poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Prośba - zwrot podatku  (Przeczytany 2749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gralus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Prośba - zwrot podatku
« dnia: 18 Maj 2009, 11:21:12 »
Witam Szanownych Forumowiczów

Jak pewnie wielu z Was rozliczałem się z podatku za 2008 roku. Wszystko wykonałem w terminie, rozlczałem się przez internet za pośrednictwem strony SKAT-a. Okazało się, że mam jakąś kwotę do zwrotu. Niestety mam mały problem. Moje konto w Danii zostało zamknięte a ja już od prawie roku jestem z powrotem w Polsce. Moi koledzy, którzy rozliczali się razem ze mną i mają jeszcze pootwierane konta w Danii otrzymali już pieniądze a ja niestety jeszcze nie. Dodam, ze oczywiście wysłałem do SKATA inforamcję (listownie oraz drogą mailową, również za pośrednictwem strony SKAT-a), że moje konto w Danii jest nieczynne i proszę o przesłanie mojego zwrotu na wskazane przeze mnie konto. Oczywiście przesłałem nr SWIFT I IBAN potrzebne do przelewów międzynarodowych. Kwota zwrotu może nie jest jakaś imponująca, ale oczywiście nie widzę powodu, dla których miałbym tych pieniędzy nie otrzymać. Dodam jedynie, ze po wysłaniu informacji drogą mailową otrzymałem jedynie informację zwrotną, w której z treści wynikało, że oni w tym okresie sa bardzo zajęci i odpowiedzą w późniejzym terimnie. Takiego maila wysłałem do nich tuż po wysłaniu mojego zeznania rocznego tj. 30 kwietnia. Moje pytanie i prośba są następujące:
1. Co z robić?? Czekać dalej czy zacząć jakoś drażyć temat??
2. Czy istnieje jakaś info linia bądź telefon informacyjny dla podatników (pewno znając duńczyków to w języku poslkim nie ma) w języku angielskim??
Bardzo proszę o pomoc, proszę pisać w wątku, na PW, bądź drogą mailową na gralus@interia.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Tula

  • Gość
Odp: Prośba - zwrot podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2009, 16:12:44 »
Kiedys rozmawialam po angielsku korzystajac z telefonu podanego na stronie glownej; nalezy miec przygotowany cpr oraz duzo cierpliwosci, bo kolejka do telefonu bywa dluga ;):

http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oID=349004

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Prośba - zwrot podatku
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2009, 19:01:36 »
ja niedlugo bede w urzedzie podatkowym w innej sprawie wiec przy okazjii zapytam sie ich i ci odpisze, prowdopodobnie bede tam za jakis tydzien wiec cierpiliwosci

Offline Gralus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba - zwrot podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2009, 18:21:40 »
Dziękuję bardzo, dodzwoniłem się, dostałem jakiegoś maila do księgowośći SKATA w Arhus, bo tam pracowałem. Napisałem maila i dostałem odpowiedź, że odpowiedzą mi w terminie nieprzekraczającym 90 dni. W Arhus w SKACIE pracuje Polka, więc jak ktoś tam pracował i ma problemy to można do niej zadzwonić, jak ktoś będzie potrzebował to służę numerem telefonu. Teraz jestem ciekawy czy rzeczywiście w ciągu 90 dni kasa wyląduje na moim pokskim koncie. Dodam tylko, że wczoraj doszło do mnie pismo ze SKATA potwierdzające fakt nadpłaty podatku. Na tym formularzu widnieje kwota do zwrotu, więc chyba teraz pozostaje mi tylko czekać. Jeżeli ktoś miał podobną historię niech napiszę jaki był finał, czy kasa wpłynęła czy musiał dalej monitować. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Prośba - zwrot podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2009, 18:21:40 »

 

Prośba

Zaczęty przez delfinDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16343
Ostatnia wiadomość 22 Maj 2008, 19:33:32
wysłana przez Jomir
Prosba o przetlumaczenie

Zaczęty przez diinusDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10505
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 08:08:36
wysłana przez Klingon
Prośba o tłumaczenie

Zaczęty przez ellafDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7295
Ostatnia wiadomość 20 Maj 2011, 21:52:43
wysłana przez ellaf
prosba o przetłumaczenie

Zaczęty przez twardyDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11656
Ostatnia wiadomość 08 Gru 2009, 22:57:15
wysłana przez neti
Prośba o przetłumaczenie

Zaczęty przez jacosDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12528
Ostatnia wiadomość 10 Lip 2018, 09:07:12
wysłana przez Jomir