poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nietypowa sytuacja z danymi w polskiej skarbówce pochodzącymi ze SKAT  (Przeczytany 4585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
W 2017 i 2018 roku byłem oddelegowany do Danii przez polską firmę. W Polsce rozliczałem się ze skarbówką na podstawie tego, co mi wystawiła firma z Polski. Jednak w 2019 roku w marcu przyszło do polskiej skarbówki jakieś powiadomienie z Danii, że zarobiłem tam w 2017 roku
115000 DKK brutto
Zrobiłem więc korektę, jaką mi nakazano w skarbówce uwzględniając do pit-11 kwoty z Danii.

Teraz przyszło ponowne powiadomienie, ale że w roku 2018 zarobiłem 27000 DKK brutto.

Tylko, w czym jest rzecz w 2017 roku pracowałem w Danii 6 miesięcy, w roku 2018 pracowałem miesięcy 8. Za rok 2018 powinienem mieć, więc wykazane, że zarobiłem podobną kwotę jak w roku 2017 albo nawet i więcej.
Jak mam rozumieć taki stan rzeczy?

W Dani się nie rozliczałem (nie miałem takiego obowiązku) byłem tam wysłany przez PL firmę i to ona mi płaciła pieniądze na PL konto z tym, że rozliczałem się w skarbówce w Polsce na podstawie danych, jakie mi przekazała polska firma.

Teraz muszę uwzględniać jeszcze jakieś sumy, które przedstawia duński urząd skarbowy z tym, ze jak piszę w roku, w którym dłużej pracowałem w Danii kwota zarobków przekazana jest znacznie mniejsza jak te, które przekazali za rok 2017.
I o co w tym chodzi?

Jak piszę nie musiałem się tam rejestrować nie mieliśmy żadnych numerów CPR pieniądze wypłacała nam PL firma i to w PL firmie byliśmy zatrudnieni i też w Polsce się rozliczaliśmy. Z tym, że teraz przychodzą jakieś kwoty zarobione w Danii, które wykazuje duński SKAT, a które muszę uwzględnić w zeznaniach w polskim urzędzie skarbowym.

Dodam, że pracowaliśmy przez polską firmą na rzecz spółki zarejestrowanej w Danii.

Nie rozumiem tej sytuacji z tymi wykazami kwot bo powinny być podobne, ale różnica jest kolosalna więc o co w tym wszystkim chodzi?

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Może jakieś koszty ponosił duński partner (nocleg, wyżywienie, transport)... Możesz o to zapytać po angielsku tu:
https://skat.dk/skat.aspx?oid=8544&lang=us&dmy=1014&dmy=76023&x=76024

Podaj imię, nazwisko i datę urodzenia i opisz krótko, że w 2017 i 2018 byłeś czasowo oddelegowany do Danii przez polskiego pracodawcę. Tylko ten pracodawca wypłacał ci wynagrodzenie i nigdy nie pracowałeś dla żadnej duńskiej firmy. Poproś o dokładną specyfikację kwot wynagrodzenia 115.000 (2017) i 27.000 DKK (2018), które zostały przesłane do polskiego US: jaki pracodawca/z jakiego tytułu, co jest niezbędne, bo polski US domaga się korekty zeznań podatkowych za lata 2017 i 2018.

Pozdrawiam, AD
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline thales

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki za wskazówki.
Mam pytanie czy chcąc napisać wiadomość do SKAT przez ten formularz urząd w ogóle udzieli mi informacji nie wiedząc, że ja to ja?
Nie mam żadnego NameKonto ani IDKonto etc. gdyż czegoś takiego nie mieliśmy i generalnie nie musieliśmy mieć numerów CPR bo z tego co się orientuję to byliśmy wysłani przez firmę z Polski i podchodziliśmy chyba pod ustawę L921, także pewne sprawy nas nie dotyczyły.
Ale teraz jest ta sytuacja z tymi rzekomymi zarobkami z Danii, której nie rozumiem więc chciałbym się dowiedzieć coś więcej o co w tym wszystkim chodzi.

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Zwykle nie robią z tym problemów, jak chcesz się uwiarygodnić, załącz do maila fotę paszportu za zdjęciem lub dowodu osobistego.
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

poloniainfo.dk


 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13132
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11403
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14916
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6885
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17200
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga