poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak rozliczenia na stronie Skatu  (Przeczytany 6480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radas103

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Brak rozliczenia na stronie Skatu
« dnia: 08 Maj 2009, 08:25:14 »
Wchodze na rozliczenie roczne Årsopgørelsen mv. na stronie skatu i nic nie ma czy musze jeszcze czekac jak bedzie wstepne rozliczenie czy mam cos z tym zrobic  ?


[Posted on: 08 Maj  2009, 08:05:56]

Pisze taka informacja
Resultat af arsopgorelsen for 2008 er endnu ikke tilgaengeligt.Arsagen kan van aere.
du har ikke indberettet selvangivelsen
der er oplysninger som skattecentret er nodt til at rette
din aegtefaelles selvangivelse er ikke indberettet

Gość

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2009, 12:36:37 »
Prawdopodobnie nie wypelniles PITu (Selvangivelse). Jezeli masz ograniczony obowiazek podatkowy to musisz zatwierdzic PIT nawet jak nie masz zadnych zmian. To nie jest konieczne przy nieograniczonym obowiazku podatkowym.
Zobacz "Ændre årsopgørelsen (oplysningskortet/selvangivelsen)" na http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/TastSelv/Menu.html

kazana

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2009, 00:29:27 »
Witam.

Ja mam z kolei taki komunikat:

Vi har registreret at du er selvstændig erhvervsdrivende, du bedes derfor udfylde rubrik 111 eller 112. Hvis du er ophørt med selvstændig virksomhed skal du anføre dette i rubrik 71.

For at returnere til din indberetning skal du klikke på Menu og derefter på "Ændre årsopgørelsen (oplysningskortet/selvangivelsen)".

Hvis man har en udvidet selvangivelse, en selvangivelse for begrænset skattepligtig eller er gift med en person med disse selvangivelser, kan man ikke se årsopgørelsen i Skattemappen. Man vil i stedet kunne se en servicemeddelelse.


Mam nieograniczony obowiazek podatkowy. Pracowalem w Danii do wrzesnia 2008 r. Wpisalem takze kwote wolna na zone.

Czy ktos moze mi pomoc? Probowalem przetlumaczyc sobie to w google ale nie jest to dla mnie jasne.
Jest mowa o rubryce 111 lub 112. W rozliczeniu nigdzie ich nie mam. Co mam z tym zrobic?

Szperalem troche na stronie Skatu i znalazlem taki link, gdzie wystepuje jakis opis do rubryk 111 i 112:

http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=86007&vId=201188&i=2#i86007

Czy ktos znajacy dunski moze mi pomoc?
Z gory dziekuje.

kazana

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2009, 13:09:50 »
Czy jest ktos w stanie mi pomoc?

Z gory dziekuje.

Gosc

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2009, 17:39:55 »
"Mamy zarejestrowane ze masz firme dlatego prosimy o wypelnienie rubryki 111 lub 112. Zamknales firme musisz to wpisac w rubryke 71. .."

Jezeli nie masz i nie miales firmy to zwroc sie do SKATu o poprawienie bledu. Link ktory podales jest o opodatkowaniu przychodu z wynajmowania nieruchomosci.

Jezeli na PIT byla rubryka 59 do wpisania ulgi na rzecz malzonka to masz ograniczony obowiazek podatkowy w Danii.

Gość

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2009, 17:51:12 »
PS. "selvstændig erhvervsdrivende" to doslownie samodzielnie prowadzacy dzialalnosc gospodarcza. Moze miales jakis przychod poza wynagrodzeniem ze stosunku pracy? ???

kazana

  • Gość
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maj 2009, 23:34:16 »
Ale zaraz, chodzi o posiadanie firmy w Polsce czy w Danii? W Danii nie prowadzilem zadnej dzialalnosci gospodarczej a w Polscejuz od 1,5 roku mam zawieszona dzialalnosc gospodarcza.

Co do obowiazku podatkowego, to oczywiscie mam ograniczony obowiazek podatkowy. (machnalem sie)

A w jakim druku lub formularzu mam znalezc te pozycje 111 lub 112? Czego one dotycza?

poloniainfo.dk

Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maj 2009, 23:34:16 »

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2009, 11:05:07 »
zarejestrowalismy ze masz swoja firme i w tym przypadku napewno chodzi ze w danii ale moze tez o polsce bo polska w uni jest wiec wszystko moga dowiedziec sie choc nie sadze ze to o to chodzi w tym przypadku ale moge mylic sie idz do nich i dowiesz sie i dlatego prosimy o wypelnienie rubryki 111 i 112, jesli twoja firma wygasla/ zamknoles ja to masz to podac w rubryce 71

zeby wrocic ponownie klikajac na poszczegolne wymienione okienka

jesli masz rozszezone opodatkowanie i tam jest wyszczegonione dlaczego i jego zasady  to wtedy rozliczenie roczne nie zobaczy sie w mapie podatkowej- skattemappen ale w servicemeddelelse

[Posted on: 16 Maj  2009, 11:01:38]

lepiej podjedz do nich i wyprostuj cala sprawe bo tez moze zrobiles jakis blad podczas wypelniania karty podatkowej i dlatego dostales ten list badz figurujesz ze masz dana firme badz miales ale oni o tym nie wiedza ze juz jej nie masz i dlatego masz to im podac

poloniainfo.dk

Odp: Brak rozliczenia na stronie Skatu
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2009, 11:05:07 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6970
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4460
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6543
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987
BRAK KARTY PODATKOWEJ JAK ODZYSKAĆ KASE ??

Zaczęty przez saimonDział Podatki

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5352
Ostatnia wiadomość 14 Maj 2010, 22:15:25
wysłana przez roga
Brak kultury

Zaczęty przez rogaDział Kultura

Odpowiedzi: 186
Wyświetleń: 74663
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2011, 20:39:31
wysłana przez willy