poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przelewy z Danii do Polski a blokada konta  (Przeczytany 3032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bare222

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Przelewy z Danii do Polski a blokada konta
« dnia: 05 Paź 2021, 13:28:35 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z Nordea bankiem, i wysyłaniem całej wypłaty na Polskie konto {w koronach).
Mam otworzone konto walutowe w mbanku w koronach, i chciałbym żeby wszystkie pieniądze były właśnie tam. Przy zakładaniu konta w Nordei wstępnie powiedziałem, że chciałbym raz na jakiś czas robić przelewy do Polski, na swoje konto.

Niestety od kolegów z pracy słyszałem, że banki w Danii nie lubią klientów, którzy tylko "wyprowadzają pieniądze za granicę", i potrafią w takiej sytuacji zablokować konto.
Jak to jest? Co prawda czekam jeszcze na papiery (w banku byłem 3 dni temu dosłownie), ale chciałbym się dowiedzieć wcześniej.
Jest możliwość wysyłania WSZYSTKICH pieniędzy do Polski np. po wcześniejszym uprzedzeniu banku? Czy rzeczywiście mogą wtedy nie chcieć otworzyć mi konta?

Mieszkam w Danii, mam żółtą kartę, ale raz w miesiącu zjeżdżam do Polski, i wolałbym mieć wszystko na koncie Polskim, ze względu na wygodę i możliwość posiadania tylko jednej karty. Nie interesują mnie wypłaty koron w Polskim bankomacie, oraz podwójne przewalutowania.

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość ;). Myślę, że wszystko dokładnie opisałem. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Przelewy z Danii do Polski a blokada konta
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Paź 2021, 17:28:31 »
Mam otworzone konto walutowe w mbanku w koronach, i chciałbym żeby wszystkie pieniądze były właśnie tam.

Tak na marginesie - duńska Nordea ma kursy walutowe na poziomie dobrych polskich kantorów, także opłaca się przelewać już złotówki po kursie duńskiej Nordei (szczególnie przy obecnym kursie +- 0,615), bo nic to dodatkowo nie kosztuje, płacisz tylko 50kr za przelew do Polski.

A co za tym idzie - skoro chcesz trzymać pieniądze na koncie walutowym w mbanku i trochę bawić się w spekulanta (czekać na najlepszy kurs i wówczas zamieniać) to równie dobrze możesz trzymać na koncie duńskiej Nordei i jak kurs będzie ciekawy wówczas przesłać, bo de facto nic na tym nie stracisz, ponieważ Nordea ma dobre kursy ...

... no i odejdzie Tobie cała problematyka, o której pisałeś.

Offline Bare222

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Przelewy z Danii do Polski a blokada konta
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Paź 2021, 06:32:34 »
Tu nie chodzi o korzystniejsze wymiany, tylko trzymanie koron na koncie w mbanku, i wymiany na Polskie tylko w razie potrzeby. Płaciłbym w Dani koronami z mbanku po prostu.

Offline tosia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +1/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przelewy z Danii do Polski a blokada konta
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lis 2021, 22:34:22 »
Mam od ladnych paru lat 2 polskie konta na ktore przelewam rozne kwoty , poszly na nie nawet pieniadze na zakup mieszkania w Pl . Moj Sydbank nigdy mi niczego nie blokowal a nawet nie pytal co to , z czego , ani na co  . Slyszalam natomiast od znajomej bulgarki ze jej bank o to pytal , ale to chyba bylo zanim wstapili do UE.

poloniainfo.dk

Odp: Przelewy z Danii do Polski a blokada konta
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lis 2021, 22:34:22 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248295
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26118
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32431
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9632
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22281
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker