poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: polskie auto i duńskie auto  (Przeczytany 33947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Kwi 2009, 14:10:46 »
no tylko jak sama nazwa wskazuje te sklepy sa dla obywatelii Skandynawii. :) bez żółtej karty piwka nie sprzedadza.

nazwy tak wskazują, bo Skandynawia jest najbliżej.... aczkolwiek sklepy są każdej osoby dokonującej "eksportu" poza granice Niemiec....
osobiście kupowałem tam pokazując tylko i wyłącznie polski paszport....

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Kwi 2009, 14:15:33 »
wczoraj pracując sobie w ogrodzie spiknałem się z sąsiadem na piwko i tak gadamy i się nagle pyta ile razy byłem kontrolowany na granicy. Odpowiedziałem ze raz i tylko chcieli dokumenty, na to on ze jego w ciągu ostatniego półroku zatrzymywali 24 razy. Pytali się jego o browar i koniec. A i tak browar z Polski wozi  ;D


[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 14:13:10]

były szef... wystarczy ??

zresztą, na ten temat był też kiedyś artykuł w gazecie: zrobili łapankę na kabusewców, ze szczególnym upodobaniem zatrzymywali kabusewców aut na żółtych blachach

rozmawiamy o dunskich czy polskich autach, bo watek w pewnym momencie dotyczył polskiego auta i kabusewcy. Szef więc do tego przypadku z lekka nie pasuje.

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Kwi 2009, 14:16:26 »
w Skandynawian Park, piwko tylko i wyłacznie za okazaniem żółtej karty, i wypełnieniu druczka gdzie sie wpisuej cpr, do tego dokument stwierdzajacy tożsamosc ze zdjęciem.jesli chodzi i art.,spoż i wódke to nic nie chca

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 14:15:54]

wogóle ten temat jakis nie na temat ;)0

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Kwi 2009, 14:22:10 »
rozmawiamy o dunskich czy polskich autach, bo watek w pewnym momencie dotyczył polskiego auta i kabusewcy. Szef więc do tego przypadku z lekka nie pasuje.

napisałeś
Cytuj (zaznaczone)
Nikogo na autostradzie nie zatrzymuje SKAT

więc ci dałem przykład....

a jak robią takie "łapanki" na granicy, to zatrzymują jak każdego, niezależnie do tablic (choć żółte szczególnie lubią), oraz korzystają często z placów przy autostradzie na starym przejściu granicznym DE/DK

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 14:21:06]

w Skandynawian Park, piwko tylko i wyłacznie za okazaniem żółtej karty, i wypełnieniu druczka gdzie sie wpisuej cpr, do tego dokument stwierdzajacy tożsamosc ze zdjęciem.jesli chodzi i art.,spoż i wódke to nic nie chca

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 14:15:54]

wogóle ten temat jakis nie na temat ;)0

ja kiedyś im powiedziałem, że nie mam żółtej karty, a piwo i inne alkohole na eksport do PL... sprzedali bez problemu

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Kwi 2009, 14:29:50 »
ja jak nie miałam żółtej karty to łatwo nie było, za CHiny z tymi Nimecami sie dogadać nie mogłam, bo oni w żadnym jezyku prócz swojego.wywaliłam im wszysteki dokumenty i powiedzieli że na polski adres  mowy nie ma.pomogli mi mili Czesi  :)

GOLO

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Kwi 2009, 14:41:14 »
ja jak nie miałam żółtej karty to łatwo nie było, za CHiny z tymi Nimecami sie dogadać nie mogłam, bo oni w żadnym jezyku prócz swojego.wywaliłam im wszysteki dokumenty i powiedzieli że na polski adres  mowy nie ma.pomogli mi mili Czesi  :)

Czyli Kolezanko....
czy jezeli mam zółtą karte i okaze dowod ze zdjeciem(np dowod osobisty czy prawo jazdy chodzi mi o POLSKIE) To kupie bez problemu piwo czy Pepsi?

Offline rebeliantus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Kwi 2009, 15:10:00 »
droga w okolicach Holstebro-zach. Jutlandia

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Kwi 2009, 15:10:00 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwi 2009, 15:43:42 »
napisałeś
więc ci dałem przykład....

.........

no ok, z tym nikogo to za mocno poszedłem
Co do Policji na granicy to jest a w ostatnich dniach nawet jest jej więcej, jednak jakoś o łapankach nie słyszałem a nawet nie widziałem a jeżdżę raz w miesiącu a czasami nawet dwa. Kontrola jest na pewno większa na drodze promowej.

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 15:16:05]

droga w okolicach Holstebro-zach. Jutlandia


co oni na to że auto ma współwłaściciela?

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwi 2009, 15:53:03 »
zwykla droga"landowka"(jechalismy do sklepu),aha na marginesie dodam ze mieli jeszcze dwa auta po kontroli
tyle ze z Niemiec rowniez im zostaly odebrane tablice


Masz meldunek w Dani i wczesniej byles kontrolowany

K3

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwi 2009, 15:55:26 »
Czyli Kolezanko....
czy jezeli mam zółtą karte i okaze dowod ze zdjeciem(np dowod osobisty czy prawo jazdy chodzi mi o POLSKIE) To kupie bez problemu piwo czy Pepsi?

przy zółtej i tak standardowo pytają o foto.... ale przy takim zestawie nie będzie żadnych problemów

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 15:54:28]

no ok, z tym nikogo to za mocno poszedłem
Co do Policji na granicy to jest a w ostatnich dniach nawet jest jej więcej, jednak jakoś o łapankach nie słyszałem a nawet nie widziałem a jeżdżę raz w miesiącu a czasami nawet dwa. Kontrola jest na pewno większa na drodze promowej.

ostatnio to jest non-stop kontrola ze względu na szczyt...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwi 2009, 15:58:54 »
przy zółtej i tak standardowo pytają o foto.... ale przy takim zestawie nie będzie żadnych problemów

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 15:54:28]


ostatnio to jest non-stop kontrola ze względu na szczyt...


Tak ale nie ma jakichś szczególnych ruchów w związku z tablicami PL, bynajmniej ja nie spotkałem. Bo w związku właśnie ze szczytem byłem pierwszy raz kontrolowany od dwóch lat - skończyło się na pokazaniu dokumentów.

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Kwi 2009, 16:11:48 »
a jak zlapia na pl blachach a nie mam tu meldunku a jestem 4 lata \zrobia mi cos z autem

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Kwi 2009, 16:21:01 »
Kolego zastanów sie co piszesz. Nikogo na autostradzie nie zatrzymuje SKAT to po pierwsze. Po drugie twója płaczliwa argumentacja usprawiedliwienia nie wiem czemu ma służyć.

rebeliantus co do ciebie to zapomniałeś dodać gdzie ciebie dokładnie trzasneli bo nie w mocno neutralnym miejscu. Tylko pewnie koło roboty , albo na miescie.

po pierwsze nie jestem twoim kolego po drugie osobiście widziałem łapankę na auta PL i D na pierwszym parkingu po wjeździe do DK stał policjant przy autostradzie i wyłapywał kogo trzeba i tak sama sytuacja była po przeciwnej stronie czyli na ostatnim parkingu przed wyjazdem z DK wiec nie pisz mi że na autostradzie nikogo nie zatrzymują bo nie wiesz o czym piszesz i tylko ludzi w błąd wprowadzasz.
po za tym w ciągu ostatnich trzech latach widziałem dwa czy trzy razy, właśnie na autostradzie policję celną w nie oznakowanych autach jak trzepali innych obywateli UE. a co do mojej płaczliwej argumentacji to wiesz że oni to mają głęboko w d... że masz auto DK dla nich liczy się że bez zezwolenia używasz auta PL na terenie DK :-*

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Kwi 2009, 16:41:30 »
po pierwsze nie jestem twoim kolego po drugie osobiście widziałem łapankę na auta PL i D na pierwszym parkingu po wjeździe do DK stał policjant przy autostradzie i wyłapywał kogo trzeba i tak sama sytuacja była po przeciwnej stronie czyli na ostatnim parkingu przed wyjazdem z DK wiec nie pisz mi że na autostradzie nikogo nie zatrzymują bo nie wiesz o czym piszesz i tylko ludzi w błąd wprowadzasz.
po za tym w ciągu ostatnich trzech latach widziałem dwa czy trzy razy, właśnie na autostradzie policję celną w nie oznakowanych autach jak trzepali innych obywateli UE. a co do mojej płaczliwej argumentacji to wiesz że oni to mają głęboko w d... że masz auto DK dla nich liczy się że bez zezwolenia używasz auta PL na terenie DK :-*


żałosny jesteś, to że stał policjant i sprawdza dokumenty to jest inny temat. Na wyjeździe z Danii stoi Niemiecka Policja. Zasadniczo chyba przednią szybę masz do wymiany że tego nie widzisz. A w błąd ty wprowadzasz jakimś farmazonem związany z twoją histerią bo sam w tym nie uczestniczysz a filozofujesz za 10. A to że straż graniczna lub celna kontroluje to nie tylko zdarza się w Danii i nie ma nic związanego z tablicami. Coś zobaczysz potem dopisujesz historie i wychodzi ze nagle byłeś , coś widziałeś do końca nie wiesz co a tak w ogóle to był twój znajomy którego nie znasz. I na sam koniec nie muszę się tłumaczyć co mam a czego nie (auto czy samolot na dunskich tablicach). A to że bez zezwolenia śmigają już wszyscy to nie tajemnica, SKAT już przestał wydawać roczne pozwolenia na użytkowanie fury lub wnika bardzo mocno w temat.

Tula

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Kwi 2009, 16:43:48 »
Panowie, pohamujcie sie w inwektywach, bo zmuszona bede zamknac temat.

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Kwi 2009, 16:43:48 »

 

pozwolenie na auto

Zaczęty przez wiechutek78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11646
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2013, 18:34:38
wysłana przez wiolinia
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14374
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13635
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5743
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76779
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6