poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: DK/kort  (Przeczytany 9002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzidek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
DK/kort
« dnia: 02 Kwi 2009, 17:59:53 »
A wiec pytanko zapewne proste wiec i odpowiedz powinna byś prosta i niech sie wypowiedzą ludzie co mają doczynienia z tematem!! :)

Mianowicie już od roku mam konto w NordeiDK i polskiej i jest super bo przelewy idą za darmoszkę i w ciagu max 40 min jak sie spręzę przed 15:30 o ile korona dobrze stoi :)

Mam vise electon ale już od jakiegoś czsu sie staram o DK/kort i pupa :(
Za pierwszym razem odpowiedzi była negatywna ale myślałem ze moze za krutko jestm w banku wiec poczekałem rok i nadal mam bana na ta kartę hehe

Mam kolegę dunola który pomagał mi w dowiedzeniu sie o co chodzi i sprawa wygląda tak.

DK jest kartą na którą mozna wziąc debet a ze ja jestm obcokrajowcem to niestety nie moge mieć debetu. Do tego dochodzi fakt że należało by miec obywatelstwo!!

Czy jest ktoś kto posiada tą kartę i jak ja otrzymał, czy przypadkiem ja nie jestem w błedzie?
Miło by było jak ktos sie wypowie owocnie na ten temat!!

DZIĘKUJE!! :) :) :)

Peter

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwi 2009, 18:55:26 »
Ja mam visa dankort w Danske Bank, dostałem po roku bez problemów.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwi 2009, 18:57:42 »
Trudno powiedziec czy owocnie sie wypowiem.
Mam DK karte w Danske Banku. Dostalam ja jeszcze wtedy kiedy nawet nie pracowalam.
Nie mam mozliwosci zaciagania w niej debetu, bynajmniej tak mi sie wydaje.
Nie mam obywatelstwa dunskiego.
Niestetety nie mam pojecia dlaczego masz takie problemy.
Moja DK jest bez zadnych Visa czy Maestro.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

K3

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwi 2009, 19:03:39 »
Nie mam mozliwosci zaciagania w niej debetu, bynajmniej tak mi sie wydaje.

słyszałem, iż nawet gdy konto, do którego jest karta nie ma debetu, to transakcje są realizowane niezależnie od aktualnego stanu konta... takie "uroki" systemu DanKort...
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi 2009, 19:27:08 wysłana przez K3 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwi 2009, 19:11:47 »
Sa? czy nie sa autoryzowane?
Bo przeciez, jezeli sa autoryzowane to debetu nawet przez przypadek sie nie zaciagnie, co moze zdarzyc sie w przypadku braku autoryzacji...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

K3

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwi 2009, 19:26:45 »
Sa? czy nie sa autoryzowane?
Bo przeciez, jezeli sa autoryzowane to debetu nawet przez przypadek sie nie zaciagnie, co moze zdarzyc sie w przypadku braku autoryzacji...

pisząc autoryzowane miałem na myśli przyjmowane do realizacji.... i jest możliwe zaciągnięcie "nielegalnego" debetu... ale to tylko info, nie sprawdzałem  ;D

Tula

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwi 2009, 19:39:42 »
Dostalam Vise Dankort w Nordei po roku, nie mam mozliwosci robienia debetu, limit wyplat dziennych z bankomatu to 5000.

Nie zaszkodziloby, gdybys uzyl czasami wyszukiwarki swoja droga; wszystko juz bylo. Parokrotnie...
http://poloniainfo.dk/forum?topic=5833.0

poloniainfo.dk

Odp: DK/kort
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwi 2009, 19:39:42 »

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwi 2009, 19:45:15 »
Prawde mowiac,kazda karte mozna przerysowac-znam wiele przykladow-banki indywidualnie oceniaja jaka karte moga przyznac-ma znaczenie jak dlugo korzysta sie z tego banku i w jaki sposob-jesli nie ma wiele ruchow ze tak je nazwe"krajowych-dunskich"  konto zawsze po wplacie np. poborow jest oczyszczane-nic na nim niema lub malutko-to przemawia to na minus-jesli ma sie w banku inne uslugi-np.ubezpieczenia,filar itp. to niema påroblemu z Dankort-banki chca wiekszego zaangazowania.Sprobuj potrzymac troche oszczednosci w swoim banku a zobaczysz ze zmienia zdanie.

Offline magi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwi 2009, 20:19:42 »
Ja dostałam Visa Dankort w Nordea po trzech miesiącach, ale to było ponad rok temu. Nie mam możliwości zrobienia debetu, tak mi powiedziano w banku, ale... Raz zdarzyło mi się przypadkowo wydać więcej niż miałam środków na koncie i kilka dni później otrzymałam list z banku, ze mam debet. Co prawda to było tylko minus kilka koron, ale zawsze debet.

Offline Dzidek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwi 2009, 22:54:13 »
słyszałem, iż nawet gdy konto, do którego jest karta nie ma debetu, to transakcje są realizowane niezależnie od aktualnego stanu konta... takie "uroki" systemu DanKort...


I właśnie o to mi chodziło :) i jest to prwadą bo włąsnie Dankort działa na zasadzie realizowania a dopabuse pózniej przekazana tranzakcji a Visa najpierw sprawdza twoje konto a dopabuse pózniej realizuje tranzakcję i tu jest burek pogrzebany.
Działa to tak (wedłuk mojego rozumiewania) płacąc Visą sygnał najpierw jest wysyłany do banku aby sprawdzić konto czyli cyferki jak sie zgadza to jest aktualizaja, natomiast DK poprostu realizuje i dopabuse po przekazuje dane do banku gdzie i kiedy i o której nastąpiła tranzakcja. DK to wedłók mnie osobny system działający w dani i obsługujący karty DK!!

[Posted on: 02 Kwiecień  2009, 22:50:14]

Dostalam Vise Dankort w Nordei po roku, nie mam mozliwosci robienia debetu, limit wyplat dziennych z bankomatu to 5000.

Nie zaszkodziloby, gdybys uzyl czasami wyszukiwarki swoja droga; wszystko juz bylo. Parokrotnie...
http://poloniainfo.dk/forum?topic=5833.0

Tula tam też byłas taka mundra :)?

Czy uważasz ze napisałem to bo mi si nudzi? Szukałem ale widocznie moje wyrazy były nie odpowiednie i wyszukiwarka ich nie znalazła!!! Jeżeli odpowiadasz na pytanie to bardzo prosze bez agresji !!!

Tula

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Kwi 2009, 09:37:07 »
Czy uważasz ze napisałem to bo mi si nudzi? Szukałem ale widocznie moje wyrazy były nie odpowiednie i wyszukiwarka ich nie znalazła!!! Jeżeli odpowiadasz na pytanie to bardzo prosze bez agresji !!!
Poko co na agresje wskazuja Twoje trzy wykrzykniki powtorzone dwa razy... Dac takiemu linka, jeszcze zle, zwariowac mozna :o.

mirekkph

  • Gość
Odp: DK/kort
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Kwi 2009, 16:19:14 »
A wiec pytanko zapewne proste wiec i odpowiedz powinna byś prosta i niech sie wypowiedzą ludzie co mają doczynienia z tematem!! :)

Mianowicie już od roku mam konto w NordeiDK i polskiej i jest super bo przelewy idą za darmoszkę i w ciagu max 40 min jak sie spręzę przed 15:30 o ile korona dobrze stoi :)

Mam vise electon ale już od jakiegoś czsu sie staram o DK/kort i pupa :(
Za pierwszym razem odpowiedzi była negatywna ale myślałem ze moze za krutko jestm w banku wiec poczekałem rok i nadal mam bana na ta kartę hehe

Mam kolegę dunola który pomagał mi w dowiedzeniu sie o co chodzi i sprawa wygląda tak.

DK jest kartą na którą mozna wziąc debet a ze ja jestm obcokrajowcem to niestety nie moge mieć debetu. Do tego dochodzi fakt że należało by miec obywatelstwo!!




Czy jest ktoś kto posiada tą kartę i jak ja otrzymał, czy przypadkiem ja nie jestem w błedzie?
Miło by było jak ktos sie wypowie owocnie na ten temat!!

DZIĘKUJE!! :) :)





Kolega w jakies walucie robisz przelew z Nordea Dk na Nordea PL ze ma za darmoszke

« Ostatnia zmiana: 03 Kwi 2009, 20:52:39 wysłana przez Tula »

poloniainfo.dk

Odp: DK/kort
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Kwi 2009, 16:19:14 »

 

wypełnienie dagpenge kort przez internet

Zaczęty przez robert73Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5711
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2011, 16:43:10
wysłana przez MarcinS
Ferie kort - co z tym zrobić

Zaczęty przez ukaDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2755
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2009, 02:42:51
wysłana przez uka
wyrobienie Skate kort

Zaczęty przez stnDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2286
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2011, 14:46:59
wysłana przez stn
kort tenisowy, czy ktos wie gdzie w kopenhadze mozna pograc w tenisa??

Zaczęty przez katarzynaMDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6349
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2015, 03:07:51
wysłana przez rafal1987m
Tenis ziemny gdzie znaleść kort ???

Zaczęty przez MiC2Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4745
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2009, 11:32:34
wysłana przez Brønshøj