Ogólne > Pomoc!

pierwsze kroki w Dani

(1/5) > >>

Joachim:
Witam serdecznie i dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.I proszę okolejne odnoszące się do moich pytań.Od niedawna zmieniły się przepisy odnośnie pozwolenia na pracę czyli  można pracować w Dani i czekać na pozwolenie zaznaczam że mam podpisany kontrakt zbiorowy.Jeśli na decyzję trzeba czekać kilka tygodni to na samym poczatku jakie kroki powinienem poczynik w urzędzie i w firmie aby nie pobrano podatku najwyższego 60% przy pierwszych kilku wypłatach.Choć wiem że w maju otrzymałbym zwrot ale dopabuse w maju.Jeśli dobrze się oriętuję to na samym początku powinno sie iść załatwić kartę podatkową póżniej numer personalny ichyba karte ubezpieczeniową nie wiem jaka kolejnośc ale jeśli nie mam pozwolenia to czy cokolwiek załatwie w urzędzie ? i komu przysługuje się dodatek mieszkaniowy wynoszący 15%
Wiem że osoba wynajmująca pokój to raczej nie a jeśli trzy osoby wynakmują całe mieszkanie lub jedna para? pozdrawiam serdecznie i dziękuje :)

marta_malgorzata:
Ja na powitanie zycze powodzenia w Danii. Niestety nie umiem Ci doradzic, ale jesli bedziesz potrzebowal porady w bardziej przyziemnych sprawach na pewno pomoge.;)
Zycze powodzenia na poczatek.

Joachim:
Bardzo dziękuję pozdrawiam :)

Joachim:
Bardzo dziękuję pozdrawiam :)

marta_malgorzata:
Podziekowania z Twojej strony sa mile, ale jeszcze pomocy nie uzyskales.
Mysle ze pewnie Grzegorz cos Ci poradzi, jak tylko sie z tym upra, wiec zycze cierpliwosci.

Powiem Ci jednak , z wlsnego doswiadczenia, ze poczatki sa najgorzsze- ale  masz to forum i mozesz zawsze poprosic o pomoc.

Tutaj zawsze ktos CIe wyslucha, a to juz cos!
Na poczatek najwazniejsi sa przyjaciele.
Oni dodaja Nam sil na emigracji

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej