poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca przy gazetach w uczciwej firmie .  (Przeczytany 35392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odpis \"delegacyjny\" .
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Wrz 2006, 22:16:08 »
.
Cytuje Pan ten zwrot niedokladnie - poprawnie brzmi on - \"jezeli firma nie zapewnia nieodplatnie wyzywienia i zakwaterowania\" . W Danii nie wolno urzednikom tworzyc wlasnych przepisów - wiec skoro w kontrakcie nie ma bezplatnego zakwaterowania to automatycznie sie ten odpis nalezy - oczywiscie po spelnieniu pozostalych warunków - praca na czas okreslony i poswiadczenie stalego zamieszkania w odleglosci uniemozliwiajacej codzienny powrót na nocleg .

Marcin

  • Gość
Odp:Odpis \"delegacyjny\" .
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Wrz 2006, 22:42:45 »
Zwracam honor...poszperałem tam i ówdzie, mam Pan racje...Pozdr.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Nowa osoba kontaktowa .
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Wrz 2006, 02:22:35 »
.
Od dnia dzisiejszego przejalem od Thomasa Mielczarka sprawy zwiazane z rekrutacja nowych pracowników do Jylland Postens Distribution - tak aby mógl sie on calkowicie skoncentrowac na planowaniu pracy dla nich . W zwiazku z tym wyslalem wszystkim osobom z którymi mi podal kontakt - informacyjny e-mail . Niestety kilka z tych maili wrócilo . Zdarzalo mi sie to dosc czesto z mailami wysylanymi do Polski i praktycznie nigdy z tymi wysylanymi w Danii . Nie wiem co jest powodem ale jezeli jest jakas osoba która wysylala zgloszenie do JPD a nie dostala teraz maila informacyjnego ode mnie - proszona jest wyslac mi mail ze swoim numerem telefonu i skontaktuje sie ta droga . Jezeli kontakt nie nastapi w ciagu 3 dni - prosze dzwonic do mnie na podany numer .

Ze wzgledu na bardzo duze obciazenie nie mam zbyt duzo czasu na indywidualne odpowiedzi na pytania dlatego prosze sledzic informacje na portalu . Bede tu zamieszczal wszystkie istotne informacje a takze odpowiedzi na typowe powtarzajace sie pytania .

Mój e-mail adres : grzegorz_odense@hotmail.com .
Mój telefon w Danii : 66 15 62 31 .

Przyjelismy ze bedziemy przyjmowac nowe osoby do pracy w takt pozyskiwania dla nich zakwaterowania aby nie dopuscic do takiej sytuacji jak w Kopenhadze gdzie ludzie koczuja w parkach , spia w samochodach albo placa horrendalne ceny za lózko w wieloosobowym pokoju . Ale znalezienie mieszkan w Århus w zamierzonej cenie ok. 2000 kr za osobe jest zadaniem bardzo trudnym - dlatego moze to zabrac nawet kilka tygodni . W zamian osoby które tam przyjada beda mialy wszystko zorganizowane bez zadnej fatygi ze swojej strony .

Te osoby które beda mogly wykazac ze posiadaja mozliwosc zakwaterowania w Århus we wlasnym zakresie beda preferowane . Ale nie wystarczy napisac ze ma sie taka mozliwosc - nalezy takze podac telefon osoby która zakwaterowanie zapewnia aby mozna to bylo sprawdzic i byc w 100% pewni ze zatrudnienie danej osoby nie przysporzy zadnych problemów .

Na razie praca jest tylko na terenie Århus . Zatrudniane sa zarówno osoby mieszkajace w Danii jak i mieszkajace w Polsce . Nie jest wymagana znajomosc innych jezyków poza polskim - chociaz pozadane sa chocby podstawy jezyka angielskiego lub niemieckiego . Osoby nowozatrudnione otrzymaja kartki ze zwrotami dotyczacymi pracy tak aby mogly sobie radzic z komentarzami w jezyku dunskim . Wyznaczone równiez beda wsród ich kolegów osoby kontaktowe do których beda sie mogly zwrócic o pomoc w razie watpliwosci czy problemów .

Poniewaz wiele osób ma rodziny w Polsce i pragneloby je odwiedzac myslimy o urlopach rotacyjnych lub 3-miesiecznych odnawialnych kontraktach tak aby np. po przepracowaniu 3 miesiecy byla mozliwosc zjechania do kraju na nastepne 3 miesiace przed ponownym podjeciem pracy . Jédnak to jest na etapie \"brainstorm\" i jaki model zostanie ostatecznie przyjety jeszcze nie wiadomo .

RAFAL

  • Gość
Odp:Praca w Odenze
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Wrz 2006, 19:19:35 »
Witam Panie Grzegorzu
Przeczytalem panska oferte musze powiedziec ze interesowala by mnie ta propozycja.Jezeli zarobki byly by na takim poziomie jak piszecie to chetnie podjal bym dluzsza wspolprace. Pochodze z woj mazow.wiek 30 L wyksztalc zawodowe spr.fizyczna niezla i wiem co to rower  posiadam prawo jazdy kat B i ewentualny wlasny samochod dostawczy.Prosze o kontakt ew ciekawa oferte
                           z powazaniem Rafal

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Praca w Odenze
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Wrz 2006, 19:39:43 »
.
Prosze wysylac zgloszenia do pracy w sposób podany w tym watku ( e-mailem ) i z tymi danymi które sa potrzebne . Jest to konieczne dla mnie zeby miec to zebrane w jednym miejscu ( w poczcie ) a nie Bóg wie w jakich watkach i na jakich portalach . Ponadto automatycznie mam wtedy adres e-mail zglaszajacego sie . Ale czasem to tez nie dziala - wiec niezbedne jest tez podanie numeru telefonu na jaki moge sie skontaktowac .

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
PS .
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Wrz 2006, 19:43:13 »
.
A w jaki sposób móglbym sie skontaktowac skoro zadnego kontaktu Pan nie podal ? Poczta wewnetrzna tez nie bo osoby ze statusem goscia nie maja skrzynki pocztowej ....

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Pierwsze konkrety .
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Wrz 2006, 20:05:02 »
.
Udalo sie juz wynajac pierwszy dom w Århus . 120 m2 - w tym 2 pokoje 2-osobowe pæ 13 m2 , i dwa 1-osobowe po 9 m2 - + salon 29m2 . Wlasna pralka , suszarka i zmywarka . Duzy ogród . Dzielnica Hasle - blisko do centrum . Cena 10.000 kr miesiecznie + swiadczenia ( ok. 400 - 500 kr miesiecznie na osobe )  - wiec razem 1800 - 1900 kr miesiecznie . Pieniadze i kaucje zaplacilo JSD . Jutro pod domem znajdzie sie 6 nowych rowerów . Pracownicy którzy maja tam zamieszkac juz zostali powiadomieni i sa w drodze do Danii albo niedlugo tam przybeda . Na dobry poczatek szef logistyki w JSD Peter wstawil im jeszcze do salonu uzywany telewizor od firmy . A gdzie kwiaty ? ;-)

poloniainfo.dk

Pierwsze konkrety .
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Wrz 2006, 20:05:02 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Århus historie ....
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Wrz 2006, 13:48:55 »
.
Tak sie w Danii okresla rózne niewiarygodne opowiesci . Wiec opowiem taka jedna .

Przyjechalo w piatek 22.09.06. dwóch panów z Polski do Århus do pracy przy gazetach i zglosilo sie do biura JSD ....

Podpisali przygotowane juz wczesniej kontrakty i pobrali zaliczke na zycie do najblizszej wyplaty . Potem poszli do kantyny z szefem na lunch ( oczywiscie na koszt firmy ) . Po lunchu pojechali z nim odebrac rowery i kupic tapczany które zawiezli  do swojego nowego domu gdzie równiez zostali oprowadzeni po okolicy , zaznajomieni ze sklepami i.t.d. Tak jak sie spodziewalem nie bylo kwiatów na stole - ale za to firma dolozyla im kanape przed telewizorem i maszynke do robienia kawy .

Kto chce niech wierzy ;-)

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Praca przy gazetach w Silkeborgu .
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Wrz 2006, 14:04:04 »
.
Jylland Postens Distribution poszukuje 3 osób do pracy przy gazetach w Silkeborgu .

Osoba kontaktowa : Frank Rosenkilde - mozna sie z nim komunikowac po dunsku , angielsku lub niemiecku .

E-mail : frank.rosenkilde@jp.dk
tel. +45 - 20 19 42 00

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Zaliczka .
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Wrz 2006, 14:17:40 »
.
Tak czulem ze to bylo za piekne aby moglo byc prawdziwe . Teraz sie dowiedzialem ze jednak zaliczka bedzie dopabuse po tygodniu jak juz chlopaki ja sobie wypracuja . No niech tam ....

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Blitzkrig ....
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Wrz 2006, 23:24:33 »
.
Ogloszenie ukazalo sie na portalu o godz 20 - wynajecie duzej 5-pokojowej willi 160 m2 w jednej z najlepszych dzielnic Århus na 3-4 miesiace . Gosc kupil nowy dom ale nie sprzedal poprzedniego i teraz chcial wynajac ten nowy - ale nie wiecej niz na 3-4 miesiace bo gdyby sprzedal w miedzyczasie stary to sam nie mialby gdzie mieszkac . No i jeszcze to ze wyjezdzal o 6 rano na Rodos . Negocjacje trwaly 15 minut - i zgodzil sie ze jezeli Peter przyjedzie do niego i podpisze napredce sporzadzona umowe to da mu klucze bez pieniedzy .

Zadzwonilem do Petera i o 21:30 umowa byla juz podpisana . Zaczalem dzwonic do nastepnych 8 ludzi którzy moga przyjechac do pracy ....

Rafał Szczecin

  • Gość
Odp:Praca przy gazetach w uczciwej firmie .
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Wrz 2006, 10:52:42 »
Jak fajnie, że załatwianie lokum dla przyszłych pracowników idzie tak sprawnie. Moje samopoczucie z dnia na dzień się poprawia, gdyż są coraz większe szanse na przyjazd do pracy.:lol:

maiki

  • Gość
Odp:Praca przy gazetach w uczciwej firmie .
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Wrz 2006, 14:00:47 »
siemasz , jestem ze szczecina i tez złozyłem ofertę w tej firmie z gazetami JSD , podaj mi swojego maila w celu kontaktu , może wybierzemy się razem jak się zakfalifikujemy , zawsze będzie raźniej czekam na maila od ciebie , mój adres mail BUGSY24@interia.pl . odpisz koniecznie , pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Swiety Mikolaj w e wrzesniu ?
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Wrz 2006, 02:09:31 »
.
Zapal Petera w urzadzaniu mieszkan nowych pracowników nie slabnie . Myslelismy ze tapczany i ewentualnie nocne szafki to móglby byc szczyt marzen . A tymczasem pojawiaja sie stoly , krzesla , telewizory i sofy do siedzenia przed nimi . Oczywiscie tez garnki , talerze , sztucce i co tam moze byc potrebne do jedzenia . Do sklepu jezdzi z Aneta i z Jadwiga która studiuje w Århus i ma byc centrala przekaznikowa na dyzurach nocnych od 3:30 do 6:30 na wypadek \"zaciec\" na trasach - poniewaz tylko ok. 1/3 pracowników wlada angielskim . Wiec one pomagaja decydowac co kupic . A Peter jeszcze sie pyta czy ktos ma moze jakies zyczenia ? To on zaraz kupi ....

Aneta zawsze ma jakies pomysl i juz ma w domu i mikrofalówke i kilka innych sprzetów do kuchni . No tak - na Lillehammer 22 maja zamieszkac 3 malzenstwa wiec i gotowanie bedzie tam z prawdziwego zdarzenia . Zamawiam sernik królewski jak przyjade do Århus w odwiedziny ;-)

Dowiedzielismy sie tez ze Peter chcialby aby pracownicy mogli rozmawiac z rodzinami bez wydawania pieniedzy na telefony wiec w kazdym domu pojawi sie komputer z web-kamera aby rodzina mogla widziec tate czy mame w Danii przy rozmowach przez Skype ....

Offline Janusz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Dane osobiste .
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Wrz 2006, 10:34:47 »
Janusz Maronde
Adres do korespondencji:
Osiedle Rosochy 43 m 16
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
stałe zameldowanie w Warszawie
Chcę podjąć pracę w Danii a kwestia jej okresu uzależniona jest od tego czy mi się \"powiedzie\" czy nie.
Wiek: 48 lat
Kondycja fizyczna: bardzo dobra
Przepracowałem w Polsce ponad 20 lat. Niestety ostatnio
ją straciłem i z uwagi na wiek nikt nie chce mnie zatrudnić. W Polsce pracowałem m.in. dla firm duńskich:
- Novejfa A/S
- Forbruger Kontakt
Ta druga miała charakter bardzo podobny do Komdis. Niestety w warunkach polskich splajtowała.
Byłem w swoim życiu zarówno dyrektorem jak i robotnikiem. W odległych czasach zdarzyło mi się też pracować w USA na czarno. Wykonywałem tam bardzo różne zawody.
Posiadam wykształcenie wyższe: jestem magistrem politologiem Uniowersytetu Warszawskiego.
Znam perfekt j. duński i angielski. Szkołę średnią kończyłem w Danii.
Od dawna noszę się z zamiarem wyjazdu za granicę. Z uwagi na język uparłem sie na Danię. Nie interesują mnie już prestiżowe stanowiska. Chcę po prostu utrzymać się na powierzchni ale w sposób godziwy. Jestem samotny więc nic mnie już tu nie trzyma.
Serdecznie pozdrawiam Janusz

poloniainfo.dk

Odp:Dane osobiste .
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Wrz 2006, 10:34:47 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9558
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17683
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 27317
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21034
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15031
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja