poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Miła sasiadka:)  (Przeczytany 3809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IRISYA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Miła sasiadka:)
« dnia: 01 Gru 2008, 13:20:28 »
Bardzo proszę o Poradę. Otóż mam bardzo miłą sąsiadkę, która ostatnio mnie zaskoczyła, bo powiesiła na klatce dla moich córeczek czapki Mikołaja i codziennie dostają prezenty :). Jest to bardzo sympatyczne, i wiem, ze taka jest tradycja tutaj w Danii, ale nie wiem jak się zachować i jak się jej odwdzięczyć poza podziekowaniami.
Problemem jest  moja znajomość języka duńskiego, niestety angielski tez nie jest za dobry :( Proszę o porady co zrobić , bo kompletnie nie znam się na duńskich konwenansach :-\  Pozdrowienia

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru 2008, 14:43:22 »
Najpierw pomyslalam sobie, ze tez nie wiem :)
Ale przyszlo mi cos do glowy. W Kvickly na przyklad (choc w kazdym wiekszym sklepie tez na pewno) mozna kupic mase materialow do samodzielnego wykonania ozdob swiatecznych, moze dziewczynki z Twoja pomoca zrobil by cos dla tej Pani, moze stroik?
Mysle, ze bedzie to mile i na pewno ucieszy, zwlaszcza jesli dzieciatka zrobia to same.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline IRISYA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru 2008, 15:45:52 »
Ja też myślałam żeby dziewczynki coś zrobiły. Początkowo myślałam o rysunku, ale moja 2 letnia córeczka na razie maluje jak Picasso :), starsza troche lepiej. A Twój pomyśl Mira bardzo się im spodobał, zwłasza ze nadchodzą święta to na pewno będzie będzie miły podarek. Dziękuję :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Gru 2008, 16:20:49 »
Moj synek jest starszy, ale ma malo sprawne raczki. W sobote porobil sam piekne stroiki.
Takie sreberkowe foremki, plus do tego specjalna glina (widzialam w netto) zawinelismy w sreberko, zeby bylo ladnie. Swieczka, kawalki galazek sosnowych, ktore wbija sie w te gline, jakias bombeczka i stroik gotowy (zabawa polega na powbijaniu w gline galazek, swieczki, ewentualnie czegos kolorowego, wedlug pomyslu, wiec nawet malutkie, dwuletnie raczki dadza rade :)


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Gru 2008, 19:47:52 »
też pomysł;, ciasto upiec z dziećmi i dzieci mogą  udekorować   lukrem ,  mogą to też być pierniczki lub inne kruche ciastka ,pierniczki np można zapakować w szczelną kolorową puszkę przewiązać tasiemką i mogą leżeć do świąt , można też kupić gotową masę w sklepie wystarczy pokroić i upiec .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Klingon

  • Gość
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Gru 2008, 20:04:30 »
Mysle ze usmiech spotykajac sie na korytarzu tez wystarczy. :)

Offline IRISYA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2008, 21:09:33 »
Po waszych propozycjach podaruję mojej sąsiadce i stroik i ciasteczka a do tego oczywiście uśmiech  ;D mój i dziewczynek. Ta sytuacja jest dla mnie trochę krępująca, bo myślałam, że beda dostawać jakieś drobne słodycze, a dziś dostały zestaw gumek do włosów, spineczki i pierścionki. A to dopabuse początek miesiąca :)Oczywiście córeczki są zachwycone :) Czymże jest kalendarz z czekoladkami na każdy dzień, który im podarowałam, wobec podarunków naszej sąsiadki ;)

poloniainfo.dk

Odp: Miła sasiadka:)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2008, 21:09:33 »

 

Problem z palaca sasiadka.

Zaczęty przez zaqDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4498
Ostatnia wiadomość 26 Mar 2018, 12:50:21
wysłana przez zielonaoliwka