poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pension  (Przeczytany 3630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdzisław N

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Pension
« dnia: 01 Lis 2020, 02:07:50 »
Witam .Chciałbym prosić o pomoc w sprawie emerytury .Dokładniej chodzi o to ze do tej pory mój poprzedni pracodawca opłacał pension Denmark .Później w okresie korona wirusa bylem na dagpenge i w trakcie dostałem wiadomość ze mogę sobie płacić sam i moje ubezpieczenie wygasa (coś w tym stylu)teraz kiedy ponownie mam prace mój nowy pracodawca mówi ze u nich zapisują do alm Brand pension .Czyli jakby inna firma .Mówi ze muszę z nim tam jechać i wszystko podpisać i będę tam miał płacone składki .Pytanie czy to normalne ? Nie mówię po duńsku na tyle żeby wiedzieć o co chodzi w emeryturach to wogole .po angielsku sobie radzę ale nie chciałbym żeby ktoś  z firmy ubezpieczeniowej wciskał mi coś czego nie chce inwestował moje pieniądze ryzykując itd .Nie cierpię ubezpieczycieli .Co z tym zrobić ? Czy mogę nadal być w pensiondenmark gdzie już mam uzbierana kwotę .Wogole kto to płaci ? Ja czy pracodawca ? Może ktoś ma jakiś artykuł po polsku na ten temat bądź wie na czym to polega.Dziękuje za odpowiedzi

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pension
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis 2020, 08:34:03 »
To jest absoulutnie normalne. Kazdy pracodawca ma umowe ze swoja firma, a od CIebie zalezy czy chcesz sie przeniesc do nowej firmy czy nie. Pieniadze sie przenosi z firmy do firmy, w przypadku zmiany.

NIgdzie nie musisz jechac, Dania jest zdygitalizowana, wiec albo powiesz pracodawcy, ze ok z ich firma, albo ze zostajesz w starej i ksiegowy to wszystko ogarnie
Osobiscie bym przeniosla sie to tej, ktora ma firma.
Bedac indywidualnym klientem, bedziesz mial zawsze gorsze warunki niz te, ktory pracodawca zbiorowo negocjuje.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pension
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Gru 2020, 07:24:35 »
Witam .Chciałbym prosić o pomoc w sprawie emerytury .Dokładniej chodzi o to ze do tej pory mój poprzedni pracodawca opłacał pension Denmark ... .Wogole kto to płaci ? Ja czy pracodawca ? Może ktoś ma jakiś artykuł po polsku na ten temat bądź wie na czym to polega.Dziękuje za odpowiedzi
Skladki  placisz ty i pracodawca(4% wynagrodzenia )  w proporcji 1 do 3 . tzn.  ty np: 500kr pracodawca doplaca 1000 razem =1500
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

poloniainfo.dk

Odp: Pension
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Gru 2020, 07:24:35 »

 

PENSION DENMARK

Zaczęty przez kuku4Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4975
Ostatnia wiadomość 18 Sty 2012, 12:30:28
wysłana przez kuku4
Pension Danmark - jednorazowa wypłata po śmierci ubezpieczonego

Zaczęty przez User2023Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3232
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2023, 22:41:35
wysłana przez User2023
PENSION

Zaczęty przez jankes87Dział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10364
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 22:32:23
wysłana przez kitty
Oplacanie SH i Pension Danmark

Zaczęty przez Anna1234Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3789
Ostatnia wiadomość 18 Maj 2015, 12:57:55
wysłana przez Mirelle
Pension Danmark -Pytanie?

Zaczęty przez michal1690Dział Podatki

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 25242
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2015, 16:38:04
wysłana przez zpatentem