Ogólne > Podatki

Niezapłacony podatek

(1/2) > >>

mateusz153x:
Witam, w 2013 byłem 3 tyg na zbiorach w Danii. Po powrocie nie rozliczyłem podatku. Dzisiaj otrzymałem pismo z gaelds styrelsen, że jestem winien 3100 kr. Wcześniej nie otrzymałem żadnych ponaglen o rozliczeniu się z podatkiem a dzisiaj takie pismo.. Moje pytanie brzmi czy są jakieś konsekwencje nie zapłacenia tej kary? Czy może skarbówka z Danii wejść na konto Polskie?

andyandy:
Jeżeli będzie im się chciało, mogą wejść na konto. W razie czego podaję sposób zapłaty zaległego podatku przelewem z duńskiego banku, bo tego nie podają w tym 7-stronicowym piśmie:
SKATTESTYRELSEN
NYKOEBING 76
4990 SAKSKOEBING, DANIA

IBAN: DK6102164069170749
SWIFT: DABADKKK
Tytuł przelewu: CPR XXXXXXXXXX, RESTSKAT [YYYY]
- zamiast XXXX... wstawić swój 10-cyfrowy duński nr osobowy
- zamiast YYYY wstawić rok, za który jest niedopłata

mateusz153x:
Z jakiej okazji rząd Duński może wejść nam na konto?

roga:
Procedura jest nastepujaca. SKAT stara sie wyegzekwowac od Ciebie dlug podatkowy, wysylajac do Ciebie pisma, potem przekazuje sprawe do Gælds Styrelsen, ktore zwraca sie do Ciebie w tej samej sprawie. Po jakims czasie cisza i myslisz, ze na tym sie zakonczylo, ale tak nie bedzie. Bedziesz bardzo zdziwiony jak otrzymasz list z Urzedu Skarbowego, poniewaz SKAT zwric sie w swojej sprawie do Ministerstwa Finansow a Ministerstow do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Spotkalem sie z tym wiele razy. Nie wykluczona jest opcja, ze sprawa zostanie przekazana do komornika. Pamietaj, ze caly czas naliczane sa odsetki od dnia powstania dlugu podatkowego, to znaczy od 1.01. po zakonczeniu roku podatkowego w ktorym pracowales.   

mateusz153x:
Wszystko rozumiem, tylko wydaje mi się, że powinno być jakieś ponaglenie a nie pismo przychodzi po 5 latach o nabusezliczonym podatku o dodatkowo z naliczonymi odsetkami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej