poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: czekanie na zezwolenie a podrozowanie  (Przeczytany 3035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blanka

  • Gość
czekanie na zezwolenie a podrozowanie
« dnia: 02 Wrz 2006, 10:24:30 »
Witam :)

czekam sobie wlasnie (od trzech miesiecy) na przedluzenie mojego zezwolenia na pobyt oraz prace jako au pair. Urzad sie sporo spoznia, zadne telefony nie pomagaja w przyspieszeniu procesu. Generalnie nie mialam z  tym do tej pory zadnych problemow, miasto nadal placi za moj kurs dunskiego, wiec jest ok. Natomiast trudnosci pojawily sie w momencie, kiedy postanowilam na chwile odwiedzic przyjaciol we Wloszech. Pani w urzedzie powiedziala mi, ze bez aktualnego pozwolenia (stare wygaslo z koncem lipca),  moge miec na lotnisku problemy z wpuszczeniem mnie do Danii...
Pod wplywem ktoregos z rzedu telefonu obiecano mi, ze dokumenty zostana przyslane \"jak najszybciej\". Taka sama deklaracje otrzymalam trzy tygodnie temu. Bez rezultatow. Zaznaczam, ze decyzja w sprawie mojego zezwolenia zostala wydana i jest pozytywna, problem tkwi jedynie w przyslaniu mi dokumentow. Ale:z tego co wiem pieczatke w paszporcie wbic moge na policji dopabuse 7 dni od otrzymania dokumentow, a ja zamierzam leciec w  przyszly piatek.... :(

CZY JEST JAKIS SPOSOB NA TO, ZEBYM MOGLA POLECIEC I WROCIC DO DANII BEZ PROBLEMOW? MOZE ISTNIEJE JAKAS ZASTEPCZA PIECZATKA DO PASZPORTU, KTORA NIE JEST POZWOLENIEM NA POBYT, A JEDNAK POZWALA WJECHAC DO DANII?

I W OGOLE DLACZEGO POWINNAM MIEC Z TYM PROBLEMY???

Pomozcie!!!!
Blanka

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:czekanie na zezwolenie a podrozowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrz 2006, 11:01:08 »
Blanko, ta pani widocznie zna stare przepisy lub nie wie ze Polska jest w UE. Ten sam problem mialem przy wyjezdzie z Danii kiedy nie bylismy w UE. Teraz mozna podrozowac jak sie tylko komu podoba. Skladajac formularz o przedluzenie pozwolenia, mozesz zalozyc z gory ze je dostaniesz. Przepisy sa teraz duzo bardziej przychylne dla nas wiec nie powinno byc problemu ani na lotnisku ani nigdzie. To nie mozliwe ze jestes legalnym wiezniem w Danii i nie mozesz jej opuscic.

Najlepiej o to pytac kilka osob, i to kompetentnych z UDLST.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:czekanie na zezwolenie a podrozowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrz 2006, 12:58:32 »
.
A ja mysle ze ta pani której sie pytalas nie wie po prostu ze Polska lezy w Europie . Dosc czesto sie z tym spotykam kiedy kupuje znaczki na listy . Mówie ze chce do Polski - a ci zaczynaja szukac w tabelach - wtedy uprzejmie im wyjasniam ze to znacznie blizej ....

Blanka

  • Gość
Odp:czekanie na zezwolenie a podrozowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrz 2006, 13:05:56 »
Alez wlasnie taka informacje uzyskalam od pani w UDLS :) Wiec chyba powinna byc kompetentna, skoro tam pracuje :) No nic, zadzwonie raz jeszcze- problem tkwi w tym, ze moje telefony zawsze odbiera ta sama pani. Widocznie sprawy z dziedziny au pair zalatwia tylko ona :)

poloniainfo.dk

Odp:czekanie na zezwolenie a podrozowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrz 2006, 13:05:56 »

 

zezwolenie na jazde na polskich blachach

Zaczęty przez skorpion1Dział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3609
Ostatnia wiadomość 03 Lut 2012, 10:10:28
wysłana przez gumiscph
Europejskie zezwolenie na prace

Zaczęty przez markopoloDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4017
Ostatnia wiadomość 13 Sie 2009, 22:25:52
wysłana przez asd
Zezwolenie - EU ophold

Zaczęty przez markopoloDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2680
Ostatnia wiadomość 17 Lis 2008, 22:04:51
wysłana przez Tula
Zezwolenie na zamontowanie satelity w wynajmowanym mieszkaniu.

Zaczęty przez krzychu84misiaczekDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4074
Ostatnia wiadomość 14 Kwi 2011, 11:06:31
wysłana przez Baumi
Zmianyw praktyce Skatu - zezwolenie jazde w Danii

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4170
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2010, 11:07:33
wysłana przez dania_d