poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca biurowa  (Przeczytany 4506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

praca biurowa

  • Gość
Praca biurowa
« dnia: 12 Sty 2009, 00:44:58 »
Po miesiacach pracy, wiadomo jakiej, chcialbym znalezc prace nieco blizszym moim kwalifikacjom z Polski.
Znam dobrze jezyk angielski, nieco (2 moduly) dunski.
Chcialbym prosic Was o podzielenie sie Waszym doswiadczeniem w szukaniu pracy biurowej.

Ilu z Was udalo sie zdobyc prace biurowa w Danii?
Co o w jej uzyskaniu Waszym zdaniem pomoglo?
Jak dlugo jej szukaliscie?
No i czy wogole jest to mozliwe???

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: Praca biurowa
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty 2009, 11:34:27 »
Nie mam zbyt pocieszajacych wieści. Ale skoro jestes tu już chwilkę czasu, to powinnaś wiedziec, że niezbędna jest znajomość duńskiego, dobra znajomość...Więc szanse są na razie marne...Choc zdarzają się cuda. Wprawdzie w dużych korporacjach językiem komunikacji jest angileski, jednakże duński ciągle jest językiem priorytetowym. Chyba, ze jesteś wysokiej klasy specjalistą w jakiejś branży, wówczas istnieje jakaś szansa. Na razie zainwestowałabym czas w naukę języka. Jesli masz wyższe wykształcenie możesz się zapisać do związku magistrow, pomagają w ukierunkowaniu drogi zawodowej i rozwoju kariery.

gosc

  • Gość
Odp: Praca biurowa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2009, 21:52:51 »
Nie jest to latwe, ale mozliwe. Niestety nie ma zbyt wielu wolnych miejsc na rynku pracy biurowej, wiec aby dostac  taka prace ,trzeba cierpliwie przejsc rozne etapy.Po pierwsze trzeba znac bardzo dobrze jezyk dunski, po drugie miec ukonczona jakas dunska szkole np. Handelskole, a potem jeszcze przejsc okres stazu, no chyba, ze jest sie, jak wspomniano w poprzednim poscie, wysokiej klasy specjalista, ktorego na gwalt potrzebuje pracodawca.
Ja jestem  " wyksztalconym "urzednikiem panstwowym, juz od 10 lat. Dodam, ze moje wczesniejsze wyksztalcenie plus doswiadczenie bylo mile widziane  i tyle. Zdecydowalo o wybraniu mnie z wielu innych kandydatow, ale gdybym nie  ukonczyla dunskich szkol,  powiedzianoby mi " held og lykke fremover "Od momentu przyjazdu do dostania pracy uplynelo prawie 4 lata, i wtedy wcale nie bylo latwiej, wrecz odwrotnie. Do Danii plynal strumien uciekinabusew z bylej Jugoslawii, Sri Lanki, Wietnamu i Somalii. Nastawienie do obcokrajowcow bylo niezbyt cieple. Nie jestem wyjatkiem,w moim dziale na 100 osob jest nas az " obce " 3 babki -  poza mna z Wegier, Sudanu i Niemiec.
Wiem ,ze duzo Polek pracuje w biurach spedycyjnych, gdzie jest kontakt z polskimi tirowcami.
A wiec, nie nalezy tracic nadzieji, tylko zabrac sie do pracy. Zycze powodzenia.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca biurowa
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sty 2009, 22:05:19 »
Ja jestem w Danii od 25-u lat. 24 lata przepracowalam w biurze jako inzynier. Na poczatku komunikowalam sie po niemiecku (moj angielski caly czas jest moja pieta achillesowa).
Szkol w Danii nie konczylam (pozniej juz kursy z pracy), dyplomu nie nostryfikowalam. Nie zdawalam tez zadnego kursu z dunskiego.
Mialam duzo szczescia-przyznaje, a czasy tez byly inne.
Probowac trzeba, a nuz sie uda

Tula

  • Gość
Odp: Praca biurowa
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty 2009, 13:24:13 »
Znam dwa pozytywne przyklady: pierwszy to pani, z zawodu fryzjerka, ktora po znajomosci dostala prace w jakims biurze w Odense, gdzie, jak sama to okreslila, zajmuje sie kserowaniem, adresowaniem kopert, parzeniem kawy itp. ;) Drugi to moja kolezanka Czeszka, ktora ma tylko wyksztalcenie licealne, ale dostala sie do Mærska do dzialu HR, po prostu miala szczescie. Obie nie mowily wtedy po dunsku.
Powodzenia!

poloniainfo.dk

Odp: Praca biurowa
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty 2009, 13:24:13 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9231
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16896
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26386
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19746
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14273
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja