poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kara w skacie  (Przeczytany 6852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ycma

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sty 2009, 20:32:41 »
miałam wysoki 7000 kr,a po przekroczeniu 38%.od 01-2008n do czerwca 2008.czyli do końca umowy.a od czerwca kara w wysokości 12500,0 fradrag i od całości 40%.

K3

  • Gość
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sty 2009, 21:01:44 »
miałam wysoki 7000 kr,a po przekroczeniu 38%.od 01-2008n do czerwca 2008.czyli do końca umowy.a od czerwca kara w wysokości 12500,0 fradrag i od całości 40%.

hmm... 7.000 to dwa razy więcej niż standardowa kwota fradragu, która wynosi jakieś 3.400 miesięcznie...
miałaś jakieś dojazdy do pracy powyżej 24km, czy inne ulgi ??

te 12.500 to nie będzie kara, tylko niedopłata podatku

najlepiej będzie poczekać na rozliczenie roczne podatku za 2008 rok, które ujmuje wszystkie twoje dochody i podsumowuje cały zapłacony podatek

Offline kaayaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sty 2009, 21:05:22 »
Kara jednorazowa 12500?


[Posted on: 25 Styczeń  2009, 21:03:10]

Jesli pracowalas duzo nadgodzin to bardzo szybko moglas wykorzystac kwote wolna od podatku i moze stad te problemy?

Offline ycma

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Sty 2009, 21:10:48 »
nie miałam dużo nadgodzin,może 3 razy przekroczyłam te 7000 kr.a te 12500 to pani powiedziała,ze to właśnie muszę oddać plus 0 fradrag.jak prosiłam,zeby mi dali trochę fradrag to odpowiedziała,że wtedy z tych 12500 zrobiłoby się więcej.najbardziej boli mnie ,że inni też tak mieli i zero kar,a ja?poczekam może do rozliczen,jak mi doradzono i wtedy się okarze.ale w razie czego,gdzie mam się odwoływać?bo naprawdę ,w tym skacie to każdy mówi i robi co chce.i co zauważyłam,ze nie lubią polaków!widzę,jak od nas z pracy węgrów traktują-zupełnie innaczej.

Klingon

  • Gość
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sty 2009, 21:11:39 »
Rozumiem ze twoja sytuacja wyglada tak:
1. Otrzymalas pierwsza karte z ulga za koszty wyzywienia i noclegu i dlatego mialas duza kwote wolna i placilas mala (lub wogole) zaliczke na podatek. Przy wyrabianiu drugiej karty SKAT stwierdzil ze jednak w/w ulga nie nalezy sie tobie i dlatego otrzymalas zero kwoty wolnej bo musisz oprocz zaliczki na podatek na bierzace miesiace rowniez wplacic zaliczke na podatek za poprzednie miesiace. Nie jest to kara - nie wplacalas w pierwszym polroczu to musisz wplacac wiecej w drugim polroczu.

2. Pytanie jest, czy masz tymczasowe miejsce pracy i tym samym mozesz otrzymac ulge za koszty wyzywienia i noclegu.
- miejsce pracy moze zostac uznane za tymczasowe jezeli ma sie np. roczny kontrakt (chociaz nie ma stalej granicy)  ale nie mozna jezeli na kontrakcie jest wzmianka, ze kontrakt mozna przedluzyc. Po przedluzeniu kontraktu SKAT chyba stwierdzil, ze twoje miejsce pracy nigdy nie bylo tymczasowe.
- W niektorych kontaktach jest 3 miesieczny okres probny i wtedy rowniesz mozna otrzymac te ulge, dlatego ze nie moglas z gory wiedziec ze potem bedziesz zatrudniona na stale. W twoim przypadku tez z gory nie wiedzialas ze otrzymasz nowy kontrakt.

Czy miejsce pracy jest tymczasowe zalezy miedzy innymi od dlugosci zatrudnienia (normalnie do roku) i rodzaju pracy, np. praca na plantacji lub budowie ma charakter tymczasowy ale nie w fabryce.

Zapytaj w SKAT czy sa i ewt. jakie mozliwosci odwolania.
Sad to ostatecznosc bo wiaze sie to z kosztami - ja tylko czytalem wyroki sadowe ktore mozna znalezc na stronach SKATu.

PS. Dziwne ze przy pierwszy 3 miesiecznym zatrudnieniu nie otrzymalas tej ulgi.

Mysle ze to jest reakcja ze strony SKATu na naduzycia - firmy wystawialy roczne kontrakty wylacznie ze wzgledu na te ulge. Posrednicy reklamowali z olbrzymimi zarobkami netto bo w Danii placi sie tylko 8%. Tez jest aktualny watek na forum "caly czas 8%". ;D

Offline ycma

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sty 2009, 21:19:42 »
dzięki wielkie za pomoc!a pracuję w szklarni.napewno uznali,że to już na stałe.a jeśli chodzi o pierwszą pracę to tak to jest,jak się pracuje u pośrednika,bez znajomości języka,zero kontaktu z komkolwiek.cóż,tamtego już nie cofnę ale to bardzo chciałabym załatwić pozytywnie.dziękuję serdecznie ,jeszcze raz za pomoc!

poloniainfo.dk

Odp: kara w skacie
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sty 2009, 21:19:42 »

 

kara za przekroczenie prędkości

Zaczęty przez krottDział Hydepark

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 20599
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2011, 09:52:02
wysłana przez vera
jaka jest kara za niepłacenie podatku i przebywanie w 2015-16 w Dani 10miesięcy?

Zaczęty przez subcomboDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4984
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2018, 22:40:49
wysłana przez roga
"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego.

Zaczęty przez edytaaa100Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4196
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2010, 10:37:46
wysłana przez mifune
kara od SKAT za nie zgłoszoną gotówkę wjazd do Danii

Zaczęty przez andrzej555Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10644
Ostatnia wiadomość 28 Wrz 2012, 20:47:41
wysłana przez PRZYJACIEL
Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT

Zaczęty przez anna.zetDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 11656
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2009, 13:24:38
wysłana przez bumi71