Ogólne > Przepisy Kuchni Polskiej

Placek drożdżowy z owocami (śliwki,jeżyny,etc)

(1/2) > >>

Llilia:
3 szklanki mąki,
 4 dkg drożdży,
 niepełna szklanka mleka,
 cukier (ja lubię nie słodkie ciasto,ale minimum pół szklanki-normalnie 3/4 lub szklanka),
 4-5 żółtek (zależnie od wielkości)
 pół łyżeczki soli,
 12 dkg masła ,
 owoce (np.śliwki lub jeżyny)

Najpierw zrobić rozczyn  z drożdzy i mleka. Masło stopić w rondelku i nieco przestudzić.
Mąkę wsypać do miski, dodać "wyrośnięty" zaczyn z drożdży, wsypać cukier i sól. Dodać żółtka i lekko ciepławe mleko.
Wyrobić ciasto. Powoli dolewać letnie,płynne masło. (Gdyby ciasto było zbyt rzadkie,dodać ciut mąki
Wyrobione odsawić w ciepłe miejsce bez przeciągów i przykryć ściereczką.
Gdy wyrośnie, wyłożyć na blachę ( należy pamietać,że ciasto w trakcie wypiekania podwaja swoją objętość,więc foremka nie moze być za niska).
Wyłożyć bardzo gęsto i ciasno owoce ( jeżeli śliwki,to wypestkowane połówki, skórką w dół).Owocami trzeba przykryć całość i "powciskać" w wolne miejsca,bo gdy wyrośnie w piekarniku,to i tak będą puste miejsca.
Piec w piekarniku nagrzanym do 190'C  przez 50 min.
W trakcie pieczenia, nie otwierać drzwiczek piekarnika, bo ciasto "siądzie". Po upieczeniu również nie otwierać,zaczekać,aż ostygnie w piekarniku.
Smacznego!  :D

kaska08:
Lilia, a kruszonka?????????????
Składniki na prostokatna blache:
200 g mąki
100 g masła
100 g cukru pudru
(ja daję zwykly cukier)
bez kruszonki drozdzowka to nie to!!!!!!

willy:

--- Cytat: kaska08 w 17 Wrz 2008, 21:10:47 ---Lilia, a kruszonka?????????????
Składniki na prostokatna blache:

--- Koniec cytatu ---

A jak duży jest ten prostokąt ??

FullSize jakieś 50x40 czy może chodzi o taką małą 10x30 ??

lilia:
Kaśka, ja robię akurat bez kruszonki.Ale jeśli kto chce,to wpisałaś :D
Dla mnie full owoców wystarczy ;D

[Posted on: 18 Wrzesień  2008, 22:13:37]
Willy,a Ty masz blachę 50x40 :o?!
To ja się z taką nie spotkałam...Ale podana przez przedmówczynię kruszonka to zdecydowanie na mniejszą blachę.Ale nie aż tak małą,jak napisałeś. Bynajmniej- pozostałości zawsze mozna zamrozić i zużyć innym razem.

willy:
Nie wiem dokładnie jak wielka jest, ale chodziło mi o taką w pełnych wymiarach, czy taka małą podłużną.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej