poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: SKAT 2008  (Przeczytany 5622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilianka

  • Gość
Odp: SKAT 2008
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lut 2009, 14:31:54 »
Eliza ja bym sie upewniła na Twoim miejscu w swoim SkACIE . ALE SKORO wESOŁY OTRZYMAŁ TAKA INFORMACJE ZE sKATU TO TAK CHYBA JEST . no i chyba logiczne jest że musisz miec zameldowanie w Polsce.z doscwiadczenia wiem że Skat wierzy na słowo . nikt mnie od tej pory nie sprawdzał ile mam km do Polski.,po prostu pytali ,a ja podawałam w przybliżeniu .

eliza

  • Gość
Odp: SKAT 2008
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lut 2009, 15:32:00 »
Wiesz lilianka, mam kilka powodow aby zapytac sie o to na forum.

Z koncem 2008 roku zakonczylam kariere w Danii i przebywam juz w Polsce.

Roznica w odleglosci w obie strony miedzy trasa morska a ladowa to ok. 300 kilometrow za kazdym razem.
Moglabym zadzwonic do SKATA albo napisac maila ale niestety mam niemile doswiadczenia z tym urzedem.

Zaczynajac prace na poczatku 2007 roku, po otrzymaniu kontraktu na 12 m-cy swoje pierwsze kroki skabusewalam wlasnie do SKATU aby otrzymac karte podatkowa.
Zapytalam sie takze (mowie bardzo dobrze po angielsku) o ewentualne odliczenia, ktore mi sie naleza z tytulu pracy w Danii i meldunku w Polsce.
Wczesniej doczytalam o wszytkich ulgach ale chcialam miec info u zrodla.
Pani, ktora mnie obslugiwala zsunela tylko swoje okulary na nos, przeszyla mnie wzrokiem i powiedziala po angielsku "Are you kidding me?" A wyraz twarzy miala, jakby chciala mnie za chwile opluc (doslownie)
Nie wytrzymala, poprosilam ja o imie i nazwisko i zazadalam rozmowy z jej zwierzchnikiem.
Wyskoczyla zza biurka jak poparzona a pochwili przyszla inna pani i wszystko jasno mi wyjasnila.
Podala mi takze kilka ulotek w jezyku dunskim i angielskim. Ok, trafilam moze na jakas szowinistke ale uraz pozostal.

Z kolei po rozliczeniu 2007 roku, gdzie dokonalam sporego odpisu, z reszta zgodnie z prawem, otrzymalam pismo Indkaldelse af materiale, gdzie kazano mi przedstawic wszystkie dokumenty i obliczenia na podstawie ktorych dokonalam odliczen.
Z natury jestem osoba uczciwa i dosc skrupulatna, takze obronilam sie.

Stad moje pytania tutaj na forum.
Licze na pomoc i doswiadczenie forumowiczow.

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: SKAT 2008
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Mar 2009, 20:37:47 »
Dojazdy do/z pracy
Masz prawo do ulgi podatkowej z tytulu kosztów dojazdu z miejsca stalego zamieszkania w Twoim kraju do miejsca pracy w Danii. Mozesz tez uzyskac ulge z tytulu dojazdów z miejsca Twojego zakwaterowania w Danii do miejsca pracy. Ulga ta przysluguje Ci niezaleznie od

rodzaju srodka transportu, z jakiego korzystasz i niezaleznie od tego, czy dojezdzasz nim sam(-a), czy razem z innymi osobami. Wysokosc ulgi wylicza sie wg stalych stawek, zaleznie od odleglosci. Obowiazujace stawki znajduja sie na www.skat.dk pod Satser, beløbsgrænser og taloversigter (Stawki, kwoty graniczne i dane liczbowe). Wysokosc stawek ustalana jest kazdorazowo na jeden rok.

Jezeli koszty transportu pokrywa Twój pracodawca, nie przysluguje Ci ulga z tytulu dojazdów do pracy z miejsca stalego zamieszkania ani z miejsca zakwaterowania w Danii.

Jezeli w drodze z miejsca stalego zamieszkania do pracy pokonujesz most Storebæltsbroen nad ciesnina Wielki Belt lub Øresundsbroen nad ciesnina Sund, badz jesli musisz podrózowac promem, to pod pewnymi warunkami przyslugiwac Ci bedzie dodatkowa ulga.  Wiecej na ten temat dowiesz sie w urzedach skarbowych.


poloniainfo.dk

Odp: SKAT 2008
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Mar 2009, 20:37:47 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13660
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11843
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15493
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7752
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18517
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga