poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zolte tablice  (Przeczytany 20472 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

kuntakinteeee

  • Gość
zolte tablice
« dnia: 08 Paź 2008, 11:38:01 »
Witam!
mam pytanie, czy jest mozliwe i dopuszczalne podrozowanie do Polski autem dunskim na firmowych tablicach (zoltych). Slyszalem ze prawo nie pozwala na to, czy to prawda?

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Paź 2008, 17:42:28 »
jesli firma opłaciła moms w celu dopuszczenia auta do uzytku prywatnego, i ubezpieczenie pozwala to mozna jechać....

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Paź 2008, 19:35:23 »
jesli firma opłaciła moms w celu dopuszczenia auta do uzytku prywatnego, i ubezpieczenie pozwala to mozna jechać....


wszystko w temacie no i wtedy pozostaje zalać do pełna i jechać. ;)

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Paź 2008, 22:09:59 »
Witam!
mam pytanie, czy jest mozliwe i dopuszczalne podrozowanie do Polski autem dunskim na firmowych tablicach (zoltych). Slyszalem ze prawo nie pozwala na to, czy to prawda?

Ja tak jeździłem przez 3 lata i maiałem kontrole i nie miałem z tym problemów. Chyba dlatego ze w Polsce nikt o tym niewie że duńczycy mają ten pogiety system rejestracji aut (Porche Cayene na złotych blachach z tyłu zero siedzeń z przodu dwa i pomiędzy nimi małe trzecie dla pieska) czyli razem trzy siedzenia. Densk siedzenie.
Acha jeszcze jak opuszczłem teren Danii w porcie w Kopenhadze to duński urzędnik pytał tylko czy to auto mojego szefa z firmy to mu mówiłem że tak i się cieszył a ja jechałem dalej.
POLSKA

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Paź 2008, 22:21:50 »
Ja tak jeździłem przez 3 lata i maiałem kontrole i nie miałem z tym problemów. Chyba dlatego ze w Polsce nikt o tym niewie że duńczycy mają ten pogiety system rejestracji aut (Porche Cayene na złotych blachach z tyłu zero siedzeń z przodu dwa i pomiędzy nimi małe trzecie dla pieska) czyli razem trzy siedzenia. Densk siedzenie.
Acha jeszcze jak opuszczłem teren Danii w porcie w Kopenhadze to duński urzędnik pytał tylko czy to auto mojego szefa z firmy to mu mówiłem że tak i się cieszył a ja jechałem dalej.

Polskę nic nie obchodzi jak jest w Danii...
natomiast często na granicy zdarzają się kontrole pojazdów przez SKAT, pod kątem zarówno żółtych blach, jak i tez przewożonego towaru

i jest sprawdzane czy auto ma opłacony moms (VAT)... ty wcale o tym nie musiałeś wiedzieć

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Paź 2008, 22:48:22 »
Polskę nic nie obchodzi jak jest w Danii...
natomiast często na granicy zdarzają się kontrole pojazdów przez SKAT, pod kątem zarówno żółtych blach, jak i tez przewożonego towaru

i jest sprawdzane czy auto ma opłacony moms (VAT)... ty wcale o tym nie musiałeś wiedzieć

wiedziałem o tym dobrze bo towar wiozłem do Danii, raz w Gedser mnie zatrzymali to chcieli mi zabrać dużo towaru bo miałem tego naprawde za duzo ale powiedzieli że to ostatni raz i nastepnym razem mnie nie puszczą:)
POLSKA

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Paź 2008, 23:01:03 »
wiedziałem o tym dobrze bo towar wiozłem do Danii, raz w Gedser mnie zatrzymali to chcieli mi zabrać dużo towaru bo miałem tego naprawde za duzo ale powiedzieli że to ostatni raz i nastepnym razem mnie nie puszczą:)

a co ma ilość towaru do opłacenia momsu od auta ??

a odnośnie Cayenne: na 99% auto miało opłacony MOMS, gdyż nikt nie kupuje takiego auta tylko i wyłącznie jako auto dostawcze do firmy, a skoro szef kupił sobie  to opłacił moms, aby także jeździć prywatnie

z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie masz pojęcia o czym mowa w tym wątku

poloniainfo.dk

Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Paź 2008, 23:01:03 »

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Paź 2008, 23:16:06 »
Cayenne miało żółte blachy, jak gosciu lubi się wozic to niech sobie kupi na biłaych.

auta na żółtych blachach mogą być albo z opłaconym MOMSem, albo bez opłaconego MOMSu... widać że nie rozróżniasz o co chodzi....

osobiste wycieczki sobie oszczędź

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Paź 2008, 23:29:04 »
nie, ja po prostu piszę na temat, a nie chwalę się Porszakiem szefa, który nie wnosi nic przydatnego do tematu


przeczytaj dokładnie - to nie porschak mojego szefa, w porschaku to był dun z którym sie mijałem w korku, ja jechałem dostawczym autem z 1995 roku - ruina)
POLSKA

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Paź 2008, 23:33:41 »
przeczytaj dokładnie - to nie porschak mojego szefa, w porschaku to był dun z którym sie mijałem w korku, ja jechałem dostawczym autem z 1995 roku - ruina)

Nikt z nas nie umie czytac w panskich myslach. Nie podal pan tych "drobnych szczegolow".

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Paź 2008, 23:35:48 »
przeczytaj dokładnie - to nie porschak mojego szefa, w porschaku to był dun z którym sie mijałem w korku, ja jechałem dostawczym autem z 1995 roku - ruina)


więc pisz ze składnią, logicznie, ze wskazaniem miejsca, czasu i osoby.... tego zabrakło w twojej wypowiedzi....

a wracając do tematu żółtych tablic... wiele osób nie potrzebuje pięcioosobowego auta.... więc mając kasę na małe auto na białych można kupić większe i szybsze na żółtych...  dla jednej osoby, i na dojazdy do pracy, lub jako kolejne auto w rodzinie to się sprawdza...


K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Paź 2008, 00:37:37 »
K3 mozesz odpowiedziec na moje pytanie ktore brzmialo: co jezeli ma sie kontrahenta zagranicznego  ???
Jezeli musimy cos sami przywiezc lub wywiezc np. do Niemiec lub Szwecji  ??? Jak to sie ma do firm kurierskich  ??? Przeciez jezeli ktos zaplacil MOMS od takiego samochodu (mozliwosc poruszania sie prywatnie) to nie ma mozliwosci odliczania paliwa. Cos mi sie w to nie chce wierzyc, ze na zoltych tablicach (bez zaplaty MOMS) nie mozna jezdzic poza Danie. Moim zdaniem mozna, ale jakies dodatkowe warunki trzeba spelniac.

w przypadku opłaconego momsu, aby odliczać koszty paliwa nalezy prowadzić książkę z podaniem daty wyjazdu, liczby kilometrów itp itd... dla pewności podpytam szefa jak będę miał okazję

natomiast na żółtych tablicach bez opłaconego momsu mozna wyjechac za granicę, jeśli wiąże się to z wykonywaną działalnością
wyjazd prywatny byłby trudny do sprawdzenia, aczkolwiek z tego co wiem SKAT ma możliwości dokonania tego poprzez kontrole dokumentacji w firmie
jednak jest to stosunkowo ciężkie, więc w praktyce dokonuje sie tego poprzez wyrywkowe kontrole przy granicach....

była głosna akcja swego czasu, jak SKAT kontrolował wszystkie auta na zółtych blachach wracające z niemieckich sklepów w Padborgu ;D

Offline Quit

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: +0/-1
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Paź 2008, 06:36:37 »
Ja mam auto na zoltych tablicach, z oplaconym momsem i nalepeczka "bilen må bruges privat". Oczywiscie bylismy za granica wiele razy i problemow nie bylo (bo i nie powinno byc). Natomiast przez pewien czas, maz mial zgloszone to auto jako auto uzywane do dzalalnosci gospodarczej i wtedy byl zobowiazany do prowadzenia ksiazki z kilometrami.
Co do akcji SKATu, to sie zgadza, sa przeprowadzane i SKAT dokladnie wie gdzie "uderzyc". Ja sie ostatnio spotkalam z akcja przy przeprawie promowej do Szwecji, gdzie wielu dunczykow pedzilo na polowanie do Szwecji sluzbowym autem (bez oplaconego momsu) - oj posypaly sie mandaty, bo jak wyjasnic urzednikowi SKATu, ze bron w samochodzie to w celach sluzbowych wioza?  :D

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Paź 2008, 06:58:12 »
Czasami Skat robi naloty na parkingi , np w Horsens przed koncertem D.Parton lub polem golfowym w poblizu Ebeltoft. Prawie zawsze maja udane zniwo.

K3

  • Gość
Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Paź 2008, 18:47:56 »
Czasami Skat robi naloty na parkingi , np w Horsens przed koncertem D.Parton lub polem golfowym w poblizu Ebeltoft. Prawie zawsze maja udane zniwo.

zauważ, że robią naloty tam, gdzie mozna spotkać tych bardziej nadzianych Duńczyków ;D ;D ;D

poloniainfo.dk

Odp: zolte tablice
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Paź 2008, 18:47:56 »

 

POLKIE TABLICE - PETYCJA

Zaczęty przez nokosDział Hydepark

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 14431
Ostatnia wiadomość 09 Paź 2009, 16:36:12
wysłana przez willy
Duńskie tablice a dowód rejestracyjny

Zaczęty przez giuseppe_RandersDział Pomoc!

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 27755
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2009, 15:22:37
wysłana przez Aalborg
skradzione tablice rejestracyjne auta

Zaczęty przez asiorekonaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6554
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2012, 17:20:33
wysłana przez czysio
Tablice na wywóz samochodu poza Danie

Zaczęty przez niulinDział Pomoc!

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 39127
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2022, 21:09:07
wysłana przez Marecki990
TABLICE REJESTRACYJNE

Zaczęty przez szczurekDział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3901
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2014, 21:16:06
wysłana przez szczurek