poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?  (Przeczytany 10052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aclan

  • Gość
Witam wszystkich.

Wybieram się postudiować semestr w Kopenhadze (no, konkretnie na DTU w Lyngby) w ramach programu LLP Erasmus. Niestety, gdy się dowiedziałem ile kosztuje komunikacja miejska (dobrze rozumiem, że miesięczny na 5 stref kosztuje ponad 700DKK?) zrzedła mi mina. Byłem przekonany, że Dania jest krajem przyjaznym komunikacji miejskiej... No ale nic, płynie we mnie słowiańska krew wiec będę kombinował, dostępu do zbiorkomu mi nie dają to przytargam sobie własne koła. Dwa, dokładniej :)

Moje pytanie brzmi następująco: Jak bardzo zimowo jest w zimie w Kopenhadze? Czy jest zimno, śnieg, deszcz, ślisko? Wstyd przyznać, ale nie mam pojęcia jak wygląda zima w klimacie morskim. Słowem - czy można w listopadzie i grudniu bez problemu (i bez zbytniego masohizmu) używać roweru jako podstawowego środka transportu?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Mar 2009, 22:33:07 »
jednym słowem: Można

Wielu Duńczyków w ten sposób się właśnie porusza przez cały rok. ścieżki rowerowe są wszędzie o są zazwyczaj dobrze utrzymane odśnieżone itd.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Tula

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Mar 2009, 13:37:06 »
Spokojnie mozna; w tym roku tylko trzy dni byly z gololedzia, ale wtedy sie jedzie po prostu troche wolniej i uwazniej. I nie bylo to w grudniu, a w lutym ;). Przez te trzy lata, ktore tu jestem, tylko w lutym 2007 roku spadl snieg po uda niemalze ;). Dasz rade. Co do deszczu, to pada czesto i obficie, wiec zainwestuj jedynie w dobra kurtke i spodnie przeciwdeszczowe, bo bedziesz tego zestawu uzywal nad wyraz czesto :).

A bilet na 5 stref rzeczywiscie kosztuje masakryczne pieniadze, dobrze zrozumiales (periodekort voksne 30 dage):
http://www.moviatrafik.dk/Priser/hovedstadsomraadet/prisoversigt/Pages/prisoversigt.aspx

jamjurand

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Mar 2009, 21:00:57 »
Wszedzie dojedziesz szybciej na rowerze, no moze nie przez 5 stref ale Kopenhaga to raj dla rowerzystow. Rower mozna tez zabrac do
 S -tog (kolej podmiejska). Do dobrego roweru jest potrzebny solidny zamek bo rowery tutaj stoja na ulicy i nie sa porzucone przez dunczykow jak wielu przybyszy z Polski uwaza  :)

Tula

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Mar 2009, 08:34:39 »
Do dobrego roweru jest potrzebny solidny zamek bo rowery tutaj stoja na ulicy i nie sa porzucone przez dunczykow jak wielu przybyszy z Polski uwaza  :)
O tak. Ja aktualnie mam juz czwarty rower i nauczona doswiadczeniem, jesli go gdzies w miejscu publicznym zostawiam, to zapinam na dwa zamki.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Mar 2009, 09:47:12 »
Niestety czasami nawet dwa zamki nie pomoga - moj maz ostatnio widzial jak w bialy dzien dwojka na skuterach chwycila po rowerze pod pache i fruuuuuu

Tula

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Mar 2009, 13:00:52 »
Wiem, tez widzialam taka akcje. Ja mam jedno zapiecie na tylnym kole, a drugie to taka obrecz, ktora przypinam do roweru i np. stojaka ;). Jakby co, to ze stojakiem...

poloniainfo.dk

Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Mar 2009, 13:00:52 »

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Mar 2009, 13:05:55 »
Jakby co, to ze stojakiem...

 ;D

jamjurand

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Mar 2009, 13:49:56 »
Kupowanie nowych i drogich rowerow powinno byc tylko aktualne jak ma sie... duza sypialnie. Rower w Kbh powinien byc gatunkowo i technicznie dobry, ale bardzo marnie wygladajacy, 2 zamki zniechecaja z reguly osobnikow bez srodkow na bilet autobusowy.

Tula

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Mar 2009, 14:11:44 »
Moje rowery, poza pierwszym, ktorego kradziez ciezko odchorowalam, to tandeta z Kvicklego, ale i na takie sa amatorzy... Szczytem byla kradziez roweru mojego znajomego -- rower byl z aukcji policyjnej, stary, zardzewialy i z telepiacym sie blotnikiem >:(.

jamjurand

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Mar 2009, 14:52:51 »

...." rower byl z aukcji policyjnej, stary, zardzewialy i z telepiacym sie blotnikiem >:"..(.


Moze zapomnial go zamknac? Znajomy ze Szczecina, nadzorca paru budow w firmie kolesia, pewnie juz inzynier, zazwyczaj wracajal  z klubow nocnych w weekendy na "zdobytym/porzuconym" na s-tog dworcach rowerze. Sadze ze dzielnica zamieszkania tez odgrywa duza role.

Tula

  • Gość
Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Mar 2009, 14:53:52 »
Pisalam o Amager ;).

poloniainfo.dk

Odp: Jak wygląda zima w Kopenhadze? Czy da się jeździć rowerem?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Mar 2009, 14:53:52 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17002
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11306
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26945
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11599
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7844
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir