poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypłacenie składek emerytalnych  (Przeczytany 5571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sehun6586

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Wypłacenie składek emerytalnych
« dnia: 14 Sty 2019, 15:49:53 »
Witam. Chciałabym wypłacić składki emerytalne z Industriens pension. Muszę im wysłać blankiet, że nie mam już obowiązku podatkowego w Danii. I tu polega problem, w jaki sposób taki blankiet dostać? Jak napisać do skatu? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.  Miała mi to załatwić kobieta, która rozlicza, ale niestety moja sprawa stoi miejscu przez to od 4 miesięcy, więc zaczęłam brać sprawę we własne ręce.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2019, 16:01:18 wysłana przez Sehun6586 »

Offline Sehun6586

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sty 2019, 20:21:17 »
Pomoże ktoś? :'( :'( :'( :'(

Offline zaq

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 14
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sty 2019, 20:06:47 »
Hej,
Mam nadzieje, ze wiesz, ze wyplacajac skladki emerytalne nalezy zwrocic 60% podatku od uzbieranej kwoty.
https://www.industrienspension.dk/da/Globale/Blanketter#accordion=%7B74895F5D-82FF-43D5-8C78-9C9E30FE3EFE%7D
Pod tym linkiem znajdziesz formularz do wypelnienia 'Ansøgning om udbetaling hvis du flytter til udlandet' wraz z instrukcjami.

Offline Sehun6586

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2019, 21:55:21 »
Hej,
Mam nadzieje, ze wiesz, ze wyplacajac skladki emerytalne nalezy zwrocic 60% podatku od uzbieranej kwoty.
https://www.industrienspension.dk/da/Globale/Blanketter#accordion=%7B74895F5D-82FF-43D5-8C78-9C9E30FE3EFE%7D
Pod tym linkiem znajdziesz formularz do wypelnienia 'Ansøgning om udbetaling hvis du flytter til udlandet' wraz z instrukcjami.

Tak, oczywiście, że o tym wiem, jest to wałkowane od początku. Tak jak pisałam chodzi mi o blankiet, który mam wysłać do skatu, wszystko inne zostało do pension wysłane. Patrząc na te blankiet ze strony, która została podana, chodzi o ten drugi załącznik, który mam załączyć do skata czy jak?
" Der er vedlagt dokumentation for ophør af skattepligt i Danmark i form af:
(Vælg en)
… Kopi af original forskudsopgørelse, hvor der står Skattepligt ophørt den
 ____________ (skriv dato)
… Kopi af original årsopgørelse, hvor der står Skattepligt ophørt den
____________ (skriv dato)
Udfyldes af SKAT, hvis ovenstående ikke kan fremskaffes.
… SKAT bekræfter, at ovenstående persons skattepligt til Danmark er ophørt den
___________ (skriv dato) "

Offline Sehun6586

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2019, 21:57:47 »
Hej,
Mam nadzieje, ze wiesz, ze wyplacajac skladki emerytalne nalezy zwrocic 60% podatku od uzbieranej kwoty.
https://www.industrienspension.dk/da/Globale/Blanketter#accordion=%7B74895F5D-82FF-43D5-8C78-9C9E30FE3EFE%7D
Pod tym linkiem znajdziesz formularz do wypelnienia 'Ansøgning om udbetaling hvis du flytter til udlandet' wraz z instrukcjami.
Chodzi mi o to: "Pamiętaj, że wraz z wnioskiem musimy mieć dokumentację od SKAT, że Twoje zobowiązanie podatkowe w Danii ustało."

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lut 2019, 14:10:28 »
Jezeli jeszcze nie zalatwiles sprawy, to tutaj masz przepis jak to nalezy robic. Moze sie tez przydac innym w podobnej sytuacji. Sa 2 sposoby uzyskania potwierdzenia zamkniecia obowiazku podatkowego od skatu. Albo wysylasz ze swojej teczki podatkowej w skat blankiet 04.029, ale procedura uzyskania zaswiadczenia bedzie dosc dlugotrwala, albo najlepiej napisac ze swojej teczki podatkowej, ze prosisz o zamkniecie obowiazku podatkowego dlatego, ze z dniem takim a takim nie masz juz przynaleznosci do dunskiego rynku pracy ani miejsca pobytu w Danii i prosisz o zmiane karty podatkowej (Forskudsopgøresle) tak aby z niej wynikal okres jej waznosci (data wymeldowania z dunkiego adresu, jezeli byles zameldowany albo podana przez ciebie data wyjazdu jezeli nie miales meldunku w Danii) i prosisz rownoczesnie o adnotacje w Forskudsopgøresle o zamknieciu obowiazku podatkowego Ophør af skattepligten. Do tego pisemka dolaczasz zalczniki :pokwitowanie o wymeldowaniu (elektorniczne wymeldowania na borger.dk - mozesz automatycznie schowac sobie pokwitowanie + wpowiedzenie z pracy lub inny dowod zaprzestania zatrudnienia w Danii. Skat bardzo szybko dokonuje zmiany karty podatkowej i powiadomi o nowej karcie mailem, ale nie zawsze robi to konsekwentnie, dlatego zagladaj od czasu do czasu do swojej teczki podatkowej. Teraz majac juz nowe Forskudsopgørelse z podana iloscia dni podatkowych i data zamkniecia obowiazku podatkowego, mozesz zalaczyc to Forskudsopgørelse do wniosku do funduszu emerytalnego i na stronie 2 wniosku zakreslic odpowiednia rubryke, ze dolaczasz Forskudopgørelse i wpisz date zamkniecia obowiazku podatkowego wynikajaca z forskudopgørelse.
Jezeli wyjezdrzasz z Danii relatywnie krotko przed sporzadzenime przez Skat rozliczenia rocznego, to w pismie do Skat popros zeby w propozycji rozliczenia wprowadzili ilosc dni podatkowych i date zamkniecia obowiazku podatkowego. Do pisemka zalaczasz te same dokumenty jak do pisemka o zmiane Forskudsopgørelse. Rozliczenie roczne (w tym roku bedzie dostepne od 11.3.2019) zalaczasz do wniosku do Funduszu Emerytalnego i na strone 2 wniosku zakreslasz, ze zalaczasz wlasnie to rozliczenia z data zamkniecia obowiazku podatkowego xx.xx.xxxx. We wniosku na stronie 1 podajesz numer konta na ktore Fundusz Emerytalny ma przelac wyplate po potraceniu 60% podatku. Mysle, ze dobrze jest podac numer swojego Nemkonta. Nie wiem, ale slyszalem, a w  przypadkach widzialem pismo Urzedu Skarbowego, ktory zainteresowal sie przelewem duzej kwoty. 

 

Offline Sehun6586

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lut 2019, 14:09:45 »
Jezeli jeszcze nie zalatwiles sprawy, to tutaj masz przepis jak to nalezy robic. Moze sie tez przydac innym w podobnej sytuacji. Sa 2 sposoby uzyskania potwierdzenia zamkniecia obowiazku podatkowego od skatu. Albo wysylasz ze swojej teczki podatkowej w skat blankiet 04.029, ale procedura uzyskania zaswiadczenia bedzie dosc dlugotrwala, albo najlepiej napisac ze swojej teczki podatkowej, ze prosisz o zamkniecie obowiazku podatkowego dlatego, ze z dniem takim a takim nie masz juz przynaleznosci do dunskiego rynku pracy ani miejsca pobytu w Danii i prosisz o zmiane karty podatkowej (Forskudsopgøresle) tak aby z niej wynikal okres jej waznosci (data wymeldowania z dunkiego adresu, jezeli byles zameldowany albo podana przez ciebie data wyjazdu jezeli nie miales meldunku w Danii) i prosisz rownoczesnie o adnotacje w Forskudsopgøresle o zamknieciu obowiazku podatkowego Ophør af skattepligten. Do tego pisemka dolaczasz zalczniki :pokwitowanie o wymeldowaniu (elektorniczne wymeldowania na borger.dk - mozesz automatycznie schowac sobie pokwitowanie + wpowiedzenie z pracy lub inny dowod zaprzestania zatrudnienia w Danii. Skat bardzo szybko dokonuje zmiany karty podatkowej i powiadomi o nowej karcie mailem, ale nie zawsze robi to konsekwentnie, dlatego zagladaj od czasu do czasu do swojej teczki podatkowej. Teraz majac juz nowe Forskudsopgørelse z podana iloscia dni podatkowych i data zamkniecia obowiazku podatkowego, mozesz zalaczyc to Forskudsopgørelse do wniosku do funduszu emerytalnego i na stronie 2 wniosku zakreslic odpowiednia rubryke, ze dolaczasz Forskudopgørelse i wpisz date zamkniecia obowiazku podatkowego wynikajaca z forskudopgørelse.
Jezeli wyjezdrzasz z Danii relatywnie krotko przed sporzadzenime przez Skat rozliczenia rocznego, to w pismie do Skat popros zeby w propozycji rozliczenia wprowadzili ilosc dni podatkowych i date zamkniecia obowiazku podatkowego. Do pisemka zalaczasz te same dokumenty jak do pisemka o zmiane Forskudsopgørelse. Rozliczenie roczne (w tym roku bedzie dostepne od 11.3.2019) zalaczasz do wniosku do Funduszu Emerytalnego i na strone 2 wniosku zakreslasz, ze zalaczasz wlasnie to rozliczenia z data zamkniecia obowiazku podatkowego xx.xx.xxxx. We wniosku na stronie 1 podajesz numer konta na ktore Fundusz Emerytalny ma przelac wyplate po potraceniu 60% podatku. Mysle, ze dobrze jest podac numer swojego Nemkonta. Nie wiem, ale slyszalem, a w  przypadkach widzialem pismo Urzedu Skarbowego, ktory zainteresowal sie przelewem duzej kwoty. 

 
Mogę na priv, gdyż nie do końca zrozumiałam..

poloniainfo.dk

Odp: Wypłacenie składek emerytalnych
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lut 2019, 14:09:45 »

 

Wypłata składek z Industriens Pension

Zaczęty przez ZukowatyDział Podatki

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 30548
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2011, 16:47:07
wysłana przez vred
praca bez składek

Zaczęty przez alibemDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2194
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2014, 08:49:50
wysłana przez zpatentem
Wypłata składek że SKAT-u

Zaczęty przez bryluDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2539
Ostatnia wiadomość 04 Lip 2016, 18:21:37
wysłana przez Jomir
pytanie odnośnie składek...

Zaczęty przez grabkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4098
Ostatnia wiadomość 03 Wrz 2008, 18:16:33
wysłana przez Jomir
Zaplanowana przerwa w opłacaniu składek zwiazkowych i A-kasse w 3F?

Zaczęty przez davor3Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5880
Ostatnia wiadomość 21 Lis 2015, 22:56:07
wysłana przez roga