Ogólne > Praca w Danii

Polak pracujący w Danii może otrzymać na starość dodatkową emeryturę

<< < (2/12) > >>

Roslinka:
No niby i moze otrzymac jakąs emeryture ale musialby pracowac 20 lat zeby to byly jakies pieniadze o ktørych warto møwic. Z samego ATP to sa grosze a te prywatne to polscy pracownicy konczac prace w Danii moga wyciagnac i to robia nagminnie.

Jomir:
Lilla wyluzuj i zacznij czytac ze zrozumieniem, a nie ze zloscia.
Nie pisze, ze jestem zla na Margaret, a na pismakow, ktorzy pisza cos o czym do konca pojecia nie maja.

W Polsce tez mamy "trzeci filar" od poczatku lat 90. JEST TO ABSOLUTNIE NORMALNE!!!!! , ZE JESLI GO OPLACAMY TO MAMY Z TEGO WYPLATE, CHOCBY NA HAWAJACH. ZADNA łASKA ANI SENSACJA!!!!
I o to mi chodzi.
Pismak cos znalazl. Nie do konca rozumie system dusnki, wiec pisze.... wierszowka leci....

A swoja droga Lilio, na taka emeryture placi sie minimum 1000 koron miesiecznie (1/3 pracownika). Rodacy zaluja 300-400 koron na A-kasse, chociaz ta moze im zapewnic pewnosc najblizszych lat, na wypadek utraty pracy. A tu chodzi o placenie minimum 1000 koron, na cos co nastapi za lat 20... NO!! Prosze CIE!!!

Tula:

--- Cytat: lilia w 01 Kwi 2009, 23:43:51 ---  większość Polaków, którzy przyjeżdzają do Danii- to jednak- bez urazy- osoby bez wykształcenia, za to pracowite i  z "dwiema rękami" do roboty. I takie osoby, pracując ciężko fizycznie, często nie mają o takich emeryturach ani trzecich filarach pojęcia, wiesz ?!

--- Koniec cytatu ---
Ja nie wiem, czy dla Ciebie pracownik fizyczny to z automatu rowna sie idiota? Bo na to wychodzi. Do tego, by sie orientowac w systemie emerytalnym nie trzeba doktoratu z ekonomii, to wiedza ogolnie dostepna, trabi sie o tym od rzadow Buzka...

asd:

--- Cytat: Mirra w 02 Kwi 2009, 09:15:14 ---Lilla wyluzuj i zacznij czytac ze zrozumieniem, a nie ze zloscia.
Nie pisze, ze jestem zla na Margaret, a na pismakow, ktorzy pisza cos o czym do konca pojecia nie maja.

W Polsce tez mamy "trzeci filar" od poczatku lat 90. JEST TO ABSOLUTNIE NORMALNE!!!!! , ZE JESLI GO OPLACAMY TO MAMY Z TEGO WYPLATE, CHOCBY NA HAWAJACH. ZADNA łASKA ANI SENSACJA!!!!
I o to mi chodzi.
Pismak cos znalazl. Nie do konca rozumie system dusnki, wiec pisze.... wierszowka leci....

A swoja droga Lilio, na taka emeryture placi sie minimum 1000 koron miesiecznie (1/3 pracownika). Rodacy zaluja 300-400 koron na A-kasse, chociaz ta moze im zapewnic pewnosc najblizszych lat, na wypadek utraty pracy. A tu chodzi o placenie minimum 1000 koron, na cos co nastapi za lat 20... NO!! Prosze CIE!!!

--- Koniec cytatu ---


O ile dobrze pamietam to ten pisamak (Krzysztof Kozik) mieszka w Kopenhadze.

Jomir:
Tym bardziej powinien sie wstydzic robienia sensacji z rzeczy informacji oczywistych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej