poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: internet  (Przeczytany 8711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lut 2009, 19:26:18 »
Witam,
mam problem i licze,ze moze ktos z forumowiczow bedzie umial mi pomoc :)
Mam neta z cybercity , mam od nich modem Zyxel 660R-61 i net przez kabelek.
Jako,ze dostalam ostatnio "w spadku" router bezprzewodowy 3com Officeconnect to sprobowalam sobie go dzis podlaczyc i miec moj solo net z cybercity bez kabelkow, ale mam problem...
Moze ktos z Was wie jak poprawnie skonfigurowac router czy ustawienia w kompie,zeby cybercity bylo bezprzewodowo?

Podlaczylam router do modemu i komputera, ale nie mam polaczenia z netem -komunikat: siec niezidentyfikowana , tylko lokalne.
Jak odlacze router i do kompa mam podlaczony tylko modem to jest wszystko OK i mam neta...
Czy ktos wie jak mi pomoc?

Z gory dzieki :)


Aha, moj system to Vista home premium.


router powinien mieć ustawione IP z tej samej podsieci co modem, ewentualnie pobierać samodzielnie przez DHCP
do tego dochodzi kwestia ustawienia bramy, czyli wskazanie modemu jako wyjścia na zewnątrz...

na początek: zresetuj router (nie modem), a po resecie zaloguj się i spróbuj użyć konfiguratora....
jeśli już to robiłaś i nadal nie działa, to w routerze wpisz ręcznie IP dla WAN: 10.0.0.100 (modem ma 10.0.0.1), jako maskę: 255.255.255.0 a jako bramę wskazujesz modem czyli wpisujesz jego IP

PS. nie zapomnij zabezpieczyć sieci bezprzewodowej

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: internet
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lut 2009, 19:40:38 »
Zazwyczaj wszystko dziala na ustawieniach automatycznych ... do czasu az nie trafi sie na dwa urządzenia które działają w tej samej klasie adresowej - co zdaża się dosyć często ;D

Z tego co piszesz wnioskuję że nie masz zbyt dużego pojęcia co i z czym ... jak dasz radę pisz na forum jaką masz aktualną konfigurację obu routerów a jak nie:

Jak mieszkasz w Kopenhadze to polecam swoje usługi :) tel. 50198470
Jak poza to poszukaj kogoś kto może ci pomóc.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline dwyanewade

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am what I am
Odp: internet
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lut 2009, 20:12:10 »
Nie bedzie dzialac Ci wifi w takiej konfiguracji, tylko kabelek. Usługodawca się zabezpiecza w ten sposób. Zagadaj na elektroda.pl, tam są eksperci.
Pozdrawiam

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lut 2009, 20:30:40 »
Nie bedzie dzialac Ci wifi w takiej konfiguracji, tylko kabelek. Usługodawca się zabezpiecza w ten sposób. Zagadaj na elektroda.pl, tam są eksperci.
Pozdrawiam

jak masz ciągle podawać takie głupoty, to lepiej nie pisz....

działa bez żadnego problemu, również w cybercity

Offline dwyanewade

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am what I am
Odp: internet
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Lut 2009, 20:44:22 »
Pewnie ma umowe z kablowki tylko na jeden komp i filtracje routera po mac'u, dlatego adsl dziala mu tylko po kablu.
Wymien router na adsl's z wifi i po krzyku. Teraz siec widzi obcy mac za adsl

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Lut 2009, 20:50:40 »
Pewnie ma umowe z kablowki tylko na jeden komp i filtracje routera po mac'u, dlatego adsl dziala mu tylko po kablu.
Wymien router na adsl's z wifi i po krzyku. Teraz siec widzi obcy mac za adsl

nie ma umowy z kablówki, i nie ma filtracji routera po adresie MAC...
koleżanka, bo to ona wyraźnie napisała, z jakiego internetu korzysta

a ty po raz kolejny udowadniasz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
nazywa się to wtórny analfabetyzm, ale nie martw się: podobny problem ma 47% Polaków

Offline dwyanewade

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am what I am
Odp: internet
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Lut 2009, 21:06:43 »
Ja może jestem analfabetą, ale ty najwyraźniej masz kompleks mniejszości, gdzie tylko widzę jakiś problem na forum ty tam jestes "ekspertem". A Twoje porady są poprostu wklejone z innych stron, i odpuść sobie obrażanie ludzi bo Cie w końcu znajdą haksiorze i ...
Myslisz że siec bedzie dzialala tak jak po spieciu dwóch kompów z xp, a może ma umowe tylko na jedno stanowisko weryfikowaną po nazwie użytkownika i haśle....
Wiesz w ogóle co to jest filtracja adresów mac??? nie wpisując tego w wyszukiwarkę internetową???
Co Ty w ogole wiesz o sieciach koputerowych myslisz, że pospinasz pięc tysięcy routerow i bedzie hulać ????
Trzeba 5 lat sredniej i 4 studiów skończyć i tak sie nie jest w tym dobrym.

[Posted on: 05 Luty  2009, 21:01:52]

Poza tym Zyxel 660R-61  to router ADSL z sieci kablowej.

poloniainfo.dk

Odp: internet
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Lut 2009, 21:06:43 »

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Lut 2009, 21:15:34 »
Ja może jestem analfabetą, ale ty najwyraźniej masz kompleks mniejszości, gdzie tylko widzę jakiś problem na forum ty tam jestes "ekspertem". A Twoje porady są poprostu wklejone z innych stron, i odpuść sobie obrażanie ludzi bo Cie w końcu znajdą haksiorze i ...

hehehe.... odzywam sie jak jestem na 100% pewien swojej rady: a akurat w komputerach jestem dobry

Cytuj (zaznaczone)
Myslisz że siec bedzie dzialala tak jak po spieciu dwóch kompów z xp, a może ma umowe tylko na jedno stanowisko weryfikowaną po nazwie użytkownika i haśle....

jaka umowę ma to bardzo dobrze wiem: napisała nazwę operatora, a miałem okazję u kilku osób konfigurować sieć...

Cytuj (zaznaczone)
Wiesz w ogóle co to jest filtracja adresów mac??? nie wpisując tego w wyszukiwarkę internetową???
Co Ty w ogole wiesz o sieciach koputerowych myslisz, że pospinasz pięc tysięcy routerow i bedzie hulać ????
Trzeba 5 lat sredniej i 4 studiów skończyć i tak sie nie jest w tym dobrym.

no patrz.... nie wiedziałem że w tym kierunku trzeba się tak długo uczyć.... ;D
pewnie tez nie wiedział o tym mój polski pracodawca, zatrudniając mnie w dziale zajmującym się świadczeniem szerokopasmowego dostępu do internetu...
tez nie wie o tym duńska firma, w której od czasu do czasu dorabiam jako administrator sieci

skoro tak trzymasz się filtracji MAC, to wiedz, że w przypadku cybercity od strony sieci widoczny jest cały czas adres modemu.... a podpinając router nie ma to żadnego wpływu na modem...
dopabuse w momencie użycia routera z wbudowanym modemem trzeba  sklonować MAC

[Posted on: 05 Luty  2009, 21:14:29]

Poza tym Zyxel 660R-61  to router ADSL z sieci kablowej.

używa tych modemów cybercity, które jak powszechnie wiadomo kablówką NIE jest

Offline dwyanewade

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am what I am
Odp: internet
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lut 2009, 21:21:15 »
Zyxel koleżanki to nie modem tylko router "administratorze sieci" a to wielka różnica, wiesz co to w odóle jest modem, a co router??? A tak zapomniałem masz google i wikipedia i zaraz wystrzelisz regułką z pierwszego linka google.  Do tego różni dostawcy maja różne produkty, nawet w sonofon możesz miec internet z kabla lub przez wifi, wszystko zalezy ile będziesz płacił. Szkoda czasu na przegadywanie sie z tobą, bo jak byś był w tym naprawdę dobry to byś siedział za biurkiem w dobrej polskiej firmie a nie sprzątał farmy w Danii czy co tam robisz.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut 2009, 21:35:53 wysłana przez dwyanewade »

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Lut 2009, 21:49:45 »
Zyxel koleżanki to nie modem tylko router "administratorze sieci" a to wielka różnica, wiesz co to w odóle jest modem, a co router???

wiem jaka jest różnica... i  znów sobie sam przeczysz ;D ;D ;D ;D ;D

wcześniej napisałeś router adsl: nie ma czegoś takiego ;D ;D ;D
są routery z wbudowanym modemem adsl
router służy do kabusewanie ruchem, modem do modulacji/demodulacji danych pomiędzy sieciami używającymi różnego sposobu przesyłu danych


Cytuj (zaznaczone)
A tak zapomniałem masz google i wikipedia i zaraz wystrzelisz regułką z pierwszego linka google. 

Nie wystrzelę... wikipedię sam pisałem, a google przysyła mi listy słów do wyszukania  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Cytuj (zaznaczone)
Do tego różni dostawcy maja różne produkty, nawet w sonofon możesz miec internet z kabla lub przez wifi, wszystko zalezy ile będziesz płacił.

Cybercity używa tylko produktów Zyxel-a, internet zawsze dostarczany jest kablowo (siec telefoniczna),a ewentualny podział na WiFi następuje u klienta za pomocą "routera z wbudowanym modemem"

Cytuj (zaznaczone)
Szkoda czasu na przegadywanie sie z tobą, bo jak byś był w tym naprawdę dobry to byś siedział za biurkiem w dobrej polskiej firmie a nie sprzątał farmy w Danii czy co tam robisz.

ale za to świń nie pasłem, to twoja działka  ;D ;D ;D
ale skoro czujesz się lepszy, pogardzając innymi zawodami to po prostu szkoda mi cię... typowy polaczek
łatwo cię poznać na ulicy, słoma z butów wystaje



[Posted on: 05 Luty  2009, 21:41:03]

Jako,ze dostalam ostatnio "w spadku" router bezprzewodowy 3com Officeconnect

do koleżanki dorissa79: możesz podać którą wersję tego routera masz ??
na odwrocie będzie coś w stylu numeru: 3CRWDRxxxx

jak możesz, podaj mi ten numer....

Offline Joannap

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
Odp: internet
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Lut 2009, 21:53:53 »
Witam!!
Kupiłam  kilka tygodni temu router,, podłączyłam 2 komputery niby wszystko działało, tylko występował jeden problem gdy rozmawiałam przez  Skype to okazywało się, ze rozmowa nie może być dłuższa niż 5 minut, bo po tym czasie rozlaczlo. Hmm.. Czy to znaczy, ze miałam źle zrobiona konfiguracje? Oddalam sprzęt do sklepu,,

Offline dorissa79

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: internet
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Lut 2009, 22:43:51 »




[Posted on: 05 Luty  2009, 21:41:03]


do koleżanki dorissa79: możesz podać którą wersję tego routera masz ??
na odwrocie będzie coś w stylu numeru: 3CRWDRxxxx

jak możesz, podaj mi ten numer....

K3 oraz willy - piekne dzieki za chec pomocy!
Duza buzka :)

Dalam rade sama - net juz mi dziala bez kabelkow , pomogl reset routera do ustawien fabrycznych - po resecie wszystko mi sie wlasciwie automatycznie skonfigurowalo, tylko sama musialam wygenerowac haslo szyfrujace dostep do sieci :)

A kolega/kolezanka ? dwyanewade - zupelnie nie ma racji , bo jak widac jednak net bezprzewodow mi juz hula...

K3

  • Gość
Odp: internet
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Lut 2009, 22:51:54 »
K3 oraz willy - piekne dzieki za chec pomocy!
Duza buzka :)

Dalam rade sama - net juz mi dziala bez kabelkow , pomogl reset routera do ustawien fabrycznych - po resecie wszystko mi sie wlasciwie automatycznie skonfigurowalo, tylko sama musialam wygenerowac haslo szyfrujace dostep do sieci :)

A kolega/kolezanka ? dwyanewade - zupelnie nie ma racji , bo jak widac jednak net bezprzewodow mi juz hula...


to tak jeszcze w temacie.... ponieważ część routerów z serii Officeconnect ma wbudowany także modem ADSL, to może sie okazać, że nie trzeba używać modemu od cybercity....
zawsze lepiej mieć jedno urządzenie zamiast dwóch

dlatego pytałem o ten numer

Offline dorissa79

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: internet
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lut 2009, 23:22:07 »
No moj router to stary model jest i on raczej bez modemu jest, wiec musze uzywac dwoch urzadzen...
Model: 3CRWE554G72T

Pozdrawiam:)

poloniainfo.dk

Odp: internet
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lut 2009, 23:22:07 »

 

pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19218
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Vejle AAB kablowka i internet

Zaczęty przez qotyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5838
Ostatnia wiadomość 15 Paź 2009, 22:14:45
wysłana przez qoty
wypełnienie dagpenge kort przez internet

Zaczęty przez robert73Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5680
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2011, 16:43:10
wysłana przez MarcinS
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6448
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Internet na Wakacjach w Danii

Zaczęty przez Kubaa10Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7583
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2010, 17:06:25
wysłana przez kirizooz