poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: polskie auto i duńskie auto  (Przeczytany 33969 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwi 2009, 23:30:21 »
Ja napewno nikomu na trasie nie oddałabym blach i dowodu rejestracyjnego!!!!nawet gdyby zatrzymałaby mnie królowa Danii,a  co jak ten skat sie nie odezwie? i Po ptokach, jakies inne autko tej samej marki ma dokumenciki ...
jeżeli chodzi o posiadanie 2 samochodów , tez zrobiłam mały wywiad i dowiedziałam sie że sa Tacy ludzie w o wiele lepszej sytuacji niż Ci co maja Tylko Polskie  auto.w razie kontroli w czasie jazdy do Pl dobrze miec przy sobie dokumenty auta duńskiego , moga przymknąć oko. i słyszałam też że Skat troche inaczej patrzy na ludzi wywożacych cała kase do Polski niż na tych którzy coś inwestuja tu w Danii.

Offline rebeliantus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwi 2009, 10:35:03 »
nikt nie odebrał blach i dowodu na ulicy tylko u nas pod domem,panowie powiedzieli, ze zrobia dla nas "przysługe" i odwiaza nas do miejsca zamieszkania okolo 15 km(w przeciwnym razie laweta),dodatkowo juz w domu wzieli lonsedle ,umowy o prace i dom wszystko odbylo sie wrecz w przyjacielskiej atmosferze ...... przesłuchania.
Pozdrawiam

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Kwi 2009, 11:12:30 »
z tego co już zdążyłem się dowiedzieć w tym temacie to że z chwilą przerejestrowania auta z blach PL na blachy DK, Polskie blachy są niszczone. ale to przy rejestracji przy pobycie stałym a nie wiem jak jest z tymczasowym. po za tym już ktoś pisał na forum Poloniainfo.dk o łapankach Polaków przeprowadzonych przez Skat po których urzędnicy zabierali blachy. ale osobiście też słyszałem jedynie o mandacie oraz karze i zabranym dowodzie rejestracyjnym. nic o blachach. 

[Posted on: 04 Kwiecień  2009, 22:51:09]

Vera to powiedz mi na jakiej zasadzie to działa ???
masz Duńskie auto w Danii i Polskie auto a w Danii czyli, jedno z nich jest tu nielegalnie ???
wiec jeszcze mi odpowiedz że jak będę jechał autem na blachach PL do polski i np na autostradzie za Koldnig zatrzyma mnie policja skarbowa to niby co mam im powiedzieć ??? może coś w stylu   "...sorry bardzo ale ja mam tu duńskie auto ale teraz jadę polskim więc o co wam ludziska chodzi?" i może oni powiedzą "... sorry ale się pomyliliśmy przepraszamy za kłopot." i szafencja gra. oooj nie sądzę!!!

Kolego zastanów sie co piszesz. Nikogo na autostradzie nie zatrzymuje SKAT to po pierwsze. Po drugie twója płaczliwa argumentacja usprawiedliwienia nie wiem czemu ma służyć.

rebeliantus co do ciebie to zapomniałeś dodać gdzie ciebie dokładnie trzasneli bo nie w mocno neutralnym miejscu. Tylko pewnie koło roboty , albo na miescie.

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwi 2009, 11:27:03 »
Lilianko jakie inwestycje masz na mysli

Dlaczego ich wpusciles do domu ,mieli nakaz wejscia do niego
Ale jak to jest z tym pobytem tymczasowym

Czy auto mozna zarejestrowac nie maja meldunku w Dani

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Kwi 2009, 11:36:07 »
inwestycja to na pewno dom w Danii.Jak jest  z tymczasowym pobytem to nie wiem. wiem natomiast ze rzadko kto ma pobyt stały, a każdy meldunek w Polsce, .. skata chyba to nie interesuje

Offline rebeliantus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Kwi 2009, 12:12:46 »
zwykla droga"landowka"(jechalismy do sklepu),aha na marginesie dodam ze mieli jeszcze dwa auta po kontroli
tyle ze z Niemiec rowniez im zostaly odebrane tablice

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Kwi 2009, 12:14:30 »
zwykla droga"landowka"(jechalismy do sklepu),aha na marginesie dodam ze mieli jeszcze dwa auta po kontroli
tyle ze z Niemiec rowniez im zostaly odebrane tablice
na jakiej tarsie było to na kopenhage, bo tam czesto się słyszało że cos sie dzieje. Czy aby napewno to pierwszy raz czy poprostu auto raziło po oczach?

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Kwi 2009, 12:14:30 »

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwi 2009, 13:16:03 »
Kolego zastanów sie co piszesz. Nikogo na autostradzie nie zatrzymuje SKAT to po pierwsze. Po drugie twója płaczliwa argumentacja usprawiedliwienia nie wiem czemu ma służyć.

powiedz to tym, których SKAT zatrzymał na autostradzie z Niemiec podczas powrotu z zakupów w przygranicznych sklepach...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Kwi 2009, 13:43:23 »
powiedz to tym, których SKAT zatrzymał na autostradzie z Niemiec podczas powrotu z zakupów w przygranicznych sklepach...
tak, znajomy znajomego i wogóle i pewnie sam ich nie znasz.

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Kwi 2009, 13:47:32 »
tak, znajomy znajomego i wogóle i pewnie sam ich nie znasz.

były szef... wystarczy ??

zresztą, na ten temat był też kiedyś artykuł w gazecie: zrobili łapankę na kabusewców, ze szczególnym upodobaniem zatrzymywali kabusewców aut na żółtych blachach

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Kwi 2009, 13:58:18 »
Czyli co ? Dunczycy nie mogą jezdzic sobie na zakupy do sklepów typu "Scandinawian Park " ??? czy maja od tego też podatek płacić?

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Kwi 2009, 14:02:10 »
Czyli co ? Dunczycy nie mogą jezdzic sobie na zakupy do sklepów typu "Scandinawian Park " ??? czy maja od tego też podatek płacić?

Mogą, ale nie autem zarejestrowanym na żółtych blachach bez opłaconego MOMSu (auto tylko do celów firmowych)
Dodatkowo w niektórych przypadkach sprawdzali ilość towarów objętych akcyzą (alkohole itp...)

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Kwi 2009, 14:04:59 »
ciekawe co by zrobili jakby takiego Polaka albo Litwina obładowanego piwem zatrzymali :)))

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Kwi 2009, 14:07:09 »
ciekawe co by zrobili jakby takiego Polaka albo Litwina obładowanego piwem zatrzymali :)))

Piwa można dużo w ramach EU: 110 litrów na osobę ... aczkolwiek zdarzają się tacy co przekraczają....

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Kwi 2009, 14:08:22 »
no tylko jak sama nazwa wskazuje te sklepy sa dla obywatelii Skandynawii. :) bez żółtej karty piwka nie sprzedadza.

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Kwi 2009, 14:08:22 »

 

pozwolenie na auto

Zaczęty przez wiechutek78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11650
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2013, 18:34:38
wysłana przez wiolinia
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14394
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13645
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5751
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76800
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6