poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: A-kasse - pytanie szczegółowe  (Przeczytany 164854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2009, 08:16:54 »
Zamiast znajomych radze sie zwrocic z pytaniem do komuny; logiczne jest, ze gdyby pan Mirek mial znajomych, ktorzy jakies pieniadze skads dostali, nie szukalby informacji tutaj ;).

[Posted on: 31 Marzec  2009, 08:15:48]

Owszem, ale pytaj znajomych, Kolego, bo na tym forum nikt Ci takiej odpowiedzi nie udzieli. Dalej będą wciskać ten kit, że nic się należy  ;) Postaraj się, powodzenia.
Informacje na stronach borgerservice to dla Ciebie kit? Interesujace...

lilianka

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2009, 10:35:30 »
w Tym zasiłku cos jest , ale co ? mam znajomego , pracuje w Danii 3 lata i po stracie pracy dostaje od kommune 9500 kr/msc, ale musi byc w gotowosci do pracy na rzecz miasta ? ( kommuny ) szczegułow nie znam ,ale jak wróce po świetach to sie dopytam :)

Tula

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2009, 11:04:26 »
Dopytaj, Lilianko, to ludzie przynajmniej beda wiedzieli, o co pytac w komunie.

lilianka

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2009, 13:07:40 »
Ja sama jestem tym zainteresowana, bo przegrzebałam strony różnych kommunn i nic.Byc  moze ten znajomy ma pobyt staly?? nie wiem,:) jak ktos wie cos o tym to piszcie prosze.

Tula

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Mar 2009, 14:24:07 »
Juz podano linki w tym temacie ;)

lilianka

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Mar 2009, 15:26:58 »
Dzieki TULA, jak ktoś przeczyta szczegółowo na temat zasad , niech skrobnie coś po Polsku. dzieki

mirekkph

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2009, 16:30:28 »
Zamiast znajomych radze sie zwrocic z pytaniem do komuny; logiczne jest, ze gdyby pan Mirek mial znajomych, ktorzy jakies pieniadze skads dostali, nie szukalby informacji tutaj ;).

[Posted on: 31 Marzec  2009, 08:15:48]

Informacje na stronach borgerservice to dla Ciebie kit? Interesujace...


Kolega był w komunie (Horsens) odeslali go do jobcenter ,dam mu dadza  jakas zapomoge(minimum rok pracy) i musi byc aktywny(dyspozycyjny ),jakas liste musi podpisywac itp
pozdr

poloniainfo.dk

Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2009, 16:30:28 »

lilianka

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Mar 2009, 16:39:11 »
Czy ktoś wie czy te 1924 godziny przepracowane ( w 37 godzinnym tygodniu = 52.081 , prawie rok ) , Akasse policzy z kontraktu  czy z Peychecków ??? ( ( przecież sa urlopy, świeta )? wie ktos?
Ponawiam Pytanie :))

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Mar 2009, 18:30:00 »
Musisz byc czlonkiem zwiazku przez minimum rok - caly rok, i jako minimum musisz miec zatrudnienie w ciagu 52 tygodni z pelnym ubezpieczeniem na 37 godzin tygodniowo co daje te 1924 godziny - chociaz mozesz je zbierac w ciagu 3 lat - oczywiscie bedac czlonkiem zwiazku.Masz miec prace - byc zatrudniona - na urlopie tez jestes zatrudniona i oplacasz skladki.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwi 2009, 23:33:48 »
Karma- chyba chciałeś napisać,że musisz "być członkiem A-Kasse", a nie związku.
A dwa, ta sprawa się chyba nie tyczy vikarów, hmm? Bo przecież to tylko umowy zlecenia- podczas urlopu, świąt etc.- nie płaci podatków... ::) ???

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Kwi 2009, 19:02:08 »
czy a-kasse oplaca sie tylko do skladki członkowskiej w ziązkach,bądż samą,ale też w związkach,czy można na przykład w inny spsób to załatwić?coś mi się kiedyś obiło o  uszy,że w banku można załatwić opłacanie a- kasse!co wy nato?

K3

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Kwi 2009, 19:04:52 »
czy a-kasse oplaca sie tylko do skladki członkowskiej w ziązkach,bądż samą,ale też w związkach,czy można na przykład w inny spsób to załatwić?coś mi się kiedyś obiło o  uszy,że w banku można załatwić opłacanie a- kasse!co wy nato?

przy zapisywaniu się do związków złożyłem zlecenie obciążania konta.... co miesiąc pierwszego sami pobierają sobie składkę

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Kwi 2009, 19:17:39 »
Racja - mialam na mysli A-kase,chociaz u mnie laczy sie nabusezerwalnie ze zwiazkami-ale wystarczy sama kasa na swiadczenia w razie bezrobocia.K-3 wyjasnil sprawe banku-oczywiscie to tylko zlecenie wplacania skladek-bardzo wygodne bo nie trzeba o nim pamietac co miesiac.Przyznam ze o vikarach nie mam pojecia ale wezmy to na logike-beda sie liczyly godziny rzeczywiscie wypracowane ale urlopy to chyba tez macie? W takim przypadku trzeba zastanowic sie czy ubezpieczac pelen etat jesli nie ma sie zlecen na pelen wymiar np. Oplacanie w takim przypadku calego etatu to strata czesci pieniedzy-i tak beda placic swiadczenia w/g rzeczywistego zatrudnienia-tzw.deltid.

lilianka

  • Gość
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwi 2009, 21:44:21 »
Za to przynależność do związków jest bardzo przydatna , w razie wypadku przy pracy ( każdemu może sie zdarzyc ) zwiazki wtedy bardzo pomagają , a bez języka i znajomości duńskich przepisów sam Polak nic nie załatwi. :)

Offline Kwiatek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2009, 22:23:54 »
Faktycznie na tym forum to ciężko o radę i dobre słowo. Ale taka jest zawistna mentalność Polaka. Ja mam kolegę, który pracował w Danii 2 lata opłacał składkę na bezrobocie przez pól roku i od czerwaca 2008 siedzi sobie w Polsce a ja mu przywoziłem co miesiąc niezłą sumkę pieniędzy ok. 8 tys Dkk. Wpłynął mu też zasiłek rodzinny i niezły zwrot SKAT.

poloniainfo.dk

Odp: A-kasse - pytanie szczegółowe
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2009, 22:23:54 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5313
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13656
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6081
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9420
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6268
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon