poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)  (Przeczytany 13958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lut 2009, 08:21:13 »
Polecam cybercity - jak awaria to załatwią sprawe czasami tylko to długo trwa (raz miałem przypadek 2 tygodni).

Jednak jak pisemnie się zwrociłem o pomniejszenie rachunku z powodu tych dni bez internetu nigdy nie robią problemu.

Polecam

Tula

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lut 2009, 11:53:33 »
Tula; podaj jaką masz prędkość, i podaj też, ile ci licznik na speedtest.net pokazuje (wybierz sprawdzanie do Malmo)
Speedtest pokazal download 4340 kb/s, upload 856 kb/s; jaka mam predkosc, to nie wiem :) Obiecali, ze szybko bedzie chodzil ;D.

K3

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lut 2009, 14:39:41 »
Speedtest pokazal download 4340 kb/s, upload 856 kb/s; jaka mam predkosc, to nie wiem :) Obiecali, ze szybko bedzie chodzil ;D.
a ile płacisz...  ;D

Tula

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lut 2009, 16:58:04 »
338 dkk za miesiac.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lut 2009, 17:19:08 »
Mam Cybercity, zarowno adsl jak i telefoni: oplata internet 139 dk miesiecznie, telefoni abonament 99 dk miesieczne ale za to rozmowy w Danii bezplatne (za wjatkiem niektorych specjalnych numerow), internationalpakke 15 dk miesiecznie poprzez co uzuskuje tanie rozmowy miedzynarodowe. 

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lut 2009, 17:41:17 »
Też mam cybercity 10/2 i jestem bardzo zadowolony, czasami zdaza sie ze sa jakies problemy przez kilka minut ale ogolnie dziala bardzo ladnie zadnych problemow itd.
Problem z wszystkimi łączami internetowymi w technologii xDSL pojawia się w momencie kiedy jest spora odległość od centrali. W takim wypadku najlepiej zainteresować się ofertą np. YouSee(kablówka) ewentualnie 3(GSM) lub ClearWire(WIMAX).
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

K3

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lut 2009, 18:01:37 »
338 dkk za miesiac.

sam internet ??

39DKK będzie za fakturę papierkową (nie PBS), czyli 299DKK za usługę....
za 299DKK może być 20/1 lub 10/2 (aktualnie brak w cenniku, ale było coś takiego)

Niemniej podejrzewam, że umowę masz podpisaną na 20/1, więc coś nie wyrabia u ciebie z downloadem (ściąganie), za to upload (wysyłanie) jest w porządku.
Tak jak napisał willy, przyczyna może być odległość od centrali, zresztą gdzieś na stronie cybercity.dk pisze, że nie gwarantują takich prędkości....

W twoim przypadku spróbowałbym zmienić z 20/1 na 6/512 (199DKK), ze względu na fakt, że nie ma możliwości technicznych, aby świadczyć usługę o lepszych parametrach. Co prawda twój upload odpowiada łączom 1Mbps, ale za to wyraźnie szwankuje download.




[Posted on: 28 Luty  2009, 18:00:49]

Też mam cybercity 10/2 i jestem bardzo zadowolony,

Zauważyłeś, że aktualnie z oferty wycofali 10/2 ?? ;D Pewnie za dobrze się sprzedawała.....

poloniainfo.dk

Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lut 2009, 18:01:37 »

Gość

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lut 2009, 18:06:46 »
Polecam TDC bezprzewodowy 299dkk na  miesiąc chodzi z prędkością 2,5MB sam sprawdzałem na speedtest,wystarcza naprawde na wszystko jest limit miesięczny 10GB ale naprawde z tego zuzywam tylko połowe

Tula

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lut 2009, 18:55:26 »
sam internet ??
Owszem.
Nie bede niczego zmieniac, mam nadzieje, ze sie szybko z tego mieszkania wyniose, a na nowym na pewno zalozymy neta z innej firmy.
Skarga nie poszla mi ani przez maila (delivery notice: failure), ani przez formularz ("podany numer telefonu jest niewazny" ???), wiec wysle im normalna papabusewa w liscie ;D Z wrazenia az po dunsku napisalam...



K3

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lut 2009, 19:00:51 »
Owszem.
Nie bede niczego zmieniac, mam nadzieje, ze sie szybko z tego mieszkania wyniose, a na nowym na pewno zalozymy neta z innej firmy.
Skarga nie poszla mi ani przez maila (delivery notice: failure), ani przez formularz ("podany numer telefonu jest niewazny" ???), wiec wysle im normalna papabusewa w liscie ;D Z wrazenia az po dunsku napisalam...

Jak będziesz wysyłać skargę to sprawdź dla pewności, z jaką prędkością synchronizuje ci sie modem...
Jest to dostepne po zalogowaniu się na modem (najczęściej adres: 10.0.0.1:2033), wpisujesz swoje hasło i na pierwszym ekranie po zalogowaniu szukaj "Interface Status" oraz "Rate"

Peter

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lut 2009, 23:38:03 »
Owszem.
Nie bede niczego zmieniac, mam nadzieje, ze sie szybko z tego mieszkania wyniose, a na nowym na pewno zalozymy neta z innej firmy.
Skarga nie poszla mi ani przez maila (delivery notice: failure), ani przez formularz ("podany numer telefonu jest niewazny" ???), wiec wysle im normalna papabusewa w liscie ;D Z wrazenia az po dunsku napisalam...




Czekając na odpowiedź spróbuj dwóch tricków:

Trick 1.
Ściągnij program TCP optimizer, tu masz link:
http://programy.pcworld.pl/pc/programy/9489/TCP.Optimizer.2.0.3.html
Po uruchomieniu programu kliknij na optimal settings, wejdź na Largest MTU, kliknij start. Wynik z badania wpisz w General Settings. Potem w Connection Speed ustaw na suwaku swoją szybkość internetu(tzn tą którą nam provider zapewnia). Na końcu kliknij na apply changes by program wprowadził odpowiednie ustawienia. Program zrestartuje komputer, po uruchomieniu zmiany zostaną wprowadzone.

Trick2.
1.Po uruchomieniu kompa kliknij start następnie uruchom.
2.wpisz w polu: gpedit.msc i kliknij OK.
3.pokaze Ci sie okienko, przejdź do zakladki : administracja komputera
4.później szablony administracyjne.
5.następnie siec
6.kolejno harmonogram pakietow qos.
7.teraz kliknij po prawej na ogranicz rezerwowalna przepustowosc
8.otworzy sie okienko a tam kliknij na wlaczone i limit przepustowosci zmień z 20 procent na 0 procent

no i to na tyle teraz necik bedzie smigal cala para.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lut 2009, 23:59:42 »
Czekając na odpowiedź spróbuj dwóch tricków:
[...]

Wszystko ładnie pięknie, ale to nie pomoże gdy samo połączenie jest beznadziejne, a tu jest problem ze to nie działa wcale.
Po drugie zysk z tych zmian liczy się w pojedynczych procentach ... i tylko w przypadku gdy łącze jest bardzo obciążone.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

K3

  • Gość
Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Mar 2009, 00:10:18 »

Trick 1.

Trick2.


Peter, przestań....

naczytałeś się bzdur krążących w sieci, typowych "pseudoporad".....

w przypadku drugiej "sztuczki nawet Microsoft zdementował te "rewelacyjne" metody, możesz poczytać o tym tu: http://support.microsoft.com/kb/316666/pl
wyłączenie QoS może spowodować nawet całkowite unieruchomienie programów typu VoIP, np Skype

[Posted on: 01 Marzec  2009, 00:07:12]

Wszystko ładnie pięknie, ale to nie pomoże gdy samo połączenie jest beznadziejne, a tu jest problem ze to nie działa wcale.
Po drugie zysk z tych zmian liczy się w pojedynczych procentach ... i tylko w przypadku gdy łącze jest bardzo obciążone.

dokładnie....
uwolnienie rezerwacji pod QoS spowoduje, że inne programy, nie korzystające z QoS będą mogły zabrać całą przepustowość łącza
a rezerwacja jest konieczna, gdy chcemy np. jednocześnie gadać na Skype i przeglądać strony... wtedy te 20% jest zostawione dla Skypa
gdy nie używamy programów z QoS, to rezerwacja wynosi 0%

poloniainfo.dk

Odp: ktorego dostawce internetu polecacie (ew., ktorego odradzacie :)
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Mar 2009, 00:10:18 »

 

Ktorego pensja?

Zaczęty przez adam12Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4616
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2008, 15:12:08
wysłana przez motobukiet
gwarancja bankowa / kaucja/ na którego z małżonków?

Zaczęty przez dzikiecytrynyDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 26553
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2009, 08:38:11
wysłana przez tycia
ustawienia internetu w telefonie

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10500
Ostatnia wiadomość 31 Lip 2011, 16:58:47
wysłana przez varszafiak
Pilka nozna z adarmo i na zywo z internetu

Zaczęty przez madzialenaszDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5862
Ostatnia wiadomość 15 Cze 2010, 09:25:26
wysłana przez paveldk
pomoc przy odbiorze internetu przez wzmacniacz sygnału

Zaczęty przez GOŚĆDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9125
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2008, 18:23:34
wysłana przez willy