszystkie dokumenty,faktury,bilety ,wyciag z rozliczenia rocznego twojej zony w Polsce jesli nie pracowala,lub nie zarobila o ponizej 20000 zl rocznie ok 43000 kr,zloz pismo w komunie o zwrot zaleglego bornepenge i glowa do gory!
i jescze jedno kto ciebie rozliczał ,czy ty sie wogole nie rozliczales,bO TO WZYWA O POMSTE DO NIEBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline kujawiaczkaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Paź 2018, 19:04:08 »
"Rubrik 52: Bidrag til A-kasse, efterlønsordning og fleksydelse"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Paź 2018, 23:57:43 »
Otrzymales wiele informacji od Tajga, ale sa to informacje ogolne, poniewaz na podstawie twojego opisu i zalaczonego linku niewiele mozna ocenic, zeby byc pewnym. Najwazniejsza sprawa jest twoj status podatkowy dla Danii. Byc moze jestes pracownikiem transgranicznym albo sezonowym- tego nie wiem. Faktem jest, ze na pewno ktos cie rozliczal (albo robiles to sam, wprowadzajac ulgi podatkowe, ktore ci nie przysluguja (wyzywienie i zakwaterowanie) nawet w pierwszych 12 miesiacach zatrudniena w Danii. Ulga ta rubryka 53 (Rejseudgifter) przysluguje pod waunkiem ze byla mowa o tymczasowym miejscu pracy, a tymczasowosc byla okreslona przed podjeciem pracy wpisem w kontrakcie zatrudniea, ze bedziez pracowal od.....do......, lub w przypadku pracy sezonowej, to znaczy pracy, ktorej nie mozna wykonywac w innym okresie niz w okreslonym sezonie. Zbieranie truskawek to praca sezonowa, natomiast praca w fabryce przez xxx miesiecy w roku nie jest praca sezonowa mimo to ze czas trwania pracy ograniczal sie do kilku miesiecy. Praca w budowlance jest automatycznie tymczasowym miejscem pracy i jezeli twoja pierwsza praca w Danii zaczela sie w 2015, to tylko w 2015 mogles skorzystac z tej ulgi, chyba ze pierwsze 12 miesiecy zatrudnienia bylo czesciowo w 2015 i w 2016. Odliczenia tzw. ulga na jazdy nie jest niczym innym jak ulga na dojazdy do pracy. I teraz wszystko zalezy od tego czy skat uwaza czy masz status pracownika transgranicznego (ograniczony obowiazek podatkowy lub dobbeldomicil czy tez uznal ze masz pelen obowiazek dla Danii). Nie bez znaczenia jest to czy jestes w Danii zameldowanym w rejestrze ludnosci. Normalnie pierwsza sprawe jaka skat ocenia, to gdzie podatnik przebywa dluzej w ciagu roku; czy w Danii czy poza Dania, czy zachowal swoje tzw. sædvanlige bopæl w kraju z ktorego przyjechal tutaj do pracy (Polska) i czy w Polsce ma pelen obowiazek podatkowy. Ty, jezeli masz stale zameldowanie w Polsce z cala pewnoscia masz obowiazek podatkowy w Polsce. Oczywiscie nie placisz w Polsce podatku jezeli nie masz w Polsce dochodu ale obowiazek podatkowy dla Polski masz i to nieograniczony. Moze to potwierdzic Urzad Skarbowyc. Nie jest wykluczonym, ze dlug podatkowy okreslony przez skat mozna zredukowac, ale jak juz napisal Tajga, ulga na jazdy musi byc udokumentowana. Sam pobyt w Polsce, nawet potwierdzony pozycjami platnosci na dunskim koncie bankowym nie jest wystarczajacy przy szczegolowej kontroli, co raczej ma miejsce w twoim przypadku. Ulga jest ulga na jazdy, a wiec w wielu przypadkach widzialem wymaganie skatu, zeby przedlozyc dokumentacje pokonywania trasy do domu, a nie samego pobytu. Wiele kontroli wykazalo, ze podatnik byl w Danii, a ktos inny w Polsce uzywal jego karty bankowej. Jest wiele innych spraw, ktora moga miec wplyw na twoje rozliczenie i nikt nie jest w stanie ci pomoc, nie majac wgladu do twoich rozliczen zajndujacych sie w twejej teczce podatkowej ani do korespondencji jaka otrzymales ze skat. Twoj nick wydaje mi sie znajomym i chyba pracowales albo pracujez w Danii od wielu lat, wiecej niz trzech, a moze sie myle. Chyba nawet mnie kontaktowales w jakis sprawach. Mysle, ze powinienes znalezc kogos, kto nie tylko dobrze rozmawia po dunsku, poniewaz znajomosc jezyka nie jest z jednoznacznym ze znajomosci przepisow podatkowych, a chodzi o to zeby pomoc ci wyjsc z sytuacji w ktorej sie znalazles. Najwazniejszym jest okreslenie twojego statusu podatkowego, ktory umozliwilby zmiane rozliczenia. Moge podpowiedziec, ze bardzo dobrze jest miec Certyfikat z Urzedu Skarbowego potwierdzajacy twoja rezydencje mieszkalna i podatkowa dla Polski. Na dole tego certyfikatu jest wpis, ze masz nieograniczony obowiazek podatkwy dla Polski, a nawet w przypadku jezeli Skat okreslil ze masz pelen obowiazek podatkowy dla Danii, bo mysle ze tak skat postapil, to majac 2 pelnne obowiazki podatkowe, ale bedac obywatelem poslkim, majacym staly adres zamieszkania w Polsce i najblizsza rodzien w Polsce (zona, dzieci) zameldowana pod tym samrm adresem, to szala moze zostac przewazona na twoja strone. Ja niestety z pewnych wzgledow nie moge zajac sie konkretna pomoca, ale moge doradzic i ocenic. Warunkime jest mozliwosc zapoznania sie z twoimi rozliczeniami, to zanczy dostep do twojej teczki podatkowej, wylacznie za pomoca TastSelv. do Skat mozna tez logowac sie przez NemId, ale ani hasla ani kodu nigdy nie nalezy przekazywac innym osobom. 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2018, 00:12:56 »
....dodam jeszcze ze nie mozesz wystepowac o kontanthjælp i to w dostku wstecznie. To ze pracowales tylko czesc roku nikogo nie obchodzi, to twoja sprawa prywatna. Zakladam, ze mimo ze nie pacowales to byles zatrudniony i nie bylo mowy o zwolnieniu z pracy, a kontakthjælp jest dla osob, ktora znalazly sie w sytuacji bez srodkow do zycia, np. z powodu zwolnienia z pracy i innych wydarzen socjalnych. Chyba nie byles bez srodkow do zycia w cagu tych 3 lat, skoro sie utrzymywales bez pomocy socjalnej. Jezeli bylbys zwolnionym z pracy i nie majac srodkow do zycia, mozna skladac wniosek o pomoc socjalna, ale warunkiem  jest miedzy innymi, ze dostajac pomoc w Danii masz przebywac w Danii. Teraz byc moze jest za pozno, ale wedlug mnie nalezalo byc czlonkiem  A-kasse i ustalac z pracodawca, ze po kazdym okresie zatrudnienia zwalnia cie z pracy. Wowczas otrzymywalbys dagpenge z A-kasse w okresie bezrobocia az do owego kontraktu zatrudniena na kolejne 6 miesiecy.... 

poloniainfo.dk

Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2018, 00:12:56 »

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Paź 2018, 09:13:36 »
Dzięki że dużo napisaliście. Jednakże potrzebny mi ktoś kto się tym zajmie i to ogarnie. Rozliczenia od wielu lat robiła mi firma z Jutlandii jednakże ten ktoś nie kwapi się żeby to ogarnąć. Potrzebny mi jest ktoś inny kto to "załatwi". Dajcie namiar na kogoś i ile to będzie kosztowało.
POLSKA

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Paź 2018, 11:07:27 »
znacie kogoś kto mi napisze klage do SKATu w mojej sprawie?
POLSKA

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Paź 2018, 10:27:22 »
Otrzymales wiele informacji od Tajga, ale sa to informacje ogolne, poniewaz na podstawie twojego opisu i zalaczonego linku niewiele mozna ocenic, zeby byc pewnym. Najwazniejsza sprawa jest twoj status podatkowy dla Danii. Byc moze jestes pracownikiem transgranicznym albo sezonowym- tego nie wiem. Faktem jest, ze na pewno ktos cie rozliczal (albo robiles to sam, wprowadzajac ulgi podatkowe, ktore ci nie przysluguja (wyzywienie i zakwaterowanie) nawet w pierwszych 12 miesiacach zatrudniena w Danii. Ulga ta rubryka 53 (Rejseudgifter) przysluguje pod waunkiem ze byla mowa o tymczasowym miejscu pracy, a tymczasowosc byla okreslona przed podjeciem pracy wpisem w kontrakcie zatrudniea, ze bedziez pracowal od.....do......, lub w przypadku pracy sezonowej, to znaczy pracy, ktorej nie mozna wykonywac w innym okresie niz w okreslonym sezonie. Zbieranie truskawek to praca sezonowa, natomiast praca w fabryce przez xxx miesiecy w roku nie jest praca sezonowa mimo to ze czas trwania pracy ograniczal sie do kilku miesiecy. Praca w budowlance jest automatycznie tymczasowym miejscem pracy i jezeli twoja pierwsza praca w Danii zaczela sie w 2015, to tylko w 2015 mogles skorzystac z tej ulgi, chyba ze pierwsze 12 miesiecy zatrudnienia bylo czesciowo w 2015 i w 2016. Odliczenia tzw. ulga na jazdy nie jest niczym innym jak ulga na dojazdy do pracy. I teraz wszystko zalezy od tego czy skat uwaza czy masz status pracownika transgranicznego (ograniczony obowiazek podatkowy lub dobbeldomicil czy tez uznal ze masz pelen obowiazek dla Danii). Nie bez znaczenia jest to czy jestes w Danii zameldowanym w rejestrze ludnosci. Normalnie pierwsza sprawe jaka skat ocenia, to gdzie podatnik przebywa dluzej w ciagu roku; czy w Danii czy poza Dania, czy zachowal swoje tzw. sædvanlige bopæl w kraju z ktorego przyjechal tutaj do pracy (Polska) i czy w Polsce ma pelen obowiazek podatkowy. Ty, jezeli masz stale zameldowanie w Polsce z cala pewnoscia masz obowiazek podatkowy w Polsce. Oczywiscie nie placisz w Polsce podatku jezeli nie masz w Polsce dochodu ale obowiazek podatkowy dla Polski masz i to nieograniczony. Moze to potwierdzic Urzad Skarbowyc. Nie jest wykluczonym, ze dlug podatkowy okreslony przez skat mozna zredukowac, ale jak juz napisal Tajga, ulga na jazdy musi byc udokumentowana. Sam pobyt w Polsce, nawet potwierdzony pozycjami platnosci na dunskim koncie bankowym nie jest wystarczajacy przy szczegolowej kontroli, co raczej ma miejsce w twoim przypadku. Ulga jest ulga na jazdy, a wiec w wielu przypadkach widzialem wymaganie skatu, zeby przedlozyc dokumentacje pokonywania trasy do domu, a nie samego pobytu. Wiele kontroli wykazalo, ze podatnik byl w Danii, a ktos inny w Polsce uzywal jego karty bankowej. Jest wiele innych spraw, ktora moga miec wplyw na twoje rozliczenie i nikt nie jest w stanie ci pomoc, nie majac wgladu do twoich rozliczen zajndujacych sie w twejej teczce podatkowej ani do korespondencji jaka otrzymales ze skat. Twoj nick wydaje mi sie znajomym i chyba pracowales albo pracujez w Danii od wielu lat, wiecej niz trzech, a moze sie myle. Chyba nawet mnie kontaktowales w jakis sprawach. Mysle, ze powinienes znalezc kogos, kto nie tylko dobrze rozmawia po dunsku, poniewaz znajomosc jezyka nie jest z jednoznacznym ze znajomosci przepisow podatkowych, a chodzi o to zeby pomoc ci wyjsc z sytuacji w ktorej sie znalazles. Najwazniejszym jest okreslenie twojego statusu podatkowego, ktory umozliwilby zmiane rozliczenia. Moge podpowiedziec, ze bardzo dobrze jest miec Certyfikat z Urzedu Skarbowego potwierdzajacy twoja rezydencje mieszkalna i podatkowa dla Polski. Na dole tego certyfikatu jest wpis, ze masz nieograniczony obowiazek podatkwy dla Polski, a nawet w przypadku jezeli Skat okreslil ze masz pelen obowiazek podatkowy dla Danii, bo mysle ze tak skat postapil, to majac 2 pelnne obowiazki podatkowe, ale bedac obywatelem poslkim, majacym staly adres zamieszkania w Polsce i najblizsza rodzien w Polsce (zona, dzieci) zameldowana pod tym samrm adresem, to szala moze zostac przewazona na twoja strone. Ja niestety z pewnych wzgledow nie moge zajac sie konkretna pomoca, ale moge doradzic i ocenic. Warunkime jest mozliwosc zapoznania sie z twoimi rozliczeniami, to zanczy dostep do twojej teczki podatkowej, wylacznie za pomoca TastSelv. do Skat mozna tez logowac sie przez NemId, ale ani hasla ani kodu nigdy nie nalezy przekazywac innym osobom. 
tyle napisałeś to czy napiszesz mi "klage" do SKATu? Oczywiście odpłatnie.
POLSKA

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Paź 2018, 13:07:04 »
Chcesz zlozyc skarge do Skat, a co chesz zaskarzyc? Decyzja Skatu na tym etapie jest sluszna, poniewaz oparta tylko na informacjach jakie skat posiada. Jezeli uwazasz ze twoj status podatkowy powinien byc inny, np. podatnik z dobbel domicilering a w zwiazku z tym rozliczeniowo traktowany jako grænsegænger, a Skat, to powinienes sie z tym zwrocic do Skat. Jak juz wczesniej pisalem, musisz znalezc kogos kto bedzie w stanie ocenic twoja sytuacje po zapoznaniu sie z twoimi rozliczeniami, ktore znajduja sie w twojej teczce podatkowej, pismami jakie dostales ze Skat, gdzie skat na pewno podal podstawe swojej oceny z ktora moze nie jestes zgodny itp. O tym wszystkim juz napisalem poprzednio, a wiec tego nie mozna "przeskoczyc" tylko zabrac sie do sprawy we wlasciwy sposob, a nie zaczynajac od skargi, skargi na co?. Niestety wiecej nie moge ci pomoc. Mysle, ze udzielilem wiele przydatnych informacji. Zycze powodzenia w zalatwieniu sprawy. 

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Paź 2018, 13:49:48 »
Chcesz zlozyc skarge do Skat, a co chesz zaskarzyc?O tym wszystkim juz napisalem poprzednio, a wiec tego nie mozna "przeskoczyc" tylko zabrac sie do sprawy we wlasciwy sposob, a nie zaczynajac od skargi, skargi na co?. Niestety wiecej nie moge ci pomoc.
Chodzi mi o zwroty za jazdy do Polski które SKAT powiedział że mi się nie należą. Dlaczego wszyscy co mają rodziny w Polsce jeżdżą do Polski i zwracają im te pieniądze a mi zablokowali?
Chciałbyś zerknąć na ten dokument ze skatu co mi przysłali?
Pracuję 6 miesięcy w roku w Danii i 6 jestem w Polsce i nie pracuję. Skat uznał że jeśli nie pracuję w Polsce to przebywałem w Danii i jeżdziłem do rodziny na wakacje. Chora decyzja. To chcę zaskarżyć. Kto powiedział że musze po powrocie pracować w Polsce? Te pieniądze mi wystarczają.
POLSKA

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Paź 2018, 18:05:57 »
Dlaczego wszyscy co mają rodziny w Polsce jeżdżą do Polski i zwracają im te pieniądze a mi zablokowali?

Jazdy do Polski nie traktuje sie jako jazdy do rodziny. Sa to dojazdy do pracy !!!! z miejsca zamieszkania w Polsce, gdzie mieszkasz razem z najblizsza rodzina do miejsca wykonywania pracy w Danii i potem z powrotem z pracy w Danii do miejsca zamieszkania w Polsce. Skat nie daje nikomu ulgi podatkowej tylko z tego powodu ze byl w domu. Ulga przysluguje za przejazdy do pracy Polski do Danii i z powrotem. Jezeli jezdziles do domu w czasie tych 6-ciu miesiecy pracy w Danii, to jezeli pozostale warunki byy spelnione (o tym nie wiem), to ulga/odliczenie tych jazd powinno byc uznane. Z pismem ze skat moge sie zapoznac, ale najlepszym wyjsciem byloby zobaczyc jak zostalo sporzadzone rozliczenie i jaki masz status podatkowy. Tak jak juz napisalem kilka razy, mimo ze doskonale znam i przepisy i praktyke w tych sprawach, nie moge zajac sie konkretna pomoca w tej sprawie. Moge natomiast po otrzymaniu ww pisma odpowiedzeic konkretnie jakie stanowisko zajal skat w tej sprawie na podstawie informacjii jakie posiada. 

poloniainfo.dk

Odp: SKAT chce 56000 DKK
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Paź 2018, 18:05:57 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13135
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11407
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14921
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6888
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17214
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga