poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: jestem w ciazy, rodzic w Danii????  (Przeczytany 74726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Mar 2009, 16:40:21 »
dzieki za odp.ale nie boje sie wracac do polski nawet w tym stanie.dania to nie koniec swiata.poza tym chcialabym sie tylko dowiedziec<zorientowac>jak to tu wszystko wyglada<tzn jaka opieka i wogle>oraz ile kosztuje.  :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Gość

  • Gość
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Mar 2009, 17:12:29 »
Witam jestem w Danii z mężem dwa lata mamy prace na stałe ,pobyt , żółte karty itp mam pytanie czy lepiej rodzic w Danii czy w Polsce wiem że będe musiała zapłacić  w Polsce po prostu nie wiem jak tutaj wygląda opieka medyczna. A mój angielski jest taki sobie a dunskiego dopabuse się uczymy ! Proszę o poradę co będzie lepsze dla mnie i dla dziecka!? pozdrawiam

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Mar 2009, 17:54:20 »
Witam jestem w Danii z mężem dwa lata mamy prace na stałe ,pobyt , żółte karty itp mam pytanie czy lepiej rodzic w Danii czy w Polsce wiem że będe musiała zapłacić  w Polsce po prostu nie wiem jak tutaj wygląda opieka medyczna. A mój angielski jest taki sobie a dunskiego dopabuse się uczymy ! Proszę o poradę co będzie lepsze dla mnie i dla dziecka!? pozdrawiam



Bez wahania polecam porod w Danii, nie ma porownania z polskimi warunkami, a co do jezyka to sie nie martw - angielski wystarczy. Powodzenia  ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Mar 2009, 19:35:52 »
...osobiscie nie widze niczego fajnego w towarzystwie jakiejs obcej baby w tak intymnym momencie jakim jest porod.... zakladam oczywiscie, ze tlumaczem jest baba... bo juz obcego faceta, wogole sobie nie wyobrazam....
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

asam

  • Gość
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Mar 2009, 19:37:07 »
oczywiście,że w Polsce.kochana przejżyj fora,a zobaczysz,ze tu nie jest słodko.tu się rodzi zazwyczaj siłami natury,raczej nie dają znieczulenia.chyba,że chcesz mieć ładny pokój to poród może odbyć się tutaj.a w Polsce możesz rodzić za darmo!!!!każda kobieta,nawet nieubezpieczona ma prawo do darmowego porodu.ja rodziłam w Polsce,w państwowej placówce i może nie miałam pojedynczej sali ale wszyscy byli mili i naprawdę było dobrze.poczytaj dokładnie,jak to tu wygląda.odradzam służbę zdrowia w Danii!!!!!!!

Offline magi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Mar 2009, 19:50:44 »
Ja urodziłam synka 6 tygodni temu w szpitalu w Kopenhadze i bardzo sobie chwalę opiekę podczas porodu. Takich położnych jak tutaj w Polsce raczej nie znajdziesz, no chyba, że zapłacisz prywatnej położnej. Super miła atmosfera, osobny pokój, cisza, spokój. Jeżeli chodzi o język to bardzo się bałam, że jak będzie bolało, to nie zrozumiem, co do mnie mówią, ale było inaczej.
A co do znieczulenia... Ja dostałam, położna sama zaproponowała mi znieczulenie zewnątrzoponowe, jak tylko zostałam przyjęta na oddział.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Mar 2009, 19:57:33 »
oczywiście,że w Polsce.kochana przejżyj fora,a zobaczysz,ze tu nie jest słodko.tu się rodzi zazwyczaj siłami natury,raczej nie dają znieczulenia.chyba,że chcesz mieć ładny pokój to poród może odbyć się tutaj.a w Polsce możesz rodzić za darmo!!!!każda kobieta,nawet nieubezpieczona ma prawo do darmowego porodu.ja rodziłam w Polsce,w państwowej placówce i może nie miałam pojedynczej sali ale wszyscy byli mili i naprawdę było dobrze.poczytaj dokładnie,jak to tu wygląda.odradzam służbę zdrowia w Danii!!!!!!!

A kto Ci takich bzdur naopowiadal ze nie daja znieczulenia  ::)
Rodzilam niedawno i bez problemu takowe dostalam, zreszta oprocz zewnatrzoponowego masz tez do wyboru inne.

A w Polsce co prawda dawno nie bylam ale od kolezanki ktora niedawno rodzila slyszalam ze nawet z bolami odsylaja do domu bo nie ma miejsc na porodowkach, nie wspominajac o tym ze to czy daja znieczulenie nie jest wcale taka sprawa pewna  :o

Porod silami natury... a jak bys chciala urodzic? W narkozie?

poloniainfo.dk

Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Mar 2009, 19:57:33 »

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Mar 2009, 20:04:32 »
witam na tym forum.
 ;D może ktoś pomyśli że facet raczej nie powinien tu się wypowiadać ::) ale jako czynnie uczestniczący i wspierającym żonę  w porodzie naszego synka, mogę pozytywnie wypowiedzieć się na temat szpitali, personelu oraz całej opieki jaką otoczone są kobiety w ciąży. polecam porody w Danii moja żona rodziła 23 godz. było ciężko i z groźnymi powikłaniami. położne i lekarze wykazali się pełnym profesjonalizmem.
a co najważniejsze nie martwisz się że ktoś coś spartaczy bo nie dałaś lekarzowi koperty.
pozdrawiam przyszłe mamy!!!
Turbo :)

Gość

  • Gość
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Mar 2009, 20:08:04 »
Dziękuje za wszystkie posty  :) no właśnie to jest moje pierwsze dziecko i nie mam pojęcia jakie mogą być te bóle !? Więc to wszystko sie wyjaśni w trakcie mam nadzieje że nie bedzie problemu by dostać  znieczulenie .Jeszcze mam dużo czasu by wszystko przemyśleć  :)pozdrawiam

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Mar 2009, 12:45:22 »
JA też rodziłam w Danii i serdecznie polecam tutaj rodzić. Jeżeli chodzi o znieczulenia, to dostaje się je bez problemu, wystarczy tylko poprosić.
Pozdrawiam
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Mar 2009, 16:51:44 »
witam.wczesniej pytalam ile kosztuje porod itp.a teraz mam jeszczce jedno male pytanko.jak to jest potem z aktem urodzenia czy czyms podobnym.co gdzie i jak zalatwiac.jednak postanowilam zostac i rodzic tutaj.a i jeszcze jedno.czy ktos zna jakiegos ginekologa w roskilde lub okolicach???
dzieki za kazda odp.
pozdrawiam :) :) :D
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Mar 2009, 17:27:23 »
Akt urodzenia zalatwiasz w pastoracie, tylko musisz pamietac zeby poprosic od razu z nadaniem imienia.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Mar 2009, 17:57:22 »
witam.wczesniej pytalam ile kosztuje porod itp.a teraz mam jeszczce jedno male pytanko.jak to jest potem z aktem urodzenia czy czyms podobnym.co gdzie i jak zalatwiac.jednak postanowilam zostac i rodzic tutaj.a i jeszcze jedno.czy ktos zna jakiegos ginekologa w roskilde lub okolicach???
dzieki za kazda odp.
pozdrawiam :) :) :D
a więc tak, ile kosztuje poród. moja żona ma żółtą kartę i nic nie zapłaciła. odnośnie aktu urodzenia dla maleństwa to sprawa ma się tak:
po porodzie tuż przed wypisaniem ze szpitala dostajesz CPR dla dziecka no i do wypełnienia druczek (po Duńsku), z którym udajesz się do Kościoła Narodowego czyli po prostu idziesz do pastora w miejscowości w której jesteś zameldowana. dajesz mu wypełniony druk. Pastor tego samego dnia wysyła ci pocztą lub osobiście dostarcza akt urodzenia dziecka po Duńsku oraz duńsko-angielski.
jako świeżo upieczony tatuś musiałem sam wszystko pozałatwiać :)
aaaaaa jest jeszcze jedna ważna sprawa musisz złożyć wniosek w Ambasadzie Polski o nadanie PESEL i o paszport dla malucha!!!
pozdrawiam. Turbo

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Mar 2009, 19:42:07 »
turbo, a to trzeba wystepowac w ambasadzie osobno o nadanie PESEL czy to nadaja automatycznie przy wydaniu polskiego aktu urodzenia??

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Mar 2009, 21:47:06 »
turbo, a to trzeba wystepowac w ambasadzie osobno o nadanie PESEL czy to nadaja automatycznie przy wydaniu polskiego aktu urodzenia??
wiesz nie jestem pewien na 100% nie chcę wprowadzić Cię w błąd. w tym czasie gdy urodził się mój syn w polskich mediach głośno było o sprawach związanych z nadaniem nr PESEL dla dzieci urodzonych po za granicami Polski. a mianowicie chodziło tu o trudności w uzyskaniu w Polsce nr PESEL dla dzieci głównie urodzonych w USA ale i nie tylko. więc postanowiliśmy z żoną "dmuchać na zimne" i przy okazji składania wniosku o paszport tymczasowy złożyliśmy wniosek o nadanie dziecku PESEL. (wszystkie wnioski są do pobrania na stronach Ambasady RP w Danii).
gdy składaliśmy wniosek o polski akt urodzenia w Polsce, pani przyjmująca wniosek zapytała się nas czy już mamy nr PESEL dla dziecka. więc naprawdę nie wiem jak to jest z tym automatycznym nadaniem PESEL-u ???

poloniainfo.dk

Odp: jestem w ciazy, rodzic w Danii????
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Mar 2009, 21:47:06 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 257073
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1759
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28697
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35181
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32859
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand