Ogólne > Rodzina ...

Babcia sama w Danii.

(1/3) > >>

Sadam:
Witam Forumowiczów.

Mam pytanie. Mam babcie, która już mieszka niestety sama w Danii i nie ma tam nikogo. I przychodzę z pytaniem do Was. Ponieważ myślałem o tym aby pojechać do babci i jej pomóc.
Wiem, że są tam instytuty które pomagają starszym ludziom ale ja osobiście chciałbym przyjechać i jej pomóc. Czy w Danii istnieje coś takiego jak jakaś pomoc pieniężna dla takiej osoby jak ja. Bym z babcią mieszkał i bym jej pomagał. Niby w Polsce jest coś takiego, że rodzina może pomagać takiej osobie i dostaje jakieś pieniądze za to. Nie chce po prostu pojechać do Danii bez niczego. Nie chce po prostu żeby babcia na mnie pieniądze specjalnie wydawała.

Jomir:
Nie ma takiej mozliwosci.
Jedyna mozliwosc jezeli babcia jest niepelnosprawna i wymaga stalej opieki, mozna sie zglosic do kommune o przydzieleienie opieki. Wowczas zamiast domu opieki w uzasadnionych sytuacjach, komuna wydaje zgode na opieke w domu.
Kommuna sama ocenia jaka pomoc takiej osobie jest potrzena i ile godzin.
Nastpenie albo przesyla kogos na kilka godzin w tygodniu, pracownika kommuny. Albo wydaje zlecenie na opieke calodowbowa.
W kwestii opieki calodobowej sa rowiez dwie mozliowsci (zalezne od procedury w kommune), ze albo kommuna zatrudnia opiekuna, albo osoba wymagajaca opieki sama to robi (a komuna jej wyplaca na to pieniadze).

ps. Bycie osoba starsza nie oznacza automatycznie bycie osoba niepelnosprawna.

Sadam:
Nie mówię, że babcia jest niepełnosprawna.. bo nie jest. Po prostu chciałem jej pomóc. Wiem, że jak bym z nią zamieszkał to by jej zabrali dodatek do mieszkania o który sie najbardziej martwi. Więc pomyślałem ,że mogę jej pomóc a przy okazji ją odciążyć(jedzenie itp.). Babcia sobie nieźle radzi ale w jej wieku przydała by jej się pomoc. To tylko chciałem się tyle dowiedzieć. Dzięki za odpowiedź!

Jomir:
Mozesz przyjechac w odwiedziny, rozejrzec sie za praca.
A jak znajdziesz prace doplacic babci do mieszkania i bedzie to samo. Zarobisz sam na siebie i pomozesz babci.

Sadam:
Muszę o tym pomyśleć. Dzięki za odpowiedź :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej