poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: operacja Al Capone w Farum  (Przeczytany 10428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

turbo

  • Gość
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Mar 2009, 18:15:13 »
około dwóch tygodni temu przy SuperBest spotkałem dwie dziewczyny które wsiadały do Peugeota 307 na Duńskich blachach ale z Polską naklejką na szybie wiec je zapytałem ile dały za przerejestrowanie auta. opowiedziały mi historię jak to było z w ich przypadku.
Skat z Policją zrobili nalot na pieczarkarnię, wczesnym rankiem na parkingu przed ich firmą stali i łapali każdego kto wjeżdżał na Polskich blachach.
dziewczyna której jest auto dostała 7000kr. mandatu zabrali jej dowód rejestracyjny z możliwością "wykupienia" go tego samego dnia za 13000kr. i dostała do wyboru wywózkę auta do Polski albo rejestracja w Danii. całkowity koszt mandat + wykupienie dowodu rejestracyjnego + opłaty związane z rejestracją Peugeota 307 z 2003 roku = około 60000kr nie zapytałem o koszt ubezpieczenie.
naloty, prawda czy fałsz???
sam mam nowe auto i dużo ryzykuję ale cóż nie po to kupiłem samochód żeby go chować " po kątach przed urzędasami ze Skatu. w Polsce zapłaciłem za niego 22% podatku, nie w porządku jest to że w Danii też musiałbym zapłacić 1,5% od 2/3 Duńskiej wartości auta tylko za to że mam tu pracę sezonową.
a może zbierzemy podpisy pod oficjalnym protestem do Skat wobec tak dużych opłat rejestracyjnych w Danii???

Offline heniu88

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Mar 2009, 18:40:13 »
Ja osobiscie tez nie znam nikogo kto mialby problem zwiazany z jazda na polskich blachach, mnie osobiscie policja kontrolowala juz z 5 razy, raz dostalem mandat i nic. Przypuszczam ze tylko w razie jakies zorganizowanej akcji sie o to czepiaja, a tak to policja ma to w czterech literach...

maly off top:
Cytuj (zaznaczone)
Gdyby to była prawda co piszesz to taka osoba zgłosiła by sprawę do MSZ, a oni zawiesili stosunki dyplomatyczne z Daniią.
To byłby atak na dobro osobiste obywatela Unii Europejskiej. Na szczęście rząd Duński zdaje sobie sprawę z jakimi konsekwencjami sie to wiąże.
Po czymś takim, każde auto Duńskie przekraczajace granicę polską było by rekwirowane.

Tak, pozniej Polska wyslala by marynarke wojenna zeby zablokowac dunskie porty  :D :D :D :D
Zdrówka życzę

Peter

  • Gość
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Mar 2009, 20:43:37 »
Ja osobiscie tez nie znam nikogo kto mialby problem zwiazany z jazda na polskich blachach, mnie osobiscie policja kontrolowala juz z 5 razy, raz dostalem mandat i nic. Przypuszczam ze tylko w razie jakies zorganizowanej akcji sie o to czepiaja, a tak to policja ma to w czterech literach...

maly off top:
Tak, pozniej Polska wyslala by marynarke wojenna zeby zablokowac dunskie porty  :D :D :D :D
A nie pamiętasz henio jak było w Anglii, nie tak dawno temu???? Dopabuse po interwencjach polskiej policji zatrzymującej każde auto kabusewane przez anglika Polacy na wyspach mieli spokój z autami.
Pomyśl a potem się śmiej

damani

  • Gość
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Mar 2009, 20:50:31 »
co bylo w anglii

Offline bumi71

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Mar 2009, 22:16:40 »
A nie pamiętasz henio jak było w Anglii, nie tak dawno temu???? Dopabuse po interwencjach polskiej policji zatrzymującej każde auto kabusewane przez anglika Polacy na wyspach mieli spokój z autami.
Pomyśl a potem się śmiej

Zachowanie  polskiej  policji  drogowej  i  innych  tego  typu  tzw.  wladz  jest  najlepszym  dowodem  na  to  ze   wiele  lat  uplynie  zanim
Polska  przestanie  przypominac    afrykanska  rebublike  bananowa  ;D ;D ;D

wujek dobra rada

  • Gość
Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Kwi 2009, 22:43:39 »
normalna policja sprawdza prawo jazdy i czy jestes na gazie....kiedy traficie na policje +goscia ze skata dostaniecie mandat do 20.000dkk ,i nie ma rzadnej mozliwosci "niewykupienia".To jest zwykly mandat ktory zaplacic trzeba i juz...a auto jest tylko zabezpieczeniem....nie zaplacisz w terminie stracisz auto a mandat i tak trzeba zaplacic....firma windykacyjna z Bydgoszczy waz znajdzie w PL......pozdrawiam wszystkich niedowiarkow......i zycze wszystkim niezlapania przez skat......

poloniainfo.dk

Odp: operacja Al Capone w Farum
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Kwi 2009, 22:43:39 »

 

opinie o Farum midtpunkt

Zaczęty przez zinik77Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5002
Ostatnia wiadomość 03 Wrz 2009, 21:35:25
wysłana przez FMP
Farum Sø

Zaczęty przez Malwina MalecDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2639
Ostatnia wiadomość 22 Kwi 2017, 18:35:31
wysłana przez kitek
rejestracja dziecka w Farum

Zaczęty przez FarumDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6300
Ostatnia wiadomość 19 Gru 2009, 13:35:22
wysłana przez EVA77
Farum

Zaczęty przez Ania8520Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2194
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2013, 11:37:55
wysłana przez Ania8520
gdzie lodki w farum

Zaczęty przez ona33Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3464
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 16:26:05
wysłana przez jamjurand