poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Doplata do skatu 45,000 DDK  (Przeczytany 7389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy doplata 45,000 DDK

  • Gość
Doplata do skatu 45,000 DDK
« dnia: 17 Mar 2009, 22:59:05 »



Zobacz profil Email Prywatna wiadomość (Online)
   
   

Hej!
Dzisiaj sie rozliczylem ze skatem i jako mam kontrakt na stale odliczylem tylko wyjazdy do polski.
Zrobilem tylko zmiane w polu 51 i wyszlo mi  Szok 45 tys do zaplaty.
Wiecie co z tym zrobic???
Dodam ze w 2008 roku od stycznia do lipca bylem na 39% pod a od sierpnia do grudnia na 8 % bo szef cos wykombinowal i mowil ze tak bedzie ok. Moze szef z tego tez mial jakas kozysc.


PROSZE O ODPOWIEDZ
Pozdrawiam Duży uśmiech

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Mar 2009, 09:34:46 »
też miałem to samo w zeszłym roku, kontrakt na stałe, ta sama sytuacja, do dopłaty ponad 40 koła. Nie wiem czym się martwisz przecież przez cały rok dostawałeś więcej siana więc odłożone masz napewno. Rozliczą ci to na 3 raty po 15 tyś i zaczniesz spłacać to od stycznia przyszłego roku.

lilianka

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Mar 2009, 09:52:42 »
Ty Vera umiesz chłopa pocieszyc, z tego co Pan pisze, to rzezcywiscie szef cos namieszal , bo ulga podatkowa na wyzywienie nalezy sie tylko na kontraktach tymczasowych. moze zapytaj szefa czym sie kabusewał  kombinujac ta ulge ? w zasadzie coz... szef Ci ulgi nie załatwił w skacie Tylko pewnie Ty sam , wiec... chyba trzeba zapłacic. wiem ze jeszce ulga moze sie nalezec przy kontrakcie stałym ale zmiennym miejscu pracy, moze masz takowe ???
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2009, 10:04:49 wysłana przez lilianka »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Mar 2009, 11:59:59 »
a co mam mu powiedzieć, pocieszać jak niemowle. Mógł tyle na łapke nie brać co miesiąc. nawet zmiana kontraktu nie pomoże bo już jest rozliczony, mógł to zrobić przed rozliczeniem. Znowu jak zmieniły mu sie zasady zmieniła sie wypłata, czemu wcześniej nie pytał dlaczego tylko siano kosił?
Skat go rozliczył na podstawie tej pierwszej umowy, więc jak ma drugą powinien ją wysłac także do SKAT aby od okreslonego dnia zmienić zasade rozliczania. W sumie zawsze może to zrobić. Oblicz podatek jeszcze raz z uwzględnieniem drugiej umowy i działaj.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2009, 12:25:09 wysłana przez vera »

sensei

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Mar 2009, 12:42:04 »
Ale zaraz, czy firma z automatu nie informuje SKAT o zmianie umowy o prace.
Wiem, ze pracodawcy przekazuja mnostwo informacji do sluzb podatkowych, takze nowy kontrakt powinien znalezc sie tez w SKAT

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Mar 2009, 13:24:20 »
nie wiem, ale przy składaniu proszą o kopie umowy o prace.

lilianka

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Mar 2009, 16:15:18 »
no niby tak  było jak Vera piszesz , ale cos mi sie o uszy obiło ze od tamtego roku skat sie wymienia z pracodawca informacjami,mozna próbować , ale wg. mnie skat bedzie chciał wyjasnien, bo chyba nie mozna sobie zmieni ot tak kontraktu bo wyszedł za duzy podatek do zapłacenia, pracodawca bedzie musiał chyba stwierdzic ze sie pomylił, albo co...

poloniainfo.dk

Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Mar 2009, 16:15:18 »

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Mar 2009, 16:20:25 »
ten temat ja wrzucilem,zapomialem sie logac.
A propo to nie zmienialem miejsca pracy i ulge szef mi zalatwil i dzisiaj sie okazalo ze on tez na tym dobrze nie wyjdzie,wiec cos wykombinuje.Faktycznie kasy bralem,ale zostaje tu na stale wiec chcem ten caly system ogarnac
A splata sie zaczyna 1 lipca 2009 i mylisz sie z tym styczniem.
Jade jutro do skatu to sie wszystkiego dowiem .
Dzieki Lilianka za odpowiedz
Pozdro

lilianka

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Mar 2009, 16:25:22 »
spoko <: skoro szef Ci odkreci to dobrze , chyba nie ma sie co martwic :0 pozwodzenia

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Mar 2009, 19:06:32 »
Jalowa dyskusja. Czy szef sie pomylil? Czy mial wtym swoj interes?. Czy wyslal czy tez nie ten nowy kontrakt? Wszystko to nie ma najmniejszego znaczenia. Zarobiles tyle i tyle tysiecy. Zaliczkowo zaplaciles tyle i tyle podatku. sprawa jasna i bez niewiadomych. Przez kilka miesiecy korzystales z wiekszej gotowki/wyplaty niz Ci sie nalezalo. Teraz przy rozliczeniu za caly rok musisz to wyrownac zwrotem podatku dla SKAT-u.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Mar 2009, 19:42:10 »
Jalowa dyskusja. Czy szef sie pomylil? Czy mial wtym swoj interes?. Czy wyslal czy tez nie ten nowy kontrakt? Wszystko to nie ma najmniejszego znaczenia. Zarobiles tyle i tyle tysiecy. Zaliczkowo zaplaciles tyle i tyle podatku. sprawa jasna i bez niewiadomych. Przez kilka miesiecy korzystales z wiekszej gotowki/wyplaty niz Ci sie nalezalo. Teraz przy rozliczeniu za caly rok musisz to wyrownac zwrotem podatku dla SKAT-u.


dokładnie tak jak kolega pisze a ja pisałem wcześniej. Sianokosy zebrał to milczał a teraz ma to oddać i jest problem zwłaszcza ze może tej kasy już nie mieć. Co do umowy, to pomimo ze nie zmieniałem pracodawcy kopię umowy za każdym razem do SKAT wysyłałem. w tym roku też mam dopłatę, może nie tak wielką jak w zeszłym roku ale jeszcze jest. Dobrze, że jest z czego brać  ;)

K3

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Mar 2009, 19:42:50 »
no niby tak  było jak Vera piszesz , ale cos mi sie o uszy obiło ze od tamtego roku skat sie wymienia z pracodawca informacjami,mozna próbować , ale wg. mnie skat bedzie chciał wyjasnien, bo chyba nie mozna sobie zmieni ot tak kontraktu bo wyszedł za duzy podatek do zapłacenia, pracodawca bedzie musiał chyba stwierdzic ze sie pomylił, albo co...


owszem wymienia się... ale nadal to ty jesteś podatnikiem i ty możesz zadeklarować kwotę zarobków w ciągu roku
nikt też za ciebie nie będzie pilnował ewentualnych odliczeń...

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Mar 2009, 18:28:32 »
Dodam tylko tyle ze sytuacja jest wyjasniona.Bylem w biurze Revision i efektem koncowym jest fakt ze anulowane mam te 45 tys i mam dodatkowo 650 kr dla mnie:)

lilianka

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Mar 2009, 20:09:27 »
owszem wymienia się... ale nadal to ty jesteś podatnikiem i ty możesz zadeklarować kwotę zarobków w ciągu roku
nikt też za ciebie nie będzie pilnował ewentualnych odliczeń...
zgadzam sie jednak ja napisałam o zmoanie kontraktu, ze skat raczej nie przyjąłby bez konkretnego powodu kontraktu zmienionego z bez daty koncowej na taki z data, o to mi chodziło w tej wypowiedzi

[Posted on: 21 Marzec  2009, 20:08:56]

to sie ciesze ze wyjasniłes ta sprawe :)

kop2500

  • Gość
Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Mar 2009, 20:41:10 »
jedz do nich moze cos to zmieni bo sa inne przepisy co przydzielaja ta znizke jesli pracuje sie dla pracodawcy i choc dwa razy w roku zmienia sie wykonywanie danej pracy i nie sadz ze prazodawca na tym zarabia on nic nie ma zwiazanego z systemem podatkowym jego zadaniem jest odprowadzanie za ciebie podatku naliczonego przez udzad podatkowy tzw. akonto a reszta to do was nalezy tzn. urzedu i ciebie czy dane sa wiarygodne i czy nie ulegaja zmianie przez zmiane formy pracy id. osobiscie dowiedz sie no i ze zwrotem kasy nie czekaj az tyle czasu no chyba ze nie masz tyle kasy bo pozniej oni doliczaja oprocentowanie od zaleglych pieniedzy i obecnie nie pamietam jaka kwota jest przenoszona na nastepny rok podatkowy i to zmiejsza twoje dochody w nastepnym roku ale jakies 18 - 20 tys. ta kwota jest regulowana co roku nie chce mi sie teraz tego sprawdzac bo po co a reszte bedziesz musial uregulowac wiec zawsze sa inne mozliwosci mozwszystko oddac im i nie przenosic tych 20 tys. na nastepny rok podatkowy tzn. rok parzysty na rok parzysty a wiec jak chodzi o podatek zwrotny za 2008 to dopabuse bedziesz mial mniejszy fradral - znizke podatkowa w 2010 jesli nie wplacisz wszystkiej kasy

poloniainfo.dk

Odp: Doplata do skatu 45,000 DDK
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Mar 2009, 20:41:10 »

 

Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6571
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Prosze o przetłumaczenie tekstu ze Skatu

Zaczęty przez wm77Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2890
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 13:48:42
wysłana przez Klingon
problem ze strona skatu

Zaczęty przez kittyDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2608
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2013, 07:13:40
wysłana przez faja
program do rozliczania skatu

Zaczęty przez ona33Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2480
Ostatnia wiadomość 31 Sty 2012, 12:06:26
wysłana przez ona33
Pismo ze Skatu

Zaczęty przez bartezzDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3966
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2014, 19:04:01
wysłana przez ksiazecph