poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: polskie auto i duńskie auto  (Przeczytany 33949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rebeliantus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Kwi 2009, 16:47:11 »

Masz meldunek w Dani i wczesniej byles kontrolowany
mam meldunek,i nikdy dotad nie bylem jeszcze kontrolowany,ale raz i to zaraz porzadnie......ech

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Kwi 2009, 17:12:11 »
i na czym teraz sprawa stoi?
A w ogóle to jak wyglądają ich auta? Czy to są wozy policyjne jak w asyście są gliniarze czy jakieś inne oflagowanie?

Offline rebeliantus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Kwi 2009, 18:53:41 »
blachy zabrali w sobote,wiec jeszcze nic niewiemy,co do auta to nieoznakowany czarny opel vectra z przyciemnanymi szybami

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Kwi 2009, 19:04:41 »
temat jak zawsze pełen emocji :)

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 18:55:29]

jesli chodzi o kontrole na granicy dk - d , widze je praktycznie zawsze jak jade do i z Polski, osobiscie na granicy zatrzymali mnie tylko raz, za predkosc. za bardzo sie nic nie wypytywali, tylko prawko i paszport.zauważyłam ze zatrzymuja jak leci, dużo Duńczyków, Niemców, ostatnio zatrzymali Holendra który wiózł na siedzeniu obok jakies duże (? ) drzewko ...
do Flensborga na zakupki czesto  jeżdze,
A z tego co słyszałam to maja jakąs akcje na granicach duńskich, że szukaja broni nielegalnej, czy jakoś tak .Znajomego mojego przetrzepali ładnie ale nic nie znalezli i puscili.to było z tydzien temu.
Nie sadze zeby ta kontrol graniczna miała cokolowiek wspólnego z blachami.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Kwi 2009, 19:12:22 »
temat jak zawsze pełen emocji :)

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 18:55:29]

jesli chodzi o kontrole na granicy dk - d , widze je praktycznie zawsze jak jade do i z Polski, osobiscie na granicy zatrzymali mnie tylko raz, za predkosc. ....................................


bo jak 30 to trzeba 30 zasuwać  ;D, ;D

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 19:07:26]

blachy zabrali w sobote,wiec jeszcze nic niewiemy,co do auta to nieoznakowany czarny opel vectra z przyciemnanymi szybami

dwie sprawy mnie zastanawiają w twoim przypadku.

1. czy czasem ktoś ciebie nie zakapował.
2. Jak mocno twoja fura się afiszowała na mieście.

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Kwi 2009, 19:20:22 »
ale mandatu nie dostałam !!! heheheh/za ładne oczy //

[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 19:13:46]

oj niektóre Polskie fury ładne jeżdżą , mnie w oczy kolą a co dopabuse Duńczyków.

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Kwi 2009, 19:51:06 »

żałosny jesteś, to że stał policjant i sprawdza dokumenty to jest inny temat. Na wyjeździe z Danii stoi Niemiecka Policja. Zasadniczo chyba przednią szybę masz do wymiany że tego nie widzisz. A w błąd ty wprowadzasz jakimś farmazonem związany z twoją histerią bo sam w tym nie uczestniczysz a filozofujesz za 10. A to że straż graniczna lub celna kontroluje to nie tylko zdarza się w Danii i nie ma nic związanego z tablicami. Coś zobaczysz potem dopisujesz historie i wychodzi ze nagle byłeś , coś widziałeś do końca nie wiesz co a tak w ogóle to był twój znajomy którego nie znasz. I na sam koniec nie muszę się tłumaczyć co mam a czego nie (auto czy samolot na dunskich tablicach). A to że bez zezwolenia śmigają już wszyscy to nie tajemnica, SKAT już przestał wydawać roczne pozwolenia na użytkowanie fury lub wnika bardzo mocno w temat.

A nie daja na rok i potem na nastepny i tak dlugo jak sie nie meldunku
Skad Vero masz takie informacje ,czy to juz jest praktyka

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Kwi 2009, 19:51:06 »

Peter

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Kwi 2009, 19:57:29 »
blachy zabrali w sobote,wiec jeszcze nic niewiemy,co do auta to nieoznakowany czarny opel vectra z przyciemnanymi szybami
A może to "faceci w czerni" byli?? A później wyczyścili Ci pamięć i wmówili tą dziwną historyjkę?? ;D ;D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Kwi 2009, 20:01:11 »
Kolega z pracy się wychylił i złożył podanie, kontrakt tymczasowy. Odpowiedź przyszła po kilku tygodniach z odmową bez uzasadnienia. Sprawę sami rozwiązaliśmy na szybko - poszukaliśmy cos taniego . Znalazła się Sierra za 7 tyś z tablicami i po przeglądzie w styczniu. na dwa lata ma spokój.

Kiedyś ktoś opisywał na forum że dostał odmowę też bez uzasadnienia a dodatkowo w liście małą procedurę jak zarejestrować auto w Danii.

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Kwi 2009, 20:08:42 »
Kolega z pracy się wychylił i złożył podanie, kontrakt tymczasowy. Odpowiedź przyszła po kilku tygodniach z odmową bez uzasadnienia. Sprawę sami rozwiązaliśmy na szybko - poszukaliśmy cos taniego . Znalazła się Sierra za 7 tyś z tablicami i po przeglądzie w styczniu. na dwa lata ma spokój.

Kiedyś ktoś opisywał na forum że dostał odmowę też bez uzasadnienia a dodatkowo w liście małą procedurę jak zarejestrować auto w Danii.

czyli jak zawsze sprawy indywidualne i  wychylac nie warto
a odpowiedz czy ,mozna auto dunskie zarejestrowac bez meldunku

lilianka

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Kwi 2009, 20:11:12 »
A może to "faceci w czerni" byli?? A później wyczyścili Ci pamięć i wmówili tą dziwną historyjkę?? ;D ;D
dobre dobre
ale ja stawiam ze to mafia :) blach i papierka do komkretnej fury potrzebowali.:)


[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 20:09:15]

To ja wczoraj słyszałam ,,(:)) że dwóch kolegów kolegi (hehe ) złożyło podanie o zpowolenie , jeden dostał , a drugi nie,bez uzasadnienia.
to ten drugi powiedział : a w ... was mam , i dalej jezdził. równe 2 tyg., poozniej pod dom podjechał ktos ze skatu i mandacik ładnyy dostał, w folijce ;)))

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Kwi 2009, 20:51:13 »
Panowie, pohamujcie sie w inwektywach, bo zmuszona bede zamknac temat.
sorrki Tula ja tylko zadałem mu tylko pytanie na które nie potrafił mi logicznie odpowiedzieć tylko wchodzi w bez sensowną dyskusje
....Po drugie twója płaczliwa argumentacja usprawiedliwienia nie wiem czemu ma służyć.
. a z Werą już więcej nie bede wchodził w dyskusję bo nie warto psuć sobie nerwów.

andrzeji

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Kwi 2009, 21:04:10 »
dobre dobre
ale ja stawiam ze to mafia :) blach i papierka do komkretnej fury potrzebowali.:)


[Posted on: 05 Kwiecień  2009, 20:09:15]

To ja wczoraj słyszałam ,,(:)) że dwóch kolegów kolegi (hehe ) złożyło podanie o zpowolenie , jeden dostał , a drugi nie,bez uzasadnienia.
to ten drugi powiedział : a w ... was mam , i dalej jezdził. równe 2 tyg., poozniej pod dom podjechał ktos ze skatu i mandacik ładnyy dostał, w folijce ;)))



 mial meldunek w Dani

golo

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Kwi 2009, 21:05:59 »
A może to "faceci w czerni" byli?? A później wyczyścili Ci pamięć i wmówili tą dziwną historyjkę?? ;D ;D

a kolega Peter ile wziol tym razem za udzielenie tej informacji

KIKI

  • Gość
Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Kwi 2009, 21:15:24 »
ich nie obchodzi ze nie masz meldunku...powiedziano mi w skat skoro mamy cpr to mamy meldunek....
wysylalismy druk o pozwolenie i adres podalismy jedna osoba na adres firmy a druga polski adres yxpvr nie dostalismy pozwolenia i dowiedziala sie nasz ksiegowa dzwoniac pozniej dlaczego nam nie przyznano ze nie jest realne zebysmy codziennie dojezdzali i waracali z pracy do Polski ze musimy gdzies mieszkac...Powiedziala ze na campingu a nikt nam tam adresu nie da to kazali  zeby poszukac mieszkania

poloniainfo.dk

Odp: polskie auto i duńskie auto
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Kwi 2009, 21:15:24 »

 

pozwolenie na auto

Zaczęty przez wiechutek78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11647
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2013, 18:34:38
wysłana przez wiolinia
Pozwolenie na nowe auto 2000km

Zaczęty przez Gosia132Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 14375
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:41:01
wysłana przez Gosia132
Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13635
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5745
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76779
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6