poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Szkola  (Przeczytany 3857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

axel

  • Gość
Szkola
« dnia: 27 Kwi 2009, 22:05:10 »
Hej
czy ktos z Was chodzil do szkoly" kalejdoskop" niedaleko stacji Nørrebro? co sadzicie o tej szkole? warto tam sie zapisac?

Tula

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwi 2009, 13:33:12 »
http://www.kalejdoskop.dk/Default.aspx?ID=498

O to chodzi? Jesli tak, to to nie jest szkola i nie wymaga zapisow, jak sie mozna ze strony dowiedziec.

axel

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwi 2009, 15:57:17 »
hej
to w takim razie co to jest? jakis kurs? kolezanka namawia mnie zeby sie tam zapisac, ale jeszcze nie wiem co zrobic, podobno szybko sie tam uczy, bo w sprogcenter to nie jest nauka, tylko jakies nieporozumienie moim zdaniem,

Tula

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2009, 16:34:02 »
Ach, o to chodzi. Nie, tam nie ucza dunskiego. To jest takie centrum, gdzie owszem, maja rozne kursy, bynajmniej nie jezykowe (jedyny, ktory ma cos do czynienia z jezykiem to kurs pt. Dunski/spoleczenstwo, wiec nacisk jest na co innego), ale ludzie prowadza je na zasadzie wolontariatu, celem glownym jest integrowanie cudzoziemcow z Dunczykami i wyjasnianie, jak funkcjonuje panstwo, w ktorym zyja. Wiec aby tam pojsc, to juz trzeba mowic. Szkoly jezykowej to nie zastapi.

Nauka w sprogcenter idzie szybko, pod warunkiem, ze sie jest w dobrej szkole -- ja po dwoch latach jestem na ostatnim etapie nauki przygotowujacym do studieprøve, a nie mam z kim w domu cwiczyc, wiec mozna. Ale o szkolach dunskiego to mamy osobny, przyklejony temat w dziale "Kopenhaga", zachecam do lektury.

axel

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwi 2009, 16:51:20 »
dzieki Tula poczytam, tylko problem ze mna jest taki ze ja nie moge isc do szkoly, bo nie posiadam tutaj zameldowania, ani zoltej karty, mam tylko cpr nr, a o sprogcenter to mi znajomi mowili co tam sie ucza, a Ty gdzie chodzisz? lub chodzilas?

Tula

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwi 2009, 17:06:13 »
Chodzilam do trzech roznych szkol: nieistniejacego juz KISSa, Studieskolen i teraz na module szostym jestem w IA Intensiv.

A co do Ciebie, postaralabym sie o meldunek i zolta karte, bo oczywiscie mozesz zaczac w takim centrum (koszt 100 dkk na miesiac, zajecia trzy razy w tygodniu, jak wyczytalam), ale pytanie, czy i ile Ci to da. Skoro namawia Cie jakas znajoma, wez ja pod pache, idzcie razem i sie zorientujcie, czy to jest miejsce, ktore Wam odpowiada.

axel

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwi 2009, 17:09:42 »
ja bym z checia zalatwila ta karte, i meldunek, ale moj facet twerdzi ze mi to nie potrzebne, on jest tu od dziecka, teraz nie pracuje bo stracilam prace, szukam innej ale ciezko jest, wiec tym bardziej karty nie dostane, mam zamiar tam pojechac w pon, i zorientowac sie co i jak dzieki Tula pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Szkola
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwi 2009, 17:09:42 »

Tula

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwi 2009, 17:13:36 »
 :o Ciekawy to musi byc czlowiek, ktoremu nie zalezy ani na zameldowaniu, ani na ubezpieczeniu zdrowotnym swojej dziewczyny... Zebys sie nie obudzila z reka w nocniku, Axel, bo bedzie za pozno. Poki co -- powodzenia :)

axel

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwi 2009, 17:22:56 »
Tula jeszcze jedno pytanie i mnie nie ma:) teraz dopoki nie znajde pracy, nie mam szans na ta karte? jak to jest szukalam kiedys na forum ale nic nie znalazlam, moze wiesz?  co teraz powinnam zrobic? dzieki pozdrawiam

Tula

  • Gość
Odp: Szkola
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwi 2009, 19:28:17 »
Nie wydaje mi sie; nie wiem, jak to jest po zmianie przepisow, ale wczesniej dostawalo sie karte po pokazaniu kontraktu i pozwolenia na pobyt i prace w Danii.

poloniainfo.dk

Odp: Szkola
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwi 2009, 19:28:17 »

 

szkola angielskiego

Zaczęty przez krolikDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3283
Ostatnia wiadomość 30 Sie 2009, 21:30:12
wysłana przez krolik
Gdzie w Khh jest najlepsza szkola nauki dunskiego?

Zaczęty przez Nauka jezyka dunskiegoDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 13591
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2009, 11:43:44
wysłana przez jamjurand
Szkola j. duńskiego/Aarhus

Zaczęty przez anijahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12064
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2007, 20:12:10
wysłana przez anijah
Szkola specjalna

Zaczęty przez HectorDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3815
Ostatnia wiadomość 12 Mar 2008, 08:13:52
wysłana przez Jomir
Polska szkola

Zaczęty przez Barbara CerazyDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4008
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2010, 16:27:29
wysłana przez Barbara Cerazy