poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: CIAZA I MACIEZYNSKIE  (Przeczytany 8394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AMGA

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
CIAZA I MACIEZYNSKIE
« dnia: 27 Sty 2008, 12:20:41 »
Witam!
 Moze ktos byl w podobnej sytuacji i moglby mi pomoc. Od maja 2007 roku mieszkam w Danii , mam meza dunczyka i po slubie ktory byl w polsce przeprowadzilam sie do danii W sierpniu 2007 roku podjelam prace i place 38% podatku. W miesiacu grudniu zaszlam w ciaze , termin porodu mam na konbiec sierpnia. W listopadzie dostalam pozwolenie na pobyt w Danii na okres 2 lat oczywiscie z mozliwoscia przedluzenia. Czy mam jakies prawo do zasilku macierzynskiego ,i na jakich zasadach. Z gory dziekuje.

piatka

  • Gość
Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sty 2008, 12:33:27 »
masz prawo do zasilku, na normalnych zasadach: barselorlov
http://borger.dk/forside/familie-og-boern/boernefamilier/barselsorlov/info

eva77

  • Gość
Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lis 2008, 18:59:41 »
Bardzo proszę kogoś o radę. Jestem w ciąży i praktycznie od poczatku ciąży jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu powikłań.  Termin porodu mam na marzec,zaś na koniec grudnia kończy mi sie umowa o prace i z tego co słyszałam pracodawca ma prawo mnie zwolnić. I nie wiem teraz co dalej. Czy ja zostanę w systemie i dalej bedę otrzymywyła pieniądze z komuny, a potem macierzyńskie.Czy zwyczajnie stracę wszystko.Może ktoś był w podobnej sytuacji, albo może mi pomóc w tym temacie.  Dodam ze w Danii pracuję od dwóch lat z krótkimi przerwami, a nieprzerwanie od marca.

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lis 2008, 19:04:03 »
ja rowniez beda mama w kwietniu!pytalam w zwiazkach o to wlasnie o co ty pytasz!powiedziano mi ze nie wolno zwolnic kobiety w ciazy!jak urodzisz to wtedy pracodawca ma prawo cie zwolnic! ale w ciazy nie!

[Posted on: 16 Listopad  2008, 19:02:43]

musii trzymac dla ciebie miejsce!miec cie na liscie pracownikow itd!a potem po urodzeniu dac powod ewentualnego zwolnienia!

Offline marti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lis 2008, 21:06:54 »
Ja poszłam do mojego szefa i zapytałam go co z moja umową, bo też mam do konca roku.. Powiedział że mi przedłuży bo chce żebym wróciła do pracy..

eva może pogadaj z szefem na spokojnie, poproś go żeby Ci przedłuzył umowę, choćby do czasu rozwiązania. On i tak nie ponosi kosztów jak jesteś w ciąży, bo to komuna płaci jak się jest na zwolnieniu i macierzyński później też..

eva77

  • Gość
Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lis 2008, 14:51:21 »
W moim przypadku nie ma szans aby szef przedłużył mi umowe.Pracuje u pośrednika, a z tego co wiem on teraz stawia na ludzi z litwy.Poza tym wspominał już coś że nie może przedłuzyć mi umowy bo jestem na zwolnieniu.Dlatego chcę się dokładnie dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej.Planuje też wybrac się do 3F, ale pytam się bo może ktos własnie wie cos na ten temat.Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

lilianka

  • Gość
Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lut 2009, 09:24:55 »
ja mam tylko jedno pyatnie , czy jeśli kobieta należy do związków , ma umowe na czas nieokreślony i pracuje w Danii legalnie 2 lata , to czy pracodawca może ją tak po prostu zwolnić gdy jest w ciąży albo gdy jest na urlopie macierzyńskim ???

poloniainfo.dk

Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lut 2009, 09:24:55 »

Offline jeż

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lut 2009, 12:35:50 »
evo 77.pracodawca ma prawo cie zwolnic.tak dziala tu system.jesli masz umowe do grudnie(juz w sumie jest luty)to komuna bedzie ci placic.ale kiedy urodzisz nie masz prawa do zasilku.takowy mozesz pobierac w polsce.zwyczajnie,zarejestruj sie w polsce w up i jesli pracowalas tu 2 lata to w polsce przysluguje ci kuroniowka.tutaj nie.

Offline marcellina26102

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jeszcze raz o ciąży
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lut 2009, 13:38:48 »
ja rowniez beda mama w kwietniu!pytalam w zwiazkach o to wlasnie o co ty pytasz!powiedziano mi ze nie wolno zwolnic kobiety w ciazy!jak urodzisz to wtedy pracodawca ma prawo cie zwolnic! ale w ciazy nie!

[Posted on: 16 Listopad  2008, 19:02:43]

musii trzymac dla ciebie miejsce!miec cie na liscie pracownikow itd!a potem po urodzeniu dac powod ewentualnego zwolnienia!


niestety nie moge sie z tym zgodzic, rowniez bedac w ciazy i na zwolnieniu chorobowym dostałam wypowiedzenie w pracy. Byłam w zwiazkach z cała dokumentacja i nistety!!! ale pracodawca ma prawo zwolnic kobiete w ciazy nawet jesli w tym czasie przebywa na chorobowym, jesli jest w stanie wykazac, ze ciaza nie jest powodem zwolnienia. Pracodawca moze np.jako powód wypowiedzenia podac redukcje etatu itp. Kobieta w ciazy nie moze tu liczyc na taka nietykalnosc z jaka jestesmy przyzwyczajeni w ojczystym kraju.

Hania

  • Gość
Pytanie -macierzyński
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lut 2009, 17:02:30 »
Czy będąc w ciąży mając wypracowane odpowiednią ilość godzin oraz tygodni w Danii mogę urodzić w Polsce, a po porodzie wrócić do Danii i pobierać zasiłek macierzyński?

Offline natalitomek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Mar 2009, 20:23:51 »
witam....
Jestem w 9 miesiącu ciąży Mój termin porodu zbliża się dużymi krokami. Od  13 stycznia 2009 roku jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży a raczej zagrożenia. Lecz niestety do dnia dzisiejszego nie dostaje żadnych pieniędzy... Chodź moja sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana ponieważ... w lutym dostałam dokument w języku duńskim (zaznaczam w tym miejscu że nie rozumiem języka duńskiego) ten dokument który dostałam od pracodawcy tłumacz przetłumaczył mi zupełnie inaczej niż się teraz okazało. Dokument mówi o tym , że z dniem 31 stycznia rezygnuje z pracy sama... niestety podpisałam  go.... teraz , gdy byłam w komunie to powiedziano mi , że nie dostaje pieniędzy ponieważ nie zostały dostarczone moje dokumenty wypełnione przeze mnie i mojego szefa... po dostarczeniu tych dokumentów do mojego pracodawcy on mi je wypełnił ale niestety nie podpisał i powiedizła , że nie podpisze ponieważ twierdzi , że jeśli je podpisze to będzie zobowiązany do tego, żeby wypłacac mi wszytskie pieniądze za te zwolnienie i później macierzyńskie.... z tego co mi wiadomo i z tego co się dowiadywałam to komuna wypłaca te pieniądze.... mój szef powiedział, że podpisze mi te dokumenty i wycofa tamten dokument o rezygnacji jeśli komuna wystawi mi zaświaczenie o tym , że to oni wypłacają te pieniądze.... więc w związku  ztym mam prośbę... czy ktoś jest w stanie odpowiedziec mi czy komuna wystawi mi takie zaświadczenie ... albo co powinnam zrobic w związku ze swoją sprawą?? co radzicie?? a wogóle to co mi się należy jeśli okaże się że będę musiała pokazac te pismo w komunie o rezygnacji z pracy??

Offline marcellina26102

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Mar 2009, 22:11:30 »

Z tego co mi powiedziała kobitka w komunie to oni wypłacaja chorobowe, a dokładnie sprawa ma sie tak - pracodawca wypłaca je pracownikowi a komuna oddaje pracodawcy. Moj pracodawca powiedział ze pierwsze 5 tygodni chorobowego płaci mi firma a reszte pokrywa komuna. Do komuny sama zgłosiłam chorobowe i otzrymałam dokumenty do wypełnienia dla mnie, pracodawcy oraz lekarza który skabusewał na chorobowe.
Co do zaswiadczenia to osobiscie watpie w to aby komuna zachciała takowe wydac, jednak nie znam sie na tym i jesli jest ktos pewniejszy swoich odpowiedzi niech Ci udzieli rady.

Offline coma_berenices

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lip 2009, 13:42:53 »
Witajcie.
Mam pytanie. Rozumiem, że kobiecie w ciąży przysługuje zasiłek jeśli lekarz wystawił zwolnienie chorobowe z powodu zagrożenia ciąży. Czy wie ktoś może od czego zależy wysokość takiego zasiłku? Czy jest to zależne od miesięcznych zarobków/od stawki za godzinę pracy?

poloniainfo.dk

Odp: CIAZA I MACIEZYNSKIE
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lip 2009, 13:42:53 »

 

ciaza

Zaczęty przez kjoopDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5518
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2014, 08:58:30
wysłana przez Jomir
Ciąża

Zaczęty przez Hania1111Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5471
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2022, 21:41:32
wysłana przez RybkaWillego
Ciąża a akasse

Zaczęty przez ewkasDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5563
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2014, 10:21:42
wysłana przez letniak
Ciąża a praca na farmie norek

Zaczęty przez asienka17225Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7600
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2018, 09:34:26
wysłana przez Michalina3838
Ciąża i bezrobocie.

Zaczęty przez ewelina_corazonDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10910
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2012, 17:55:33
wysłana przez roga