poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: firma zada zebysm zamieszkal...  (Przeczytany 15164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwi 2009, 20:37:58 »
Adwokat moze ci tylko pomoc w wydatkach; kasujac za listy, rozmowy i dywagacje taktyczne, strata czasu i pieniedzy kosztuje pewnie z 1000kr/godz i minimalna jednostka czasu to 30 min.

Offline slawekceli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Kwi 2009, 21:20:33 »
wiec  co myslisz  jamjurant co bys poradzil?
pozdro

[Posted on: 28 Kwiecień  2009, 21:18:38]

przepraszm JAMJURAND mialo byc

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Kwi 2009, 22:41:50 »
Ustalcie razem kosekwentny plan jak i fakty, zadzwoncie do BT czy Ekstra Bladet albo TV2 (chyba najlepiej)
http://programmer-dyn.tv2.dk/operationx/tips/?menu  albo zadzwoncie do nich  35 25 00 25   godz 9-17.Email chyba nawet lepiej
Vesta wlasnie lekko podpadla zarzucajac politykom zwolnienia. Poliglota i reprezentant waszej grupy ma opowiadac historie bez afektu i lamentow w prosty i krotki sposob.






[Posted on: 28 Kwiecień  2009, 22:31:46]

Pisalem co i jak 3 razy wszystko wcielo; ::) cenzura albo technika, mega irytujace...

[Posted on: 28 Kwiecień  2009, 22:39:12]

http://programmer-dyn.tv2.dk/operationx/tips/?menu
sprobuj tutaj

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwi 2009, 07:47:08 »
Adwokata sobie odpusc, nagranie zawsze przypadkeim mozesz tak ustawic by sie przypadkiem telefon wlaczyl przy osobach ktore nei chca tego slyszec :) ale z tym uwazaj bo moga sie do ciebei rpzyczepic ze bezprawnei nagrywasz.

Media - jak podlapia temat to tu najprosciej jest cos wskorac. Nie psiz do tylko jendych, wal do wszystkich jakie masz pod reka. Media tez chetniej wykorzystaja to nagranie ktore posiadasz ale wszystko zalezy od tego czy ten temat wyda sie im na topie.

Z ciekawostek - dunczycy panicznie boja sie bycia posadzonym o rasizm / nacjonalizm etc --> warto o tym pamietac.

Co do samej pracy i szantarzu ze nie bedzie pracy - owszem teraz jest ciezej znalezc robote bo jest kryzys (wiele firm pada jak muchy) i pewno ty jeszcze nie masz wypracowanej akassy wiec nei mozesz sobie tak ot siedziec na bezrobociu bo nei dostaneisz zadnych pieniedzy ale wdg mnie  w takiej firmie w ktorej szef za przeproszeniem (moje zdanie) traktuje polskich pracownikow jak bydlo bo pewno widzi, w zmuszeniu ludzi do mieszkania pod jego dachem, niezly sposob na wyciagniecie kolejnej kasy, ktora odciazy problemy finansowe firmy, to ja bym powiedzial takiej firmie - nie dziekuje.
Ten szef widac (z tego co opowiadasz) jest neizle wyszkolony w wszelakich lukach prawnych, poza tym pilnuje by jego pracownicy nei nalezeli do zadnych zwiazkow wiec ma wieksza swobode w doborze pracownikow. Mysle ze taki koles nie robi tego od wczoraj lecz ma juz naprawde duzo doswiadczenie w postepowaniu jak byc wyzyskiwaczem. Ten czlowiek pewno mysli ze skoro grozi wam utrata pracy i straszy was kryzysem to ma was w kieszeni.

Nawet jak teraz sa problemy ze znalezieniem zatrudnienia to zawsze jakas praca sie znajdzie - nie koniecznie pozytywna ale przykladowo w miejscach typu - restauracje - zmywak / domy starcow / gazety - rozwozenie / sprzatanie zawsze beda kogos potrzebowali i jest to jakies tam rozwiazanie kwesti zdobycia dochodu po to by w tym okresie szukac sobie jakiejs innej pracy.

Musisz przysiasc w domu i pomyslec na czym ci najbardziej zalezy, jaka jest twoja sytuacja, jakie sa twoje mozliwosci  i czy mozesz sobie pozwolic na wojowanie szabelka czy tez niesttey za duzo masz do stracenia.

Pamietaj ze decyzje musisz podjac TY sam, wiec przeanalizuj wszystko jeszcze raz na zimno i to jak sie z kazdym rozwiazaniem bedziesz czuc.

ps. Jest jescze jedno wyjscie: Porozmawiac z nim po staropolsku :) ale z tego co ludzie w Danii mowia - jest to tu chyba nielegalne i ponoc mozna miec klopoty :) (Taki zarcik na oslode)

Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Kwi 2009, 09:51:48 »
Jeden poliglota z waszej grupy ma przedstawiac sprawe w prosty sposob, mozecie tez wyslac maile do Ekstra Bladet i BT.

roslinka

  • Gość
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Kwi 2009, 10:21:48 »
Proponuje program telewizyjny Kontant oni sie dobieraja oszustom do tyłka. Poza tym sprawdzalam firme i jest tam 4 osoby w zarzadzie a firma jest raczej mala. Czy wszystkie osoby zarzadu wiedza o tym przekrecie? Skat tez moze pomøc o tyle jesli robia to nielegalnie to zn. nie placa podatku od dochodu z tych kontenerøw. Jest tez huslejenævnet gdzie mozna skarzyc za wysokie komorne.
A tak swoja drogą to w zwiazku z sytuacja w Vestas nie wiadomo czy bedą jakies zamówienia dla waszej firmy a jak nie będzie to firma i tak padnie albo bedzie produkcja na pół gwizdka i tak czy siak ludzi powyrzucaja.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Kwi 2009, 10:31:57 »
Zadzwonilem do operationx, sa zainteresowani sprawa, jutro maja zadzwonic do mnie po rozmowach z redakcja, obiecano mi rowniez, ze poleca ewt. inne miejsca gdzie mozna sprawe opisac CHCA NAMIARY I TEL. DO CIEBIE wiec wyslij to do mnie na pm ,poza tym w jakich jezykach i w jakim stopniu mozna sie z wami porozumiec?

poloniainfo.dk

Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Kwi 2009, 10:31:57 »

Tula

  • Gość
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Kwi 2009, 11:08:39 »
Pisalem co i jak 3 razy wszystko wcielo; ::) cenzura albo technika, mega irytujace
Technika; od jakiegos czasu mamy problemy z "pustymi" postami; pojawiaja sie one najczesciej, gdy jest podawany link. Willy nad rozwiazaniem pracuje. Cenzury nie ma, jest moderacja, tu nie miala powodow interweniowac ;).

nowa

  • Gość
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Kwi 2009, 11:51:23 »
Sprawdz na Kraku jest wszystko EM Fiberglas

abc

  • Gość
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwi 2009, 19:50:46 »
ale macie zmartwienia, a gdzie wasz rozsadek, to jest nielegalnie ze tak dana firma was w danii traktuje i wykozystuje w taki sposob ale jak bylo napisane z czasem zwalniaja przeszkadzajacych im pracowniokow wiec improwizacja a pozniej jak znajdziecie inna prace to wtedy zazadajcie odszkodowania no i je dostaniecie chyba ze dana firma zbankrutuje przed czasem

Offline drinkman

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Kwi 2009, 21:18:02 »
Witam wszystkich.
Autor postu jest moim sąsiadem w mieszkaniu jak i też razem pracujemy na jednej hali,tak samo mamy w "głębokim poważaniu" radosną "propozycję" ze strony firmy.To tyle tytułem wprowadzenia.
Chciałbym i ja dorzucić kilka "kwiatków" z ponad 2,5 letniej przygody z Em Fiberglas.
Ciekawym jest,że od zawsze firma dążyła do tego abyśmy mieszkali tam gdzie oni sobie życzą,a nie gdzie my chcemy.Po przyjeździe do Danii dostaliśmy zakwaterowanie w domkach kempingowych,choć tu akurat nie powiem aby warunki były złe,bo były to domki generalnie z wysokim standardem,choć nie zawsze...Co ciekawe mieszkając tam,mieszkaliśmy jednocześnie pod tym samym adresem co firma...I co 2 tygodnie musieliśmy zmieniać domek na inny(podobno jakieś przepisy)
Po kilku miesiącach postawili na polu kempingowym w Juelsminde kilka przyczep tego typu
http://www.brugteskurvogne.dk/default.asp?sid=1&rfld=1&pageload=emne&emneID=1158# ,gdzie wcisnęli po 4 osoby i płaciliśmy za te szopki po 2400 dkk na miesiąc od głowy(!).Nie ważne było to,że ludzie mieli już poznajdywane mieszkania,teksty zawsze były te same-"przepisy,stracicie fradrag,zostaniecie zwolnieni".Tak było od stycznia do początku kwietnia lub jego końca.Po czym zostaliśmy przeniesieni do hotelu a następnie zaczęły się się znowu szopki z domkami letniskowymi,aż do przełomu lipiec/sierpień,gdzie pojechaliśmy na 3 tygodnie urlopu.
Dość interesujący jest także fakt,że od początku kwietnia do początku sierpnia część osób pracowała nie mając kontraktu na ten czas co zaowocowało później problemami i żądaniem zwrotów sporych sum do SKAT-a.Odpowiedzią na pytanie o kontrakty było-"a gdzieś się zawieruszyły"-kontakty kilkunastu osób wsiąkły i nikt tego nie mógł wyprostować przez kilka miesięcy?!
Po powrocie z urlopu zaczęła się szopka pod znamienitym tytułem-"Baraki".
Po mimo zapewnień i rozmów z tzw.prezesem zamiast płacić 2500 jak ustaliliśmy cena zaczęła się od 3300 a zakończyła na 3665 koron aktualnie,zestaw odpowiedzi na pytania jak zwykle-"bo tak,weź się zwolnij,wyprowadź się a i tak będziesz za budę płacić",w między czasie było jakieś wyrównanie po 1600 koron za prąd który miał już być wliczony w czynsz...
Budy wyglądają tak-http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/714b7ee1251ff2af.html.Jest to zdjęcia z czasów budowy tych wspaniałych apartamentów...
W końcu nie zdzierżyliśmy i jak wielu innych poszliśmy stamtąd w cholerę.Nie do końca jakby odpowiadały nam ceny,"luksus" i wątpliwe towarzystwo co poniektórych "kolegów".Ale może dziwni jesteśmy...
Od początku października mieszkamy pomiędzy Stouby a Hyrup,niemalże w lesie,jest cisza i spokój,płacimy po 1750 koron,mieszkamy z kim chcemy i żadem prezesik nie będzie nam mówić gdzie mieszkać bo nawet nie ma takiego prawa.
Na marginesie chciałbym dodać,że na początkowych kontraktach było stwierdzenie,że "firma zapewnia zakwaterowanie i pobiera za to 100 koron dziennie"o ile dobrze pamiętam,czego nie ma na aktualnych kontraktach.
Na razie to chyba tyle,bo jest jeszcze o czym pisać,ale to temat już jakby na później,bo trzeba organizować sobie inne zajęcie:)
Pozdrawiam serdecznie.


Offline slawekceli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Kwi 2009, 23:01:53 »
WITAM poslalem ci adres i tlf
jesli nie dostales to zaraz poczynie to znowu

[Posted on: 29 Kwiecień  2009, 22:50:57]

Witam wszystkich.Dziś do spodkania nie doszło porozmawiamy w poniedziałekz naszym jedynie sloszym i prawdomownym szefem. wiec nic nie wiadomo.

ps. Jest jescze jedno wyjscie: Porozmawiac z nim po staropolsku Uśmiech ale z tego co ludzie w Danii mowia - jest to tu chyba nielegalne i ponoc mozna miec klopoty Uśmiech (Taki zarcik na oslode)
Svaria, racja to by pewnie mu pomogło w przemyśleniach ale nie chce  klopotow.A co do adwokata to pracuje nad tym aby sie zapisac do jakiśch zwiazków zawodowych (byle nie 3F)bo raczej napewno adwokat potrzebny mi bedzie a ci sa tańsi ,co do nagrania to już wspomnialem ze nie mam wcale zamiaru narazie o nim nikomu mówic(zobaczymy czy bedzie potrzebne)co do mediów to macie racje czemu nie .Co do poliglotow, to jest ich mnostwo tyle ze dlaczego milką kiedy trza coś powiedziec szefowi?Ja tak tego nie zostawie mam dosc pomiatania mna i zgadzania sie na wszysto a jesli reszcie to pasuje to ok. No moze nie wszystkim bo narazie naliczylem 5 co nie chce wracac a reszta czeka poprostu co sie stanie

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Kwi 2009, 08:21:38 »
Co do em-fiberglas kilka razy przejazdem odwiedzając znajomego widziałem tę firmę. Wielkie narzekanie a co jakiś czas inni ludzie tam pracują (bynajmniej polskie auta się zmieniają). Jakoś duńskich pracowników w żadną sobotę tam nie widziałem. Jakby było tak źle to by nikogo nie było tam pracującego. Z drugiej strony gość pewnie straszy bo kto do niego pójdzie pracować. No chyba że Duńczycy tam pracują tylko w tygodniu pn-pt.

Offline slawekceli

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Kwi 2009, 11:34:52 »
Witaj Vera.Dunczycy pracuja tylko od poniedzialku do piatku a jest ich okolo 20 na produkcji wiec troszke malo jeszcze 3 miesiace temu pracowalo nas okolo 60polakow teraz okolo40 .Polacy pracuja 6 dni w tygodniu na 2 zmiany. Ludzie chca tam pracowac i boja sie ze straca prace wiec dlatego daja soba pomiatac ,ja mam tego dosc ,nikt mi nie bedzie mowil gdzie mam mieszkac i co mam robic, owszem w pracy wykonuje polecenia kabusewnictwa ale co im do tego gdzie mieszkam ?Ajeszcze teksty tego typu "ci co nie wroca bedo pierwsi brani pod uwage wrazie redukcji etatow",asytuacja jest teraz take ze w miesiacu zawlniaja 1do 3 osob.Moja kolezanka z pracy(dunka) slyszala rozmowe szefa z kims z kabusewnictwa cytuje"co zrobisz jak nie wtoca na Sondergade? -ZNAJDE SE TAKICH CO BEDA CHCIELI MIESZKAI I PRACOWAC...)!!!!!!! Czy to jest normalne?Wie ze jak mnie zwolni lub tez zwolni 4-5, w ciagu tygodnia ma kolejnych polakow.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Kwi 2009, 11:42:35 »
nie wiem gdzie ten facet żyje ale słyszałem o jednym co tak zrobił i potem firmę musiał zamknąć bo nie było nikogo do roboty - firma produkująca okna koło Horsens

Co do ilości osób to się nie spodziewałem ze aż tylu was tam jest, maksymalnie widziałem 4-5 aut pod firmą na PL blachach a w zeszłą sobotę to nawet gość sobie passata odkurzał tak był zawalony robotą

poloniainfo.dk

Odp: firma zada zebysm zamieszkal...
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Kwi 2009, 11:42:35 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10219
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
Firma w Dk

Zaczęty przez Firma w DKDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4888
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2014, 12:37:11
wysłana przez frisms
firma Tommy - szukam opinii, czy ktoś jeżdził ?

Zaczęty przez niziolek1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5411
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2013, 19:11:45
wysłana przez niziolek1
problem - mieszkanie, depozyt a firma remontowa po wyprowadzeniu sie

Zaczęty przez help_meDział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9988
Ostatnia wiadomość 19 Sie 2007, 17:32:41
wysłana przez Klingon
Polska firma a podatek w Danii.

Zaczęty przez dzinxDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7239
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2016, 14:32:38
wysłana przez Jomir