poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja  (Przeczytany 7357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
W 2017 roku wyjechałem do Danii do pracy przez polską firmę na pół roku, pytanie czy ja powinienem też rozliczyć się z urzędem skarbowym duńskim? Żadnych nr nie miałem, nikt nas nigdzie nie rejestrował byliśmy tylko zarejestrowani w Polsce (do Danii zostaliśmy oddelegowani do pracy), ale teraz okazuje się, że od naszych zarobków został zapłacony podatek w Danii, więc zastanawiam się czy nie powinniśmy też rozliczać się z duńskim urzędem skarbowym?

Drugie pytanie byłem wysłany oddelegowany do Danii do pracy przez polską firmę, która wystawiła mi PIT-11 na kwotę około 20000 zł i z tego się rozliczyłem. Otrzymałem jednak teraz informacje, że muszę się rozliczyć w PL US też z zarobionych pieniędzy w Danii. Urząd skarbowy w Polsce przedstawił mi kwotę, jaką tam zarobiłem i jaki podatek został zapłacony. Jeśli rozliczyłem się z PIT-11, który wystawił mi PL pracodawca, ale rozliczę się też z pieniędzy zarobionych w Danii okaże się, że po zsumowaniu zarobiłem 20000 zł w Polsce + kwota z Danii, a tak naprawdę zarobiłem tylko pieniądze te w Danii.

Ktoś namieszał w rozliczeniach i jest dziwna sytuacja, że muszę się rozliczyć z polskiego PIT-11 oraz zarobków z Danii, ale wydaje mi się, że to powinno być tak, że uwzględniam zarobki z Danii, ale PIT-11 z Polski nie powinien być tu brany pod uwagę gdyż ja tych pieniędzy w rzeczywistości nie wziąłem. Po rozliczeniu z US będzie tak, ze zarobiłem i w Danii i w Polsce, co nie jest prawdą.

Jak to prawidłowo rozliczyć i jak to w ogóle powinno być? Wydaje mi się, ze mój pracodawca niepoprawnie mnie rozliczył nie powinien uwzględniać zarobków w Polsce, bo tych nie mieliśmy.

Zastanawia mnie, więc czy duński urząd skarbowy nie będzie mnie ścigał skoro tam były płacone podatki, a my tych pieniędzy nie rozliczyliśmy, bo żadnych rozliczeń w Danii nie robiliśmy.

Mam też pytanie czy jeśli od naszych zarobków były odprowadzane podatki w Danii to czy nie możemy się starać o jakiś zwrot podatku z Danii. Problem w tym, że nie mamy żadnych numerów etc.

Offline svejser

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2019, 20:21:16 »
Coś ci się pokręciło , bo nie da sie zapłacić podatku w danii bez numeru podatkowego cpr, jedyne co jak nie wyrobiłes sobie karty podatkowej to ci 60% Duński urząd od pradodawcy pociągnie na koniec roku, a jeśli juz dostałes te pieniędze to na koniec roku w pit duński Skarbowy się upomni i doliczy % tam niedużo jest w stosunku roczym ale zawsze, także lepiej nie wydawaj bo bedzie potem kredyt na % w skarbowym ci leciał. Z drugiej strony mądrze to nie postepujesz, pracować bez "lonów" co 2 tygodnie pownieneś dostac od pracodawcy , fiszke z wypłata, zapłaconym 8 % socjalu i 12 duńskiego zusu, kwota wolna od podatku twoje wyżywienie spanie dojazdy , a praktyce do twojego brutto zusu duńskiego pracodawca dopłąca połowe razem jakies 12 % zależy na ile sobie ustawiłeś % emerytury.
Nie wiem czy wiesz jak się płaci związki zawodowe to oni sprawdzają twoją umowe cyz jest na legalu dla ciebie, związki masz CHrześcijańskie Krifa dośc tanio za 100 koron coś na miesiąc do tego maożesz u nich wykupić ubezpieczenie od utraty pracy to sie nazywa Akassa, takie coś jak zasiłek tylko praw wiecej masz, do posiadania domu samochodu itp gdy dostajesz pieniądza podczas szukania pracy chodzenia do szkoły czy na kursy zawodowe. W Danii podatek od dochodu to 36-42 % tak większośc ludzi płaci i zarabia te 200 by na ten podatek zarobić, i nei daj się wycyckac bajeczkami pracodawców na 8% podatku za 115 koron na godzine bo te czasy się dawno skończyły fradragu (ulg )na 150 tysi rocznie.  ahhh kolejny set setny polak z choinki się urwał...

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Mar 2019, 19:49:36 »
Cytuj (zaznaczone)
Coś ci się pokręciło , bo nie da sie zapłacić podatku w danii bez numeru podatkowego cpr

No, ale ja teraz się dowiedziałem, że urząd skarbowy z Danii wysłał do polskiego urzędu skarbowego informacje ile zarobiłem i ile było zapłaconego podatku, więc urząd skarbowy w Polsce nakazał mi uwzględnić tą kwotę z Danii w PIT-36 oraz PIT-ZG. Na pewno takie dodatkowe pity powinno się składać, kiedy pracuje się zagranicą tylko, że jak napisałem my byliśmy zatrudnieni przez polską firmę, która oddelegowała nas do Danii znów dla innej firmy, która nas wynajęła (pracowaliśmy na metrze). Pieniądze wypłacała nam polska firma na konta w Polsce. Jak się okazuje podobno podatek płaciła w Danii firma, dla której pracowaliśmy, która to nas wynajęła rzekomo to oni odprowadzali podatki z tego, co wiem to miało być zapłacone 36%. No ale Polska firma nas rozliczyła wystawiła pity w Polsce i my się z tego rozliczyliśmy w urzędzie skarbowym w Polsce z tego co oni nam przekazali.

Cytuj (zaznaczone)
Z drugiej strony mądrze to nie postepujesz, pracować bez "lonów" co 2 tygodnie pownieneś dostac od pracodawcy , fiszke z wypłata, zapłaconym 8 % socjalu i 12 duńskiego zusu, kwota wolna od podatku twoje wyżywienie spanie dojazdy , a praktyce do twojego brutto zusu duńskiego pracodawca dopłąca połowe razem jakies 12 % zależy na ile sobie ustawiłeś % emerytury.

Tak powinno być szczególnie np. z tymi odcinkami wypłat, ale my takowych nie mieliśmy. Z jednej strony Polska firma w Danii niezorientowana, co jak powinno być, z drugiej strony my pracownicy też niezorientowani w realiach, jakimi rządzi się ten kraj i było jak było, ale jak piszesz odcinki powinniśmy mieć i też inne przywileje, ale o tym dowiedzieliśmy, kiedy praca się już kończyła, że powinni nas inaczej rozliczać. W ogóle o  odcinkach, które powinniśmy dostawać ~wiedziałem z tym, że cóż miałem się szarpać z pracodawcą sam sobie robiłem spis godzin i jak się zgadzało z tym co miałem w umowie to machnąłem ręką na te odcinki.

Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem czy wiesz jak się płaci związki zawodowe to oni sprawdzają twoją umowe cyz jest na legalu dla ciebie, związki masz CHrześcijańskie Krifa

Mieliśmy trochę kontaktu z ludźmi z 3F i oni tam mówili jak powinno być.

Cytuj (zaznaczone)
ahhh kolejny set setny polak z choinki się urwał...

To nie jest tak wyjechaliśmy do pracy przez Polską firmę, która miała kontrakt znów z Włoską firmą TDK, która z kolei wykonywała na rzecz CMT prace.

Praca była OK warunki też tylko te rozliczenia i dodatki, o których piszesz, które powinniśmy mieć. Sama kasa to, co mieliśmy obiecane też się zgadzała, ale dopabuse teraz wiemy, że powinni nas rozliczać wg zasad panujących w Danii zresztą na metrze był podpisany układ zbiorowy, więc powinni się oni trzymać tych wytycznych.

Ktoś namieszał w rozliczeniach i teraz ja muszę sobie łamać głowę jak to wyprowadzić, bo jeśli uwzględnię to, co zarobiłem w Danii w tym nieszczęsnym picie 36 oraz PIT/ZG, a już rozliczyłem się z PIT-11, jaki mi wystawił pracodawca w Polsce to teraz podpiszę się, że zarobiłem x pieniędzy w Polsce i dodatkowo xx w Danii, co jest absurdem, bo mój faktyczny przychód był wypracowany w Danii tylko i tyle, co mi pokazali, że zarobiłem w Danii to się zgadza, ale już bez tego, co wykazuje PIT-11.

Offline svejser

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Mar 2019, 23:07:09 »
Jeszcze raz CI piszę

1 W Danii nipem i peslem jest CPR i nie ma opcje by co duńska firma wypłaciła na zagraniczne konta,
2 nie ma opcji by duński bank ci otworzył konto bez cpru
3 nie ma opcji by firma wypłąciła bez karty podatkowej mniej niż 60% podatku
4 nie ma opcji byś pracował wiecej niż 2 tygodnie bez pokwitowania wypłąty w którym jest rozpiisane zusy podatki filary, ectera...

Jak byłeś zarejestrowany w polskiej firmie i oddelegowany w delegacje to tylko i wyłącznie polska firma rozlicza do 180 dnii w roku, jak w danii byłeś wiecej jak 180 dnii to masz obowiązek pracowac Legalnie, podpisac umowe z duńską firmą z na duńskich zasadach, iśc do związków najlepiej branżowych i tam zweryfikować czy wszystko poszło z kodeksem pracy i podatkami duńskiem, ba nawet pozostałem dochody ponad te 180 dnii z polski też powinny być rozliczone w Danii ale to inna inszość dla ksiągowego Duńskiego (biura rachunkowego)

Jeszcze jedno najważniejsze jak jesteś pracownikiem budowlanym to nie ma opcji by przy niskiej stawce np 150 kr brutto nie było 55 koron dodatku za nadgoniny. Co robią firmy to albo płacą 180 średnio za 37 godzin (dzieci rodzina obiad na stole o 15:00) albo od kawalera ciągną po 5 x 12 godzin z czego pierwsze 2 nadgodziny są np +35 koron a każda kolejna +55 koron i potem wieczorne godziny 18:00/22:00 + kolejny dodatek 35 koron 22:00/6:00 kolejny 35 koron. Sobote masz 50% Niedziela 100% dodatki do podstawy sumując stawkę. I jak w 2019 roku jako wykwalifikowany pracownik budowlany zgadzasz są np na jekeś tam 130 kr to tylko i wyłącznie sobie szkodzisz, masz prawo i obowiązek pracowac na tych samych stawkach i zasadach co duński kolega. Legalnie jest max 12 godzin na dobę praca.

Ja miałem (nie)przyjemność trafić na takich pośredników za 115 koron na 6 tygodnii, pierwsza praca,
dostałem dokumenty Cpr, pobrałem referencje od majstra i fruu do normalnej roboty za 185 kr co by stawek nie psuć !

Jak była podpisana umowa ze zwązkami zawodowymi to tak jak wyżej przedstawiłem przykład,
jak ci wypłacali bez "fiszek" co dwa tygodnie to masz żywy przykład na sobie jak się robi z "drugiej ręki".
Pośrednik pracy zgodnie z prawem nie ma prawa ci nic z pensji potrącić ona dostaje wynagrodzenie za
pośrednictwo na fakture za usługę.
« Ostatnia zmiana: 24 Mar 2019, 00:04:03 wysłana przez svejser »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Mar 2019, 14:12:21 »
Skoro byles oddelegowany do pracy w Danii jestes polskim rezydentem podatkowym i masz obowiazek rozliczyc sie w Polsce.
Po zlozeniu przez Ciebie pitu w Polsce, urzad sprawdzi ile zarobiles ile zaplaciles podatku i albo odda albo dolozy.
Polska i Dania ma podpisana umowe o podwojnym opodatkowaniu co oznacza, ze po pierwsze wymieniaja informacje, po drugie podatku nie placi sie dwa razy, ale! podatek placi sie wedlug stawek naleznych w kraju rezydencji.
Czyli krotkow mowiac, w Danii zaplaciles zaliczki na poczet podatku, a po rozliczeniu w Polsce okaze sie ile miales do zaplaty. Nastepnie odliczy sie to co zaplales w Danii i na koniec zostanie kwota do rozliczenia.

Regula 180 dni, jest tylko jednym z punktow ustalania rezydencji podatkowej, wiec nawet jezeli pracowales wiecej niz 180 dni bedac pracownikiem oddelegowanym, jestes wciaz polskim rezydentem podatkowym.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Mar 2019, 11:34:54 »
Dziękuję Wam za informacje sytuacja staje się coraz bardziej zrozumiała dla mnie.

Nawet znalazłem tu podobny temat gdzie ktoś pytał się o brak nr CPR i możliwość zwrotu nadpłaconego podatku w Danii:
https://www.poloniainfo.dk/forum/index.php?topic=1093081.0

Cytuj (zaznaczone)
A moze bys sie zastanowil co robisz!! Daj sobie spokoj. Nie jestes podatnikiem w Danii. Nie dostaniesz rozliczenia podatkowego bo go nie ma i skat go nie zrobi. Nie nalezysz do dunskiego rynku pracy. Dlatego nie masz cpr.nr. Piszesz jakies glupstwa, ze zwrocisz sie o cpr. nr. itp. Twoj status to pracownik wynajety przez polskiego pracodawce dla firmy w Danii, ktora wynajela cie od polskiego pracodawcy/posrednika do pracy w Danii. Dunski pracodawca zaplacil to co sie nalezy zaplaciv w takiej sytuacji, a to pismo ktore podales, to jedynie infprmacja dla ciebie, gdybys musial to gdzie pokazac w Polsce. Poszukja na forum, poniewaz juz pisalem o tym dosc szczegolowo.

Wychodzi na to, że miałem podobną sytuację. Zastanawiałem się czy nie powinienem się wiec rozliczyć z duńskim urzędem skarbowym i złożyć zeznania podatkowego, a może przy okazji starać się o zwrot jakiejś części podatku no, ale głównie chodziło o to, aby kiedyś SKAT mnie nie ścigał, ale po przeczytaniu ww. tematy wydaje mi się, że względem SKATU moja sytuacja nie wymagałaby rozliczenia.

Mam jeszcze jedno pytanie, co z tym pitem z Polski PIT-11, który pracodawca wystawił mi za rok 2017 na kwotę 20000 zł, a co z tą kwotą z Danii tam wyszło jakieś 65000 zł minus podatek coś około 18000 zł.
Wiem, że przy rozliczaniu dochodów uwzględnia się diety pomniejszając kwotę zarobioną zagranicą, ale teraz wykazując na picie PIT-36 oraz PIT-ZG dochody z zagranicy i ten PIT-11 wychodzi na to, ze zarobiłem więcej, a ja tylko zarobiłem te pieniądze w Danii, bo dla tego pracodawcy z Polski przez cały okres zatrudnienia pracowałem tylko w Danii, więc czy to nie powinno być tak, że na PIT-11 powinna być jakaś inna kwota? Rozumiem, że Polski pracodawca musiał odprowadzać polskie składki do ZUS-u jakieś podatki, ale czy ta kwota na PIT-11 nie powinna być właśnie inna, bo teraz wykazuję, ze miałem jakieś dochody ten PIT-11 na kwotę 20000 zł i dochody w Danii gdzie zarobiłem 65000 zł pracując ponad 6 miesięcy w 2017 roku na który to okres pracodawca wystawił mi Polski PIT-11. Tylko te sumy do rozliczenia wg mnie się nie zgadzają bo ja faktycznie zarobiłem tylko te 65000 zł.

P.S. rok 2018 będę miał podobny, tę samą sytuację czy ja mogę napisać do SKAT drogą mailowo, aby udzielili mi informacji ile ja tam zarobiłem i ile zostało odprowadzonego podatku?

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar 2019, 19:39:58 »
Dodam coś co może potomnym będący w podobnej sytuacji może się przydać. Tu jest sporo wyjaśnione np. dlaczego niektórzy nie mają nr CPR i nie muszą się rozliczać w Danii:

Cytuj (zaznaczone)
Zgodnie z poradnikiem duńskich organów podatkowych, polski pracownik, którego
wynagrodzenie podlega opodatkowaniu nowym duńskim podatkiem, nie ma obowiązku
zarejestrowania się w duńskim rejestrze cywilnym (uzyskania duńskiego numeru CPR) czy też
wypełniania duńskiego zeznania podatkowego. Pracownik powinien jednak otrzymać od
polskiego pracodawcy rozliczenie podatkowe wystawione przez duński organ podatkowy SKAT,
w którym zostanie wykazana wysokość dochodu opodatkowanego w Danii oraz kwota
potrąconego w Danii podatku. Dokument ten służy również rozliczeniu się w państwie
rezydencji, tj. w Polsce z podatku dochodowego od dochodów osiągniętych w Danii.
Więcej informacji na temat obowiązku podatkowego w Polsce znajduje się w pkt IV.

Więcej na tej oto stronie:
https://www.podatki.gov.pl/media/1546/201312_wyjasnienia_dania.pdf

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar 2019, 19:39:58 »

Offline svejser

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwi 2019, 01:57:46 »
1Punktem wyjścia jest, że firma duńska płaci firmie Polskiej na fakturę i nie podpisuje umowy z pracownikiem z polski ale moze to robic tylko do 180 dla tego samego człowieka,
powyżej 180 ten sam człowiek ma obowiązek podpisac duńską umowe o prace i płącić podatek do SKAT nie US.
Pracownik z polski pracuje w firmie z Polski i jest oddelegowany do pracy w Danii do 180 dnii legalnie.

2 Pracownik z Polski ma zapłacony podatek z firmy w Polsce 20.000 pozostałe 65 tyś o których piszesz chcesz powiedzieć, że duńska firma
odprowadziła skłądki zus i podatek dochodowy w Polsce ? bez NIP swojego i Twojego w ZUS ? oczywistym jest, powiniieneś dostać "løn" od duńskiej firmy celem
przedstawienia zapłaconego podatku do SKAT w dani 38% minimum po 180 dniach, który jest wyższy od polskiego 19% dochodowego i oczywistym jest, że
ktoś ciebie z polskim ZUSem wyru... na emeryturę 20.000 - 65.000 = 45.000 bez ZUS ale to inna inszość dla Biura Rachunkowego w Polsce,

Powinieneś iść do biura rachunkowego w Polsce i przedstwić zapłacony podatek w Danii + te 19% od 20.000 po zsumowaniu

wyjdzie ci ze wiecej zapłąciłeś podatku w Danii niż miałbyś zapłącić w Polsce i US ci nie zwróci na pewno więcej niż sam do tej pory zapłąciłeś,

SKAT ci też nie zwróci więcej niż sam zapłaciłeś dlatego zastanów się " jak chcesz odzyskać podatek ze SKAT-u" inaczej niż poprzez Biuro rachunkowe i księgowego z licencją"
w tym przypadku "revizora" na fakturę. a następnie dopłatę te 19% różnicy w Polsce.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi 2019, 02:08:06 wysłana przez svejser »

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwi 2019, 12:21:53 »
Ta sprawa jest dość mocno pokręcona i teraz wychodzą pewne sprawy, które inaczej powinny wyglądać np. to, że powinni nas inaczej rozliczać. To, co mieliśmy na umowach dostaliśmy, ale wg. układów powinniśmy otrzymywać więcej, bo na metrze obowiązywała minimalna stawka za godzinę i taką nam tam powinni płacić.

Na tą chwilę to firma, dla której pracowaliśmy w Danii (TDK) ogłosiła bankructwo, także w tym momencie to firma widmo.

2 Pracownik z Polski ma zapłacony podatek z firmy w Polsce 20.000 pozostałe 65 tyś, o których piszesz chcesz powiedzieć, że duńska firma odprowadziła składki ZUS i podatek dochodowy w Polsce ?


Te 20000 to jest kwota, na jaką Polski pracodawca wystawił mi PIT-11 do rozliczenia z US. 65000 zł to jest kwota po przeliczeniu z koron, jaką zarobiłem w Danii i od której został odprowadzony podatek w Danii około 18000 zł. Tylko, że z informacji wymienionych w opracowaniu z linku, jaki podałem wcześniej wychodzi, że:
Ustawa L921 wprowadza szczególną formę opodatkowania wynagrodzeń zagranicznych pracowników podatkiem w wysokości 35,6%.

Tylko, że jak ja teraz sobie przeliczam kwotę, jaką mi podano, jaką zarobiłem w Danii oraz jaki był podatek tam zapłacony to mi wychodzi, że podatek wynosił 27,6%

To, co miałem otrzymać na rękę się generalnie zgadza z umową i aneksem, jaki miałem z PL firmą. Więc po stawce, jaką oni mi zaoferowali suma wypłat na moje konto się zgadza tylko, ze te rozliczenia są bardzo dziwne i nikt tak naprawdę nie wie jak to wszystko było faktycznie rozliczane. Np. pytaniem pozostają nadgodziny, bo pracowaliśmy poniedziałek-piątek=45h a czasami w soboty, a byli i tacy, którym zdarzyło się i w niedzielę do południa, a stawka była cały czas ta sama za godzinę. Tydzień pracy w Danii to 37h niby są banki godzin, ale teraz wychodzi, że faktycznie powinni nam wypłacać nadgodziny, a tego nie mieliśmy. Pytanie czy to całe TDK nie kombinowało z godzinami, aby się nikt nie przyczepił.

Tak, więc raz jeszcze napiszę 20000 zł to kwota na PIT-11, jaki otrzymałem z polskiej firmy, przez którą pracowałem w Danii do rozliczenia z polskim US w Polsce, kwota 65000 zł to kwota, jaką rzekomo zarobiłem w Danii i od jakiej został zapłacony podatek w Danii. Tylko, że ten pit to mój przychód, jaki rzekomo osiągnąłem, ale ja otrzymałem tylko pieniądze z Danii, więc 65000-18000=47000 zł nie wiem jak mam więc rozumieć PIT-11 i dochód z Danii, bo wychodzi na to, że mój przychód to był 20000 zł i 650000 zł = 85000 zł, ale to jakaś abstrakcja.

duńska firma odprowadziła skłądki zus i podatek dochodowy w Polsce

Duńska firma, czyli TDK, które upadło płaciło za mnie podatek w Danii nic w Polsce. Coś ktoś tam musiał zapłacić skoro urząd z Danii wysłał informacje do US w Polsce, że zarobiłem tam 65000 minus podatek 18000 zł.

SKAT ci też nie zwróci więcej niż sam zapłaciłeś, dlatego zastanów się " jak chcesz odzyskać podatek ze SKAT-u" inaczej niż poprzez Biuro rachunkowe i księgowego z licencją"
w tym przypadku "revizora" na fakturę. a następnie dopłatę te 19% różnicy w Polsce.



A znasz takiego polskiego rewizora? Możesz kogoś polecić? Może warto byłoby zbadać sprawę i może starać się odzyskać jakąś część podatku z Danii? Tylko, że moja sytuacja wygląda tak jak opisuje to pewien dokument link już wcześniej podawałem do tego opracowania:

Zgodnie z poradnikiem duńskich organów podatkowych, polski pracownik, którego
Wynagrodzenie podlega opodatkowaniu nowym duńskim podatkiem, nie ma obowiązku
zarejestrowania się w duńskim rejestrze cywilnym (uzyskania duńskiego numeru CPR) czy też
wypełniania duńskiego zeznania podatkowego. Pracownik powinien jednak otrzymać od
polskiego pracodawcy rozliczenie podatkowe wystawione przez duński organ podatkowy SKAT,
w którym zostanie wykazana wysokość dochodu opodatkowanego w Danii oraz kwota
potrąconego w Danii podatku. Dokument ten służy również rozliczeniu się w państwie
rezydencji, tj. w Polsce z podatku dochodowego od dochodów osiągniętych w Danii.



poloniainfo.dk

Odp: Praca w Danii pracodawca z Polski dwa rozliczenia - nietypowa sytuacja
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwi 2019, 12:21:53 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248275
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26103
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32420
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9629
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22275
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker