poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: LEKARZ- KARDIOLOG  (Przeczytany 18373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tula

  • Gość
Odp: strach sie bac
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Mar 2009, 08:18:55 »
na starosc wracam do Polski ,widze ze moi rodzice maja tam opieke lekarska na nieznanym tutaj poziomie ::)i to panstwowa
Naprawde? Bo moja 64-letnia matka, jak zobaczyla jak wyglada dunski system opieki nad ludzmi starszymi (hjemmepleje i plejehjem) powiedziala, ze zyczylaby sobie czegos takiego w naszym kraju. Nie mowie tu o poziomie medycznym, bo na tym sie nie znam, ale skadinad wiem, ze to bynajmniej nie wyglada tak, ze sie staruszkow faszeruje lekmi uspokajajaco-nasenno-przeciwbolowymi. Moze medycznie Polska rzeczywiscie jest lepsza, ale jesli chodzi o opieke stricte geriatryczna, to jestesmy sto lat za Dania (czy Skandynawia w ogole).

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Mar 2009, 10:03:33 »
To prawda. Mam jednak nadzieję,że mimo dobrej opieki w hjemmepleje, będę ,,dogorywać'' we własnym domu. Faktem jest, ze akurat standardu tych instytucji w obu krajach porównywac nie można. Ze szkodą dla strszego człowieka w Polsce.
Żeby nie było podejrzeń o złosliwość, zdaję sobie sprawę, że w Polsce na wykonanie poszczególnych badań specjalistycznych też się czeka długo. Można się wykończyć czekając na badanie i potem wynik. Moja mama przeszła długa drogę do zdiagnozowania raka. Aby skrócic tortury, większość badań y takich jak cystoskopia, kolonoskopia i inne, robiła je prywatnie. Jednak, gdy już trafiła do kliniki wszystko przebiegało sprawnie, aż  do dnia dzisiejszego, gdy cylkicznie udaje się do szpitala na badania kontrolne.

liliana

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Mar 2009, 12:35:11 »
no tak mam doswiadczenie zarowno z hjemmepleje ,plejehjem no i teraz z geronto- psychiatri , jest duzy szacunek i wysokie standardy dla starszych ze strony personelu sredniego(hjælper, asystent, i pielegniarki)ktorego nie uswiadczysz w Polsce.Jednak wlasnie poziom lekarzy daje wiele do zyczenia i Dunczycy dobrze o tym wiedza , bo rozmawiamy o tym otwracie w pracy.

jamjurand

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Mar 2009, 13:13:51 »
Tutejsi lekarze, zwlaszcza w szpitalach sa tak zajeci, ze pacjenci sa im do niczego niepotrzebni. Szukajac pomocy lekarskiej trzeba pilnie odrobic lekcje, zasiegnac opini i miec sie caly czas na bacznosci.Do dobrych lekarzy jest jednak paromiesieczna kolejka.
 Pare lat temu w DR slyszalem ze wg. oficjalnych statystyk, zeszlego roku ok. 5000 ludzi umarlo z powodu bledow lekarskich w mniej wiecej tym samym czasie szwedzkie ministerstwo zdrowia powolalo komisje do zbadania powodow smierci ok. 40 pacjentow spowodowanych bledami lekarzy. Oczywiscie moga byc roznice w obu krajach w interpretowaniu "bledu lekarskiego".

Tula

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Mar 2009, 15:02:47 »
szwedzkie ministerstwo zdrowia powolalo komisje do zbadania powodow smierci ok. 40 pacjentow spowodowanych bledami lekarzy. Oczywiscie moga byc roznice w obu krajach w interpretowaniu "bledu lekarskiego".
O szwedzkiej sluzbie zdrowia to ciekawie pisal w swoim tomie reportazy Maciej Zaremba, ale tego nie ma na necie, natomiast znalazlam taki artykul:
http://www.nfz-wroclaw.pl/?pds=prasowka&akcja=pokaz&tytul_link=5229

Ja nie zamierzam wychwalac sluzby zdrowia w Danii, bo mam z nia zle doswiadczenia, ale z polska rownie zle. Wszystko sie wszedzie rozbija o kase, panstwowa i bezplatna sluzba zdrowia to fikcja.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Mar 2009, 15:48:16 »
Cytuj (zaznaczone)
Wszystko sie wszedzie rozbija o kase, panstwowa i bezplatna sluzba zdrowia to fikcja.
Zgadzam się.Jestem obecnie w temacie okołoporodowym i w polskich szpitalach warunki są straszne.
Sale są wieloosobowe,trzeba płacić za znieczulenie (jeżeli szpital w ogóle oferuje),za położną,za rodzenie w wannie,za cc.
W niektórych wciąż trzeba płacić za poród rodzinny czy za pobyt w szpitalu.

Hannah

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Mar 2009, 22:06:48 »
No i co z tego ze w Polsce warunki sa straszne ale lekarze lepsi... dobre warunki zycia nie ratuja...Ja rodzilam w Danii,bylam w pieknym pokoju,maz ze mna,darmowe znieczulenie...ale pielegniarka rozwalila dozownik i ze znieczulenia nici...wylam tam 35 godz a lekarz przyszedl raz (na wezwanie meza) cos zmamrotal i machnal reka...i dopabuse jak zemdlalam to sie obudzili i synka wyciagneli za pomoca vaccum...a po wszystkim spytali sie czy moge sama pojsc na oddzial poporodowy...po 7 cm szycia wewnatrz plus 7 na zewnatrz i 2 cm ciecia!!!!!Paranoja!!Dodam jeszcze ze polscy lekarze ze wzgledu moojej wrodzonej wasy serca powiedzieli odrazu ze bedzie cc..a ja naiwna myslalam ze dunscy lepsi bo piekne szpitale maja!!!!!A teraz mam...traume!!!!!!!

poloniainfo.dk

Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Mar 2009, 22:06:48 »

TBB

  • Gość
Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Mar 2009, 22:47:41 »
1) Wielu z Was miala przykre przezycia z lekarzami w Danii - ja moge powiedziec o przykrych przezyciach w Polsce. Przyjaciolka dostala skabusewanie na badania, poniewaz podejzewano leukemie. W klinice nie zostala przyjeta, poniewaz stwierdzono, ze skabusewanie nie bylo wypisane prawidlowym DRUKIEM. Zeby badanie odbylo sie na czas potrzebna byla "pomoc" lapowki. W Danii, zaden lekarz nie przyjmie lapowki, zeby zalatwic jakies badanie - w Polsce (niestety) to jest na porzadku dziennym.

2) Co do "apteczek domowych" - Polacy maja to do siebie, ze faszeruja sie lekami jak tylko moga - maja wiecej lekow niz apteki w Danii.  ::). Za takie sprowadzanie lekow powinni karac.

 


poloniainfo.dk

Odp: LEKARZ- KARDIOLOG
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Mar 2009, 22:47:41 »

 

Polski lekarz w pobliżu Ishoj?

Zaczęty przez Rycerzyk111Dział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6003
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2012, 07:20:43
wysłana przez Jomir
Lekarz ginekolog...

Zaczęty przez zyrafffkaaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 18260
Ostatnia wiadomość 26 Lut 2009, 14:08:26
wysłana przez marcellina26102
lekarz specjalista -prywatnie

Zaczęty przez teddyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4456
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2016, 09:17:23
wysłana przez nadusiaa
Lekarz dermatolog

Zaczęty przez war666lockDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3662
Ostatnia wiadomość 24 Paź 2008, 08:49:09
wysłana przez mala_z_Aarhus
Lekarz ortopeda

Zaczęty przez malinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8285
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2022, 09:00:48
wysłana przez gerard3212