poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?  (Przeczytany 76840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Mar 2009, 19:53:48 »
Kup na dunskich blachach - okazje sie trafiaja - nie ryzykuj - jak SKAT podjedzie pod ten blok to beda zniwa-wyrownanie afgiftu plus domiar.Nie warto a samochod na dunskich tez mozesz sprzedac kiedy zechcesz.

Myslacy Chtos

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Mar 2009, 22:14:15 »
Pewnie, ze moze sprzedac, ale po co kupowac gorszy samochod (tego samego rodzaju) - za te sama cene???

A niby czemu akurat SKAT ma podjechac pod jego blok? Nie siejcie zametu. Coraz wiecej osob zjezdza do Danii samochodami na zagranicznych tablicach i akurat pod ich bloki SKAT nie podjezdza  ;D

Peter

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Mar 2009, 22:57:00 »
Pewnie, ze moze sprzedac, ale po co kupowac gorszy samochod (tego samego rodzaju) - za te sama cene???

A niby czemu akurat SKAT ma podjechac pod jego blok? Nie siejcie zametu. Coraz wiecej osob zjezdza do Danii samochodami na zagranicznych tablicach i akurat pod ich bloki SKAT nie podjezdza  ;D

Dokładnie, odpuśćcie sobie te kontrole już. W herning na parkingu pod skat codziennie stoi 10-15 aut na polskich numerach, nie liczę już litewskich, niemieckich i reszty świata. Stoją i mają się dobrze, ludzie do nich wsiadają i odjeżdżają. 

michalas

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Mar 2009, 18:03:45 »
Tak jak kiedys kalkulowalam to chyba lepiej kupic w Danii, a juz na pewno mniej zachodu i kombinowania. Jezeli kupisz uzywane auto u dealera to jeszcze dostaniesz paromiesieczna gwarancje na zakupiony samochod.


Tak ale tu sa duze przebiegi a jak sprowadze z pl to bede wiedzial co mam ,oczwyiscie je przerejestruje na dk blachy

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Mar 2009, 18:50:18 »

Tak ale tu sa duze przebiegi a jak sprowadze z pl to bede wiedzial co mam ,oczwyiscie je przerejestruje na dk blachy


Hmmmm, i tu bym z Toba dyskutowala. Ja tam ekspertem nie jestem ale w moim przekonaniu kupujac samochod uzywany w Polsce nigdy nie jestes pewien co Ci wyskoczy w trakcie uzytkowania. Wszyscy wiemy ze Polacy GENERALNIE kombinuja jak moga. A w Danii jestem jakos bardziej spokojna ze jak kupuje np. samochod z przebiegiem 100 000 km to faktycznie tyle przejechal a nie ktos  cofnal licznik.

Poza tym spojrz na stan polskich drog - samochod uzytkowany w PL ma istna szkole przetrwania jezeli chodzi o zawieszenie. Smiem twierdzic ze ogolnie rzecz biorac stan techniczny nowszego samochodu w PL jest porownywalny ze starszym w DK.

No ale jak juz wspomnialam nie jestem ekspertem  ;)

marsiaaa

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Mar 2009, 20:19:11 »
rozumiem ze w dk nie kombinuja ale jak auto ma miec 10 lat to raczej przebieg powyzej 200 tys wiec jak to ma byc

marek55

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Mar 2009, 14:04:13 »
mam takie pytanie, przy kupnie uzywanego auta w komisie mozna je odebrac od razu czy trzeba czekac na jakies papiery typu skat czy inna policja czy cos podobnego?

poloniainfo.dk

Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Mar 2009, 14:04:13 »

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Mar 2009, 14:47:59 »
Jak kupowalam samochod w komisie pod koniec zeszlego roku to czekalam jeszcze pare dni po kupnie az dealer zglosil to na policji i przyszly tablice rejestracyjne.

ronos

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Mar 2009, 20:07:41 »
Witam ! Kupiłem Toyote CarineE rocznik 97 za 22500kr z bajerami bez klimy na dunskich blachach Ubezpieczenie OC 3500kr na rok Wystarczyło że widzieli moją polise z Polski z 60% zniżkami do tego 380kr przy zmianie registreringsattestu no i podatek drogowy 2razy do roku po 1800kr i to wszystko Jeżdże i nikt już mi drogi nie zajezdża nie trąbi i nie próbuje pouczac jak mam jezdzic Dunczycy dla siebie są uprzejmi na drodze ale jakimś dziwnym trafem nie dla tych co jezdża na obcych blachach Życze wszystkim szerokiej drogi i pozdrawiam

tygrysiatko01

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Mar 2009, 20:32:59 »
Witam ja kupiłem auto na dunskich blachach w komisie wydałem na to 6200 dkk za auto a razem z przerejestrowaniem i przeglądem zapłaciłem 8000 dkk gość z komisu załatwił wszystkie formalność auto kupiłem w niedziele a w poniedziałek juz wyjechałem autem na duńskich blachach i teraz mam świety spokuj strony z autami duńskimi to www.dba.dk lub www.bilbasen.dk jest tam mnóstwo samochodzików w ciekawych cenach

Offline denice123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Mar 2009, 11:24:27 »
Witam ja kupiłem auto na dunskich blachach w komisie wydałem na to 6200 dkk za auto a razem z przerejestrowaniem i przeglądem zapłaciłem 8000 dkk gość z komisu załatwił wszystkie formalność auto kupiłem w niedziele a w poniedziałek juz wyjechałem autem na duńskich blachach i teraz mam świety spokuj strony z autami duńskimi to www.dba.dk lub www.bilbasen.dk jest tam mnóstwo samochodzików w ciekawych cenach
Witam ! Kupiłem Toyote CarineE rocznik 97 za 22500kr z bajerami bez klimy na dunskich blachach Ubezpieczenie OC 3500kr na rok Wystarczyło że widzieli moją polise z Polski z 60% zniżkami do tego 380kr przy zmianie registreringsattestu no i podatek drogowy 2razy do roku po 1800kr i to wszystko Jeżdże i nikt już mi drogi nie zajezdża nie trąbi i nie próbuje pouczac jak mam jezdzic Dunczycy dla siebie są uprzejmi na drodze ale jakimś dziwnym trafem nie dla tych co jezdża na obcych blachach Życze wszystkim szerokiej drogi i pozdrawiam


Pytanie do tygrysiatko01 i/lub ronos:
Czy to oznacza, że sprzedawca załatwił wam formalności związane z ubezpieczeniem auta i u jakiego ubezpieczyciela macie ubezpieczone auto (że uznał zniżki z Polski)? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Mar 2009, 11:58:58 »
Witam ja kupiłem auto na dunskich blachach w komisie wydałem na to 6200 dkk za auto a razem z przerejestrowaniem i przeglądem zapłaciłem 8000 dkk gość z komisu załatwił wszystkie formalność auto kupiłem w niedziele a w poniedziałek juz wyjechałem autem na duńskich blachach i teraz mam świety spokuj strony z autami duńskimi to www.dba.dk lub www.bilbasen.dk jest tam mnóstwo samochodzików w ciekawych cenach
no tak kolego ale czasmi takie auta nie nadają się do dłuższego użytku i jak ci się coś popsuje to koszt naprawy przewyższa cenę auta. wiem bo w zeszłym roku wydałem 6 500kr za naprawę auta < używana skrzynia biegów z przebiegiem 120 000km z wymianą 4 500kr a potem łożysko w przednim kole + wymiana 2 000kr> ceny kosmiczne.
osobiście widziałem auto, które złomowali u mechanika w mojej miejscowości Litwini. potem ów mechanik wystawił tą ruinę na sprzedaż za 3 000kr z adnotację że auto nie ma duńskich papierów. po dwóch tygodniach podniósł cenę na 5 000kr i traf człowieku takie auto bo okazyjna cena 6 000kr czy 8 000 kr i jak ci się rozkraczy to nie wiadomo co z nim zrobić.

ronos

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Mar 2009, 19:12:38 »
Wszystko załatwiałem niestety sam Auto znalazłem na stronie www.bilbasen.dk Ważne aby auto było na blachach i miało ważny przegląd to unikniesz dodatkowych problemów przy przerejstrowaniu W umowie zaznaczasz że blachy przechodzą na Ciebie Jedziesz do ubezpieczyciela GF pokazujesz prawko i polise z Twojego autka z Polski i grzecznie prosisz o zaliczenie zniżek o ile oczywiscie je masz Dostajesz max. Premietrin3 tj.3544kr. oraz to ważne bilfosikringbevis do umowy kupna-sprzedaży i jedziesz do skatu Tam wypełniasz 1 dokument płacisz 380kr kartą gotówki nie przyjmują i czekasz parę dni na nowy registreringsattest Do tego przychodzi opłata za podatek drogowy 2 razy do roku Wsiadasz do autka i śmigasz dunom przed nosem Życze powodzenia w zakupie !

anetak

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Mar 2009, 00:07:01 »
Czy aby auto zarejestrowac np na siebie trzeba byc w spisie ludnosci i miec plastikowa karte z dunskim adresem

weronika

  • Gość
Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Mar 2009, 00:09:01 »
czesc
chce kupic auto citroena berlingo lub peg partnera do 23 tyd dkk
jaka marke  z tych modeli polecacie i  na co mam patrzec przy kupnie

poloniainfo.dk

Odp: Jak w Danii DOBRZE kupić auto?
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Mar 2009, 00:09:01 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 252908
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 618
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27701
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33958
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 31167
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand