poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie  (Przeczytany 34027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agakolding

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lut 2009, 14:18:59 »
ja z moim narzeczonym czekamy tak juz chyba miesiac. facet mowi ze beda spotkania w polsce a byc moze w danii i tak za kazdym razem tlumaczy i przedluza okres mimo ze ponoc bylo spotkanie w esbjergu.  tu mi cos nie gra...

Last breath

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lut 2009, 17:02:03 »
Ponawiam pytanie czy ktos coś może napisac o roznoszeniu gazet w nocy


Praca w Århus w godzinach 2:00 - 6.30, w weekendy do 8:00. Płatność w niektórych rejonach Århus 0,54 øre za gazetę (najmniejsza stawka) + dodatki od 15 DKK do 60, 70 DKK... Jednym słowem tragedia. Dniówka, w zależności od ilości dystryktów - nawet od 200 DKK brutto. Do 1-go grudnia 2008 stawka za gazetę wynosiła 1,50 DKK. Po 1-szym zmieniło się diametralnie. 0,54/gazetę to najczęstszy przypadek, rzadziej 0,75/gazetę, najrzadziej już 1,05. Wiem, że takie ceny obowiązują już na Risskov. Ludzie pracują 2, 3 tygodnie i stwierdzają, że to nie ma najmniejszego sensu. Z tego co słyszałem zmiany mają wprowadzić również w innych częściach Århus, oczywiście nie na raz bo muszą ewentualnie mieć czas, aby uzbierać ludziska, jeśli starym nie spodobają się nowe warunki... Czyli właśnie takie osoby jak Wy, spotkania w Polsce, poprzez Polaków zatrudnionych w DAO i werbujących kolejnych do roboty.. Prawda jest jednak taka, że Polak będzie pracował. Bo kto inny to zrobi..?

przemysław

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Lut 2009, 19:34:00 »
Witam czy ta oferta jestaktualna? Proszę o wiadomość

Offline agakolding

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lut 2009, 15:10:06 »
A czy ta praca dotyczy tylko terenu Århus??

Rafson

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lut 2009, 22:59:44 »
Dziekuje Last breath za informacje to dla mnie cenna informacja.Zamierzałem jechac .KOSMOS 200 DKK dziennie w nocy czyli ok 100 złoty HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH Taki mam komentarz!!!!

Last breath

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Lut 2009, 16:09:39 »
Gwoli wyjaśnienia...
Wiem o ludziach, którzy zaczynają od takich stawek. Z czasem oczywiście zwiększyć się może ilość dystryktów i tym samym pieniądze za wykonaną pracę. Nie oszukujmy się jednak. Czasy Nyhedsavisen nie wrócą... Zmieniło się wszystko w gazetach. Najbardziej zarys zmian widzą "starzy", którzy pracują z prasą od początku.
DAO zatrudnia bardzo dużo ludzi, owszem. Ale tym samym nie potrafi zapewnić im odpowiedniej ilości dystryktów. Rozkłada po 2, 3 dystrykty na osobę, płatne po 70, 80 DKK. Z tego nie da się wyżyć.

Po zamknięciu Nyhedsavisen wpadłem na blog pomysłodawcy, Mortena Lund. Stwierdził, że jest zbyt wrażliwy by prowadzić gazetę. Jest zbytnim optymistą. Wtedy uznałem to za kpinę. Teraz, na przestrzeni czasu, gdy widzę co się dzieje z pracodawcami w Danii, zaczynam rozumieć jego słowa...

dzonson

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lut 2009, 11:54:11 »
troszke sie dolacze do tematu, tez bylem na spotkaniu 6 grudnia w poznaniu i dunka sie pytala czy chce wyjechac w grduniu czy w styczniu. powiedzialem ze w styczniu i i od tamtej pory nikt sie nie odezwal. pisalem ze 2 maile i tez nic.

poloniainfo.dk

Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lut 2009, 11:54:11 »

Last breath

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Lut 2009, 17:35:09 »
Przybrało to wszystko jakiś taki dziwny obrót... Przed pierwszym grudnia (przed zmianami) roznosiciele gazet mieli spotkanie w biurze w Århus. Zostali zapewnieni, że DAO chce, aby dalej dla nich pracowali, zmiany będą NA PEWNO NA LEPSZE! Gdy zostali wprost zapytani czy zbierają nowych ludzi aby "zastąpić" starych, twierdzili, że nie. Później pojawiły się ogłoszenia (również na poloniainfo.dk) o naborze do pracy w kolportażu prasy. Nigdzie nie było nazwy firmy. Żadnego nazwiska. Nic. Tylko telefony kontaktowe i e-mail z domeną polską. Gdy w wysłanym do nich mailu zapytałem o jaką gazetę chodzi, odpowiedziano mi (a właściwie nie odpowiedziano), żebym przesłał CV, rozpatrzą. Napisałem ponownie, teraz już wprost - "Czy chodzi o DAO i Jyllands Posten?". Nie dostałem odpowiedzi. Dla mnie jest to jasne. Kolega zadzwonił, umówił się na spotkanie. W Vejle. W siedzibie DAO... Brak słów.. Grają nieczysto.

Nie wiem czemu nie odpisują, dzonson. Być może mają przepełnienie? Być może w biurze leżą setki podań i jeśli ktoś zrezygnuje z tych fantastycznych 54 øre za grubego i ciężkiego jak cholera Jyllanda, to mają po prostu w czym wybrać, wybiorą na pewno :/ Przykro mi to pisać bo na przestrzeni czasu, który spędziłem na pracy w Danii, widzę jak wykorzystuje się człowieka.

Zastanawia mnie tylko, czy któryś z tych pierdzistołków pracujących w biurze kiedykolwiek pomyślał o roznosicielach gazet, w deszczowy, wietrzny lub mroźny wieczór, przed pójściem spać.. Wątpliwa sprawa... Choć ponoć szef biura w Århus co wieczór ogląda pogodę  ;D

Pozdrawiam avisbutów  :P

Rafson

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lut 2009, 22:07:07 »
Kurde ale bym się nacioł bo zrezygnował bym z pracy w polcse wydał kupe kasy na droge i wracał. Pracowałem kiedyś w Danii i wiem jakie są realia.Ale miałe taką czutke :coś mi tu nie gra z pieknie to wszystko wyglada,,.Na spotkaniu powiedzieli ze 10000dkk to minimum.Chyba nie wiem jak bym musiał orać z tymi gazetkami po 54 ore żeby dyche przytulić.DZIEKI JESZCZE RAZ!!!!!!!>:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2009, 08:24:12 wysłana przez Tula »

Tula

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lut 2009, 08:28:07 »
Jesli Pan chcial rezygnowac z pracy zeby w Danii roznosic gazety, to gratuluje wyobrazni...

A Pan, panie Last Breath, co sie tak dziwi i ma pretensje do panow zza biurka? Dlaczego oni mieliby myslec o gazeciarzach w deszczowa noc? Ostatecznie nikt do tej pracy nie zmusza, a jak Pan sam zauwazyl, podan leza setki. Ludzie sa dorosli, wiedza w co wchodza i zdaja sobie sprawe, ze Dania nie slynie z dobrej pogody. Wiec skad te slowa o wykorzystywaniu?
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2009, 11:15:26 wysłana przez Tula »

gosc

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lut 2009, 10:42:57 »
To kopenhaska firma placi duzo lepiej. Pracujac 6 nocy po 4 godziny mozna bez problemu wyciagnac kilkanascie tysiecy. Oczywiscie nie na poczatku, bo trzeba sie wprawic, ale po jakims miesiacu - bez problemu.

gość

  • Gość
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Lut 2009, 12:13:58 »
I po ofertach pracy
firma PF rozwiązała umowę z DAO i już nikt nie wyjedzie z tych osób co byli na spotkaniu w Poznaniu

Offline ika

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lut 2009, 12:50:46 »
To kopenhaska firma placi duzo lepiej. Pracujac 6 nocy po 4 godziny mozna bez problemu wyciagnac kilkanascie tysiecy. Oczywiscie nie na poczatku, bo trzeba sie wprawic, ale po jakims miesiacu - bez problemu.
A czy moglby gosc podac nazwe tej kopenhaskiej firmy co placi duzo lepiej?Bardzo chetnie sie tam przejde z moim CV.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lut 2009, 13:43:34 »
Jak i mnóóóóóóóstwo innych osób wszelkich narodowości ::)

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Lut 2009, 14:08:46 »
Pewnie chodzi o BS Distribution, znam pare osob tam pracujacych i zarabiaja naprawde dobrze.

poloniainfo.dk

Odp: Praca przy roznoszeniu gazet, reklam... pytanie
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Lut 2009, 14:08:46 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9473
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17455
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26993
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20338
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14748
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja