poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii  (Przeczytany 7976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Otake7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« dnia: 26 Paź 2022, 14:37:30 »
Cześć ,siedząc na grupie facebookowej znalazłem posta mówiącego o tym, iż dyplom psychologii magistra z polskiej szkoły nie jest respektowany w niemczech. Przeszukując głębiej internet znalazłem informacje na temat właśnie tego ,że różne kierunki w różnych krajach są respektowane lub nie na podstawie europejskich umów itp. Natomiast jeśli chodzi o psychologię spotkałem się raczej nie z jednoznaczną odpowiedzią ,większość opinii była typu najlepiej studiować psychologie w tym kraju w którym chcesz mieszkać bo te dyplomy nie są respektowane w przypadku uzyskania ich w innym kraju niż ten w ,którym chce się pracować jako, że ja osobiście myślę nad zamieszkaniem w Danii to szukałem najwięcej informacji pod kątem tego krajów, i jeśli chodzi o Daniie to ,szczerze nie mam pojęcia bo spotkałem się z informacjami mówiącymi zarówno ,że tam polskie dyplomy z psychologii są respektowane i takimi co mówią ,że nie są. Znalazłem też informacje na temat certyfikatu EuroPsy jednak (patrz załącznik) z tego co znalazłem w internecie , jest napisane ,że poświadcza o zgodności wykształcenia  i praktyki ze standardami krajów europejskich ,JEDNAKŻE nie uprawnia do wykonywania zawodu, dla mnie w tym wypadku  ten certyfikat wygląda na coś nieistotnego, jednak jeśli się mylę to proszę mnie poprawcie. Jednakże wszystkie te informacje mówią ogólnie o psychologii , stąd też moje pytanie czy dotyczy to wszystkich dziedzin psychologii, takich jak np Neuropsychologia kliniczna,
psychologia kliniczna, psychologia sądowa, psychologia biznesu itd. czy na przykład dotyczy to jednie działów medycznych ,np czy po takiej szkole uznają dyplom do pracy w np. psychologii reklamy ,czy jakimś dziale biznesu czy czegokolwiek innego czy ,właściwie ten dyplom po za granicami polski nie ma znaczenia? Jeśli ktoś z was bardziej się orientuje w tym temacie to prosił bym o odpowiedź ,na FB nie otrzymałem żadnej wiadomości z dodatkowymi informacjami , w internecie ich nie znalazłem , a naprawdę cały czas chodzi mi to po głowie, czy dyplom z tej szkoły byłby uznawany za granicami naszego kraju ,już nie mówię konkretnie o psychologii  klinicznej ale jako o psychologii w ogóle, czy raczej ma on znaczenie tylko w Polsce?

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Paź 2022, 17:10:13 »
Cześć.
Moim zdaniem zbyt dużą wagę przywiązujesz do papierka, jako wyznacznika Twojej wartości na rynku pracy. Ten dyplom = poświadczenie, może mieć znaczenie przy określonej pracy - specjalizacji, która jest obwarowana jakąś odpowiedzialnością, ale nie np. w psychologii reklamy, gdzie nie ma to raczej najmniejszego znaczenia - bo liczy się to, co ktoś posiada w głowie.
Jeśli w CV wpisana zostanie uczelnia / kierunek studiów dopasowany do tego czego szuka pracodawca to może pomóc w zatrudnieniu. I z tego wysuwa się chyba wniosek, że to praktycznie nie jest Twoje zmartwienie ... tylko pracodawcy, bo to on powinien wiedzieć czy potrzebuje kogoś z poświadczonymi papierami, czy nie. A z tego co Ty piszesz - jak do tego podchodzisz, można odnieść wrażenie, że wysyłając CV do pracy w Niemczech byś nie wpisał swojej uczelni / edukacji.

Ostatnio był artykuł, że w Danii zaczynają zatrudniać osoby do opieki nad ludźmi starszymi ... takie, które nie znają języka duńskiego i bez dedykowanego wykształcenia, bo bezrobocie jest tak niskie, że nie ma rąk do pracy.

Offline Otake7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Paź 2022, 18:20:40 »
W CV wpisałbym swoją uczelnie na pewno ,bardziej chodzi mi czy studiowanie w Polsce miało by sens , bo z tego co czytałem w internecie wiele osób uważa ,że raczej nie ,że lepiej to zrobić w kraju w którym planuje się mieszkać, co sprawia ,że zacząłem się zastanawiać czy Polskie studia w tym wypadku mają sens czy lepiej poczekać do wyjazdu powiedzmy z te 2 lata i wtedy zacząć studiować, i pytanie kabusewałem w stronę konkretnie Danii nie Niemczeh, o nich wspomniałem tylko dlatego, że zobaczyłem właśnie , że ktoś pisał ,że tam nie respektują takich dyplomów, najchętniej pracował bym w psychologii klinicznej ale patrząc po tym jak niska jest statystka osób co się tam dostają do pracy, zaczołem patrzeć na psychologie ogólniej i myśleć o pracy w jej jakiejś innej podkategorii np. biznesu czy reklamy. Ale i tak dziękuje za informacje.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Paź 2022, 20:14:37 »
Może pisali o tym żeby nie mieszać krajów? - tzn. jeśli masz ileś tam już lat, dorastałeś w Polsce, będziesz kształcił się na polskiej uczelni to średnim zabiegiem jest stosowanie tego wszystkiego w Danii, bo nie jesteś w stanie tak dobrze zrozumieć mentalności Duńczyków, jak Polaków.

Offline Otake7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Paź 2022, 00:39:12 »
No nie to było odniesienie do tego, że Polski dyplom nie miał tam żadnego znaczenia , może to też od szczęścia zależy, że jedni przyjmują 2 nie , tak jak pisałem opinie w necie na ten temat były dość mieszane jednak zdecydowanie znalazłem większość mówiących ,że Polskie dyplomy nie są tam zbyt użyteczne, spróbuje znaleźć jeszcze jakieś dokładniejsze informacje na ten temat.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Paź 2022, 09:25:36 »
Dziwi mnie, ze szukasz odpowiedzi na tej konającej już polonainfo.

Powinienes szukać odpowiedzi tutaj:

https://ufm.dk/uddannelse/anerkendelse-og-dokumentation/guide-til-anerkendelse

oraz tutaj:

https://www.dp.dk

poloniainfo.dk

Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Paź 2022, 09:25:36 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248242
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32404
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9622
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22261
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13895
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie