poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Narzekalnia  (Przeczytany 167924 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

a

  • Gość
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #330 dnia: 17 Gru 2009, 22:04:43 »
Szkoda. Ale rozumiem.

Offline giuseppe_Randers

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mieć czy być, być czy mieć?
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #331 dnia: 18 Gru 2009, 01:43:22 »

a

  • Gość
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #332 dnia: 18 Gru 2009, 13:04:13 »
Dzieki Giuseppe ;)

Baumi

  • Gość
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #333 dnia: 18 Gru 2009, 13:54:29 »
Jezuuu.... ostatni dzień w pracy.... jak mi sie nic nie chceeee.... dobijcie mnie.... :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #334 dnia: 18 Gru 2009, 13:55:37 »
WOW, az mnie przytkalo... tyle to ja po polsku nie znam  ;D

Sztachetka od plotu pasuje ? to dawaj Baumi, 20 sekund i po bolu  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Q7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #335 dnia: 18 Gru 2009, 23:25:08 »
Szkoda. Ale rozumiem.
Wioska cudów,śniegu nie ma a ( a)  bałwanki chodzą. ;D ;D ;D Dziwne.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #336 dnia: 19 Gru 2009, 08:43:32 »
A niech to!!! Akurat teraz na swieta komp sie musial zepsuc!!!  >:( >:( >:(

Wlacznik sie przesunal i nie mam gdzie kabelka wcisnac, uwierzycie ? Sama nie wierze... moze jakis mechanik naprawi moj laptopik ? ;(( Przeciez tu miesiace bede czekac w serwisie :((

wrrrr >:( >:( >:(

poloniainfo.dk

Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #336 dnia: 19 Gru 2009, 08:43:32 »

Offline Piotr.dk

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #337 dnia: 19 Gru 2009, 14:15:07 »
jade do polski na swieta

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #338 dnia: 19 Gru 2009, 16:43:41 »
Nie cierpię świąt więc życzenia zamieszczę tutaj:

Wesołych świąt ;)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #339 dnia: 19 Gru 2009, 17:07:04 »
 TAKIEGO dnia, nie miałam od ponad roku. W listopadzie ub.roku napisałam tak :
Email
   
   
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedz #57 : 22 Listopad 2008, 12:01:39 »
   Odpowiedz cytując
Od rana nie maiałam chęci drałować z dzieckiem do przedszkola,ale trzeba, ok. Wróciłam bardzo okrężną drogą, robiąc jakieś zakupy.Zajęłam się domem i nawet nie spostrzegłam, ktora jest godzina. Zamierzałam zjeść obiad, myślałam ,że najdalej może dochodzi 15.. Zerknęłam jednak na zegar.. o matko! 15:30!
Zarzuciłam płaszcz i popędziłam do przedszkola.

I teraz clue opowieści: w szatni zorientowałam się..że nie wzięłam kluczy Szok ( a drzwi oczywiście na zatrzask).
Dochodziła 16, mąż miał wrócić za ponad 3 h.. Co robić?
Mrożno,akurat pierwszy dzień snieg spadł, do tego głodni oboje Złość
Wokoło żadnych znajomych.. O! Wpadłam na genialny pomysł- zrobimy sobie długi spacer, a potem dotrzemy do Bilki, kupię coś na sałatkę,a przy okazji może jakieś ubrania dla dziecka wyszukam, ogrzejemy się i tak czas zleci..A potem ewentualnie siądziemy w bilkowym bistro, odsapnę.  Ale - nic z tego... "



[Posted on: 19 Grudzień  2009, 17:02:54]

 Taaaak, minął rok- i proszę mi się przydarzyło.. : ::) :o

Jeszcze dziś rano byłam niemiernie szczęśliwa,że wokół mnie tak biało i śnieżnie.
I co..? Poszliśmy nad morze, na sanki, wyszaleliśmy się, wróciliśmy pod dom.

Wyjęłam klucze, żeby dostać się do skrzynki na listy.. w jednej chwili.. klucze zniknęły mi z dłoni..Nagle, w jednej chwili. Zero dzwięki, zero czucia. Po prostu odeszłam krok od skrzynki i zrozumiałam, że nie mam kluczy w ręce.

Bez telefonu, bez pieniędzy, bez dokumentów- pod własnym cieplutkim domkiem, do którego nie mogliśmy się dostać. Przemarznięci doszczętnie.
Reszty sami się domyślcie : przeszukiwanie zwałów śniegu, łopatą, miotłą, nieudane próby odkręcenie kranu z wodą w garażu ( woda zamarzła ), aż po próbę uruchomienia małej butli gazowej...

Phhhhhhh, aż po wizytę u nieznajomego sąsiada z prośbą o pomoc. Wezwał ślusarza, wyczekaliśmy się na mrozie kolejne 30 minut,
spłukałam się z równowartości 300 zł. Potem siedziałam pół godziny z głową w sedesie, bo od tego wszytskiego zrobiło mi się niedobrze i śniadanie zjedzone wiele godzin wcześniej, podeszło mi do gardła  >:(
Klucze gdzieś utknęły w zaspie na chodniku, jak śnieg stopnieje, będą leżały sobie na środku ulicy  :-\
Nie chcę już zimy .

PS. Ale - żeby nie było tak najgorzej- nawiązaliśmy nową znajomość, całkiem sympatyczną, co zawsze jest miłe. ::)

Baumi

  • Gość
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #340 dnia: 19 Gru 2009, 19:32:24 »
Wreszcie w PL... niestety jechaliśmy 15h zamiast standardowych 10 :/ Do dupy z tą pogodą... myślałem, że jak pojadę w nocy to może mniejszy ruch będzie... z tego co widziałem na drodze to tysiąc innych polaków też wpadło na ten genialny pomysł... Najbardziej jednak rozwalało mnie to, że na każdym postoju widziałem grupki polaków wysiadających z VAN'ów i tylko kur** i chu** na wszystkie strony... i jak tu nie ukształtować sobie wizerunku polskiego "robola"... szkoda słów...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #341 dnia: 19 Gru 2009, 19:44:08 »
Wreszcie w PL... niestety jechaliśmy 15h zamiast standardowych 10 :/ Do dupy z tą pogodą... myślałem, że jak pojadę w nocy to może mniejszy ruch będzie... z tego co widziałem na drodze to tysiąc innych polaków też wpadło na ten genialny pomysł... Najbardziej jednak rozwalało mnie to, że na każdym postoju widziałem grupki polaków wysiadających z VAN'ów i tylko kur** i chu** na wszystkie strony... i jak tu nie ukształtować sobie wizerunku polskiego "robola"... szkoda słów...
zostaw tych pajaców ;D  opisz jak autostrada i reszte dróg w PL. Jak dróżka kolego??? ;)

Offline fiona

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #342 dnia: 19 Gru 2009, 20:11:50 »
Ha ha ha ha  w pewnym miasteczku na jutlandii w  Brørup w markecie NETTO  dzis przy kasie  jedna pani ,,polka,, i  za nia 3 polakow (oni nie wiedza ze to polka) rozmawiaja miedzy soba ,ale ma d.... ale ma cy.... wziol bym ja... ,tak wlasnie zachowuja sie tepe buraki z polski,trzech lbow tepych (pewnie pracownicy masarni z tasmy,idz tam, idz tu,wynies ,przynies,pozamiatraj)  co nie wiedza ze ktos moze ich rozumiec.....dalszy koment... pozostawiam wam...I tak trzech polskich pajacykow z Brørup zostalo zdemaskowanych.Zal mi tych tepych oslow.

Debili nie brakuje.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #343 dnia: 19 Gru 2009, 21:58:49 »
Właśnie, Baumi, jak możesz, to przyznaj się, dokąd jechałeś? (że trasa przedłużyła się o połowę?)

Baumi

  • Gość
Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #344 dnia: 20 Gru 2009, 09:14:30 »
Jechałem jak zawsze w kierunku Olszyny. W Danii nie mogłem rozpędzić samochodu więcej aniżeli do 90-tki. Zaraz za granicą z Niemcami autostrada została zamknięta a ruch przekabusewany na pierwszy zjazd (z daleka już było widać spory korek). Jechałem przez jakieś wiochy by w końcu wyjechać na obwodnicy Hamburga (drogi przez te wiochy ogólnie dość mocno zasypane i tylko rozjeżdżone, więc sporo czasu tam straciłem). Ogólnie drogi w Niemczech ładnie odśnieżone i posypane solą, więc nie było problemów, jednak ciągle prószył śnieg i nie można było "szarżować" :P Kolejny korek jak się nie mylę był za obwodnicą Berlina (znów zjazd i kilkadziesiąt KM przez wiochy by powrócić na autostradę). O dziwo w Polsce brak korków i drogi ładnie odśnieżone (przynajmniej A4). Fakt, iż zamarzł mi płyn do spryskiwaczy w zbiorniku (kto by pomyślał o zmianie na zimowy jak się jedzie do PL w zimę :D ) powodował iż prawie nic nie widziałem, więc oczywiście redukcja prędkości i postoje na mycie szyb... Tak czy owak, cieszę się, że dojechałem bez problemów, bo widzieliśmy kilka samochodów w rowach ;)

poloniainfo.dk

Odp: Narzekalnia
« Odpowiedź #344 dnia: 20 Gru 2009, 09:14:30 »

 

Antonim watku " Narzekalnia"

Zaczęty przez madzialenaszDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9669
Ostatnia wiadomość 26 Wrz 2009, 22:48:27
wysłana przez Klingon2