poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podatek przez pierwsze miesiace pracy?  (Przeczytany 4193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline voltari13

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Podatek przez pierwsze miesiace pracy?
« dnia: 24 Lip 2018, 20:55:33 »
Czesc! Chcialbym sie dowiedziec czy podatek przez pierwsze miesiace pracy wynosi 8 %? Aktualnie widnieje u mnie podatek 37% i chcialbym sie dowiedziec jak ubiegac sie o 8%.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek przez pierwsze miesiace pracy?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lip 2018, 22:22:52 »
 Nie ma takiego pojecia jak praca "przez pierwsze miesiace". W zamieszczonym artykuje poprawnie napisano o tymczasowym miejscu pracy, a tymczasowe miejsce pracy, to miejsce pracy ograniczone w czasie i takie ograniczenie musi byc wpisane w kontrakce zatrudnienia, np. praca od (data) do (data) lub np. zatrudnienie na okres 6 miesiecy. Okres probny wpisany w kontrakcie rowniez zalicza sie jako tymczasowe miejsce pracy. O ograniczeniu podatku wylacznie do oplacenia skladki na rynek pracy ktora wlasnie wynosi 8% (czyli realnie nie placenie podatku podstawowego, podatku na sprawy zdorowtne i podatku dla komuny), bylo pisane tutaj na forum wielokrotnie. Jezeli placisz 37% to placisz wlasnie wszystkie podatki ktore wymienilem, a podstawa obliczenia podatku przez Skat sa twoje wlasne informacje. Jezeli mowa o pierwszym zatrudnieniu w Danii to zeby otrzymac kart podatkowa musiales sam wypelnic formularz 04.063 podajac wiele szczegolow o swoim zatrudnieniu itp. Tylko na tej podstawie Skat okreslil twoj status podatnika i sporzadzil dla ciebie karte podatkowa. 

Offline Nikesz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek przez pierwsze miesiace pracy?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lis 2018, 16:05:15 »
Jezeli placisz 37% to placisz wlasnie wszystkie podatki ktore wymienilem, a podstawa obliczenia podatku przez Skat sa twoje wlasne informacje. Jezeli mowa o pierwszym zatrudnieniu w Danii to zeby otrzymac kart podatkowa musiales sam wypelnic formularz 04.063 podajac wiele szczegolow o swoim zatrudnieniu itp. Tylko na tej podstawie Skat okreslil twoj status podatnika i sporzadzil dla ciebie karte podatkowa. 

Witam.
Mam zamiar wybrać się do pracy w Danii i szukam informacji by orientacyjnie wyliczyć sobie "opłacalność" mojego pobytu.
Rozumiem ,że SKAT na podstawie informacji wyliczył Voltariemu podatek 37%. Moje pytanie brzmi czy jadąc do Danii gdzie agencja oferuje duńską umowę na 3 miesiące potem na kolejne miesiące (3/6) jest szansa załapać się na ten podatek 8%? Coś też czytałem o podatku liniowym 25% i w rezultacie zgłupiałem czy 8 czy 25 czy 37% jako pracownik tymczasowy przez agencje pracy.
Z góry dzięki za odpowiedź.

poloniainfo.dk

Odp: Podatek przez pierwsze miesiace pracy?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lis 2018, 16:05:15 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8773
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16683
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12514
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27049
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11983
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir