Ogólne > Praca w Danii

Polak pracujący w Danii może otrzymać na starość dodatkową emeryturę

<< < (12/12)

roga:
Wlasnie chodzi o takie minimum jak piszesz. Ja wyrazilem moja opinie na atualna sytuacje emerytow dunskich. Respektuje twoje zdanie na ten temat co nie oznacza ze jestem zgodny. Natomiast zgadzam sie w zupelnosci, ze w przyszlosci za 20-30 lat moze byc inaczej, ale tego nikt z nas nie wie. Scenario moze byc takie, ze Folkepension bedzie przyznawana wylacznie niewielkiej grupie osob, ktore z takiego czy innego wzgledu nie byly w stanie zabezpieczyc sie na starosc. Dla mnie jest zrozumialym, ze wiek emerytalny przesuwa sie np. z 65 do 67 czy tez 70 lat. Zyjemy dluzej i  dluzej jestesmy na rynku pracy.

Twoj komentarz, ze dyskusja zmienia sie w licytacje gdzie lepiej, nie byl konieczny. Napisalem, ze nie wiem jak jest w Polsce i zadalem kilka pytan. Dziwisz sie, ze ja pisze o tym placac kase na dunskich emerytow. I ja i ty i wszyscy, placac tutaj podatki placimy na wszystkich, na dunskich emerytow, na polskie dzieci uczeszczajace tutaj do szkol, na lekarzy, nauke jezyka, na bezpieczenstow na ulicach itp. Roznica miedzy nami jest taka, ze ja nie musze byc wdzieczny za to, ze dunczycy placa np. na moja przyszla emeryture, lekarza, studia moich dzieci,  itp. poniewaz i oni i ja zdajemy sobie sprawe z odpowiedzialnosci spolecznej, z koniecznosci dawania swojego wkladu dla spraw ogolnych dotyczacych wszystkich tutaj mieszkajacych bez wzgledu na to skad pochodza.

Dziekuje za dobra dyskusje. Mysle, ze czas ja zakonczyc, aby nie rozwniela sie w dyskusje wylacznie 2 osob. 
Pozdrawiam.

happybeti:
Przepraszam, Roga, że jeszcze się odezwę, ale poczułam się dziwnie zaatakowana. Nie przez Ciebie, oczywiście ;).
O sytuacji w Polsce napisałam tylko odpowiadając na Twoje pytanie, nie było moim zamiarem licytowanie się, komu gorzej.
To samo, jesli idzie o ideę emerytury obywatelskiej- nie wiemy, jak będzie za te 20-30 albo 10 lat.Teraz opieraliśmy się na stanie istniejącym, a gdybać to sobie można.

matusz82:
Witam serdecznie rodaków

Jak w każdym wątku jest tu tylko wiele agresji a mało sensownej informacji.
Proszę opamiętać się , trochę życzliwości a lepiej będzie się nam wszystkim żyło.

roga:
Jest takie przyslowie "lepiej pozno niz wcale" - odpowiedziales na post z listopada 2012 ;)   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej