poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: abolicja podatkowa  (Przeczytany 3190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keny79

  • Gość
abolicja podatkowa
« dnia: 14 Lip 2009, 07:40:15 »
Przez ostatnich kilka miesięcy na forum prowadzone były żywiołowe dyskusje dotyczące składania wniosków dotyczących abolicji podatkowej m.in. kto może wystąpić z wnioskiem a kto nie,co grozi gdy nie złożymy lub złożymy owy wniosek ,mnóstwo faktów i mitów itp.
w chwili obecnej sprawa abolicji podatkowej w zasadzie dobiega końca.
Może więc forumowicze którzy odważyli się wystąpić z wnioskiem do Polskiego U.S. przedstawią swoje spostrzeżenia dotyczące procesu rozpatrywania wniosków jak i końcowy efekt.
Ja długo walczyłem z myślami czy złożyć wniosek czy nie tym bardziej że przestudiowałem wiele artykułów w prasie i w internecie odnośnie abolicji ,które jednoznacznie wskazywały że osób które płaciły tylko 8% na rynek pracy abolicja nie obejmie.a ja właśnie do tej grupy osób zaliczałem się.jednak po długich przemyśleniach postanowiłem rzucić wszystko na jedną szalę i złożyłem wniosek.
dziś nie żałuję swojej decyzji.chyba miałem szczęście bo moją sprawą zajęła się bardzo miła i niezbyt dociekliwa Pani urzędniczka :D
co prawda trzymano mnie w niepewności praktycznie do końca.dopabuse dwa tygodnie przed terminem otrzymania decyzji zażądano ode mnie przedstawienia dokumentów potwierdzających informacje zawarte we wniosku.wszystkie dokumenty w wersji oryginalnej(bez tłumaczenia na język polski :D) przesłałem pocztą.do dokumentów dołączyłem notkę przedstawiającą krok po kroku sposób w jaki dokonywałem obliczeń.
zdziwiłem się ,że nie zażądano ode mnie przetłumaczenia dokumentów gdyż byłoby to jak najbardziej uzasadnione.
dwa dni przed końcowym terminem otrzymałem decyzję-POZYTYWNIE ROZPATRZONY WNIOSEK!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jak to wyglądało u was??????????

Offline mamuskaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: abolicja podatkowa
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lip 2009, 11:27:15 »
Też składałam wniosek bez dodatkowego ciągania po urzędach dostałam zwrot :D niestety kaskę już wydałam:)

Offline Rafchmielewski

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: abolicja podatkowa
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lip 2009, 11:28:16 »
Hej! To miałeś dużo szczęścia :) Wiele osób ma problemy... z różnych powodów. NIektórzy walczą już w sądach np. o to, ze abolicja odebrała im ulgę budowlaną. Np. też wciąż jest nie rozwiązany problem zwrotu podatku w kontekście abolicji podatkowej, który trzeba oddać polskiemu fiskusowi. Problemów pozostało sporo... (choćby dzisiejszy artykuł w Gazecie Prawnej http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/337061,skorzystales_z_abolicji_fiskus_cie_skontroluje.html ) Niestety :( Ale tak to jest, jeżeli chce się naprawiać coś, co i tak jest bałaganem. Wprowadzanie kolejnych przepisów do istniejących już tysięcy ustaw i rozporządzeń zawsze będzie rodziło konflikty, bo nie sposób przewidzieć wszystkie przypadki kolizji tych przepisów.

To wszystko wiem, gdyż prowadzę serwis z darmowymi poradami podatkowymi dla osób pracujących za granicą. Wielu z nich utrzymuje ze mną kontakt i dzielą się ze mną swoimi "przygodami" z fiskusem. Pozdrawiam,

Rafał

fa

  • Gość

poloniainfo.dk

Odp: abolicja podatkowa
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lip 2009, 20:50:38 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8345
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Ulga podatkowa

Zaczęty przez DanielDział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5158
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2008, 16:47:20
wysłana przez dar_czar
Zaliczkowa deklaracja podatkowa (Forskudsopgørelse 2012)

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9909
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:16:06
wysłana przez noemi_1204
karta podatkowa a zasilek

Zaczęty przez tomi66Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3356
Ostatnia wiadomość 27 Lip 2015, 07:31:15
wysłana przez tomi66
Zaliczkowa Deklaracja Podatkowa 2011 (Forskudsopgøresle 2011)

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3881
Ostatnia wiadomość 09 Paź 2010, 20:02:51
wysłana przez roga