poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: praca w Jylland Postens Distribution  (Przeczytany 6293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mondzik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
praca w Jylland Postens Distribution
« dnia: 29 Lis 2006, 19:11:44 »
wyraze swoja opinie.
osoby, ktore sledza od samego poczatku ta sprawe wiedza, ze pewnego dnia zjawili sie dwaj polacy( jako pierwsi), ktorzy rozpoczeli prace przy roznoszeniu gazet.
jestem jednym z nich.
do dzis, a jest to dzien o tyle wazny, ze dostalismy pierwsza wyplate (pomijajac zaliczki)sprawy ukladaly sie roznie. ogolnie jednak moge stwierdzic, ze te rozne aspekty( mysle o niedociagnieciach) wynikaly nie ze zlej woli pracodawcy, tylko z niewiedzy-jak nami pokabusewac wsrod przepisow i nowych warunkow, w ktorych znalazla sie duza grupa cudzoziemcow.
nie mniej jednak kazda osoba, ktora tutaj przyjechala, miala zapewnione prace, mieszkanie(dom) i srodek transportu(rower) do wykonywania pracy.
z czasem doszla do tego zaliczka na dzien dobry 300 dek, a po przepracowaniu  tygodnia 1500 dek i tak dalej(kazdy wtorek u pana marka).
reasumujac. po przepracowaniu dwoch miesiecy mamy(ci co sa najdluzej) zalatwione numery identyfikacyjne(cpr), pozwolenie na prace i konto, na ktore wplynely zalegle pieniadze. w miare czasu, ktory ,,nie ciagnie sie juz tak dlugo\",kolejni pracownicy beda mieli zalatwione, powyzsze, w pelni sprawy.
nie mam osobiscie wraz z moimi wspollokatorami zadnych lub b. malych zastrzezen co do wielkosci pensji.
nalezy dodac, do szczegolowej informacji, ze osoby, ktore dopabuse teraz tutaj przyjezdzaja, maja juz prosta, krotka i czysta droge do zalatwienia wszelkich spraw urzedowych.
na temat pracy nocnej moge wypowiedziec sie tak.
za pare godzin(3 do 3,5; czasami 4) firma placi bardzo dobre pieniadze, ktorych w zadnym przypadku nie nalezy dzielic(mnozyc) na min. za godz.(105 dek).
akord wychodzi o wiele wiekszy:-)
pozdrawiam wszystkich... i do zobaczenia na trasie przy,,smokach\".

kasztelan

  • Gość
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lis 2006, 19:41:56 »
Kurcze, wreszcie jakaś sensowna wypowiedź na temat pracy przy gazetkach...dość rzeczowo i na temat
Mógłbyś kolego wyjaśnic tylko ostatni wątek na temat tej płacy? Zabrzmiało to dość tajemniczo.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lis 2006, 19:51:09 »
Fajnie przeczytac, ze ktos jest zadowolony:)

Jak czytam te narzekania na portalach, to odechciewa mi sie je w ogole owiedzac. Zastanawialam sie nawet, czy ludzie przyjezdzajacy tu do pracy, mysleli, ze zycie w Dk bedzie tansze niz Pl, a zarobki duzo wyzsze.?:S, no i praca lekka, latwa i przyjemna.

Pozdrawiam.

Offline doradcafinans

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lis 2006, 11:02:49 »
Witam. Mam pytanie do Pana o nicku Mondzik:
i tak sie nie znamy, a chciałbym ocenić opłacalność wyjazdu do tej pracy. Ile realnie jestem w stanie odłożych z zarobków miesięcznych? czy jest to kwota 6000koron, po odjęciu podatku i kosztów utrzymania? czy mniej? Prosze o odpowiedz, jeśli nie kwotą to chociaż prosze o komentarz czy więcej czy mniej?
Czy warto zabrać ze sobą samochód? czy jego używanie do tej pracy jest nieopłącalne?
Jeszcze mam jedno pytanie: na ile jest to praca bezpieczna, chodzi mi o bezpieczeństwo przy pracy w nocy?  Ma Pan napewno orientację i jest Pan w stanie napewno to ocenić.
Przepraszam że tak sie dopytuję ale próbuje cały czas ocenić opłacalność wyjazdu do tej pracy.
Dzieki z góry za odpowiedz. Pozdrawiam.

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lis 2006, 13:36:48 »
sory ze zmieniam temat, doradcafinans, czy zajmujesz sie moze doradztwem w inwestycjach? fundusze? gielda?

Offline doradcafinans

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lis 2006, 14:36:13 »
doradcafinans to mój nick , pracuje w Polsce prowadząc działalność gosp. prowadze cos w rodzaju biura kredytowego, czyli pośrednik kredytowy dlatego taki nick, to tez mój mail. Wiec niewiem czy bedę ci Gotti w stanie pomóc. Co poszukujesz? odpowiem chętnie.
Kilka z tych tematów znam. Giełdę też.
A tak naprawde to likwiduje  działaność w Polsce i szukam pracy w Danii. Branża pośrednictwa kredytowego pada , wszystko przejmują same banki.
Ale to rozmowa na odzielny temat.
Pozdro.
doradcafinans@wp.pl

Offline Slavo

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lis 2006, 17:49:19 »
Witam:)

Cóż to za wielki zbieg okoliczności… Z dużym zainteresowaniem czytam wieści o pracy związanej z kolportażem gazet, kiedy nagle pojawiły się posty dotyczące doradztwa finasowego/inwestycyjnego. W związku z tym, również i ja mam pewne pytania i spostrzeżenia w wyżej wymienionej tematyce. Z racji zainteresowań i doświadczeń związanych z rynkiem finansowym i inwestycjami, zajmuję się tą branżą. Z czasem moje zainteresowania krajowym rynkiem, wyszły poza granice Polski i dziś mogę powiedzieć, że monitoring ekonomicznej prasy zagranicznej, w tym duńskiej, stał się kolejną pasją. Po przeczytaniu optymistycznego postu zadowolonego z pracy rodaka, postanowiłem i ja ogłosić swoją osobę, która może w jakiś sposób pomóc innym w branży doradczej. Z drugiej strony chętnie poznałbym swoich przedmówców (p. Wojtka i p. Leszka) i wymienił, tutaj lub przez e-pocztę, swoje opinie, pytania itp. Co Panowie na to?

PS. Prasa to nie tylko praca, ale i wiedza!
Pozdrawienia dla pracusiów:)

poloniainfo.dk

Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lis 2006, 17:49:19 »

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru 2006, 00:03:07 »
Widze ze temat zszedl na bok. Bardzo chetnie wymienie doswiadczenia i poglady na temat inwestycji, gospodarki, ekonomii itp. Mozemy zalozyc nowy temat na Hydepark i doradzic sobie na wzajem jak i innym uzytkownikom gdzie warto inwestowac, jakie sa trendy na rynku, czego sie obawiac.

Glownym tematem na forum na pewno jest praca, ale praca=pieniadze a pieniadze trzeba pomnazac :)

Zapraszam do dyskusji :woohoo:

ole

  • Gość
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lut 2007, 10:55:45 »
Wszystko się zmieniło w JPD na niekorzysc.Rowniez nie mozna już pisac na forum konkurencyjnym bez rejestracji.Mit pracy w uczciwej firmie zostal rozszyfrowany.Gorycz Rodakow przyjezdzających do Arhus a zwabionych przez p. Grzegorza Przybyszewskiego jest wielka.W tej chwili lamanie dunskiego prawa pracy wobec Polaków jest powszechne.Zainteresowaly sie tym juz zwiazki zawodowe 3F.Mowi sie o nawet o obozie pracy stworzonym przez werbownika Grzegorza z Odense.
Polacy nie dajmy sie dalej oszukiwac. Wielu z nas wyjezdza do pracy wobec jej braku w kraju,ale na obczyznie jest roznie jak swiadcza o tym coraz liczniejsze przyklady chocby ten omawiany JPD.

...

  • Gość
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lut 2007, 18:30:53 »
O co chodzi z tym pisaniem bez rejestracji??? Nie ma takich problemów. Ktoś tu nieładnie kłamie. Co do oszukiwania - podobno jest kilka niezgodności w umowie i już sie za to zabrały związki. Szkoda, że nie wspomniałeś o Polakach, którzy topili i zakopywali gazety a po wyrzuceniu kradli wszystko co mogli wynieść przed odjazdem. jestem tylko obserwatorem drugiego forum i nie powinienem się wypowiadać. Nie znosze jednak jak ktoś zabiera głos a nie ujawnia wszystkich faktów.

Offline hellodania

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lut 2007, 17:39:11 »
B) czesc czy orientujesz sie czy taka prace mozna znalezc tez w okolicach arhus?bo tam wlasnie jestem i interesowalaby mnie ta praca...michal bede wdzieczny za odp:)

jacek

  • Gość
Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lut 2007, 22:05:00 »
czarna sotnia w jpd zbiera swoje obfite zniwo,zwolniono wczoraj kolejne 5 osob,3 dalsze sa juz wyselekcjonowane,nie bede wchodzil w jalowe dyskusje z nieuswiadomionymi i nie zorientowanymi, pracujacy w firmie jednak dobrze wiedza o czym mowie,trzeba tym draniom-tyranom-wyzyskiwaczom przypomniec ze swiat pracy juz dawno wywalczyl sobie swoje prawa,potwierdzmy to odwiedzajac zwiazki zawodowe.

poloniainfo.dk

Odp:praca w Jylland Postens Distribution
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lut 2007, 22:05:00 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9204
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16820
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26337
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19607
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14187
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja