poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: z duńskiego na polski  (Przeczytany 16735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jan22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
z duńskiego na polski
« dnia: 31 Maj 2009, 13:37:04 »
Godtgorelse til erhvervsrettet voksen-og efteruddannelse og befordringstiskund.....Vi har den 01... modtaget din ansogninng om godtgorelse til erhvervsrettet voksen-og efteruddnnelse og befordingstilskund til folgende fag/uddannelser.vi har tildelt dig folgende belob.Veu -godtgorelse,i alt kr........gaeldende for folgende perioder.............Veu-godtgorelse er beregnet pa baggrund af oplysninger i din ansogning om bl. undervisnigstiden,din ungentlige og arbejdstid ogfravaaer fra arbejde i uddannlsestiden samt evt. fravaer fra undervisningen.Ansogning om befordringstilskund .vi har tildet dig folgende belob som til befordring.Befodringstilskund,i alt kr.50.Det samlede udbetalte befordrigstilskund kan afvige lidt fradette belob,da befordringstilskuddet skal afrundes til naermaste hele kronebelob ved hver udbetaling ,.....i bekendtgorelsen om befordringstilskund.Befordringstilskuddet er beregnet pa baggrund af oplysniger i din ansogning om befordring mellem bopael,uddannelsessted og evn.indkvarteringssted evn.fravaer fra indervisningen.Vi gor opmaerksom pa ,at du har pligt til at give oplysning til os,hvis dine oplysninger i ansogningen aendres.Udbetaling .Det er en betingelse for udbetaling auf veu-gdtgorelse og befordringstilllskund,at du deltager i det plalagte uddannelsesforlob.Bliver du forhindret i at begynde pa uddannnelsen,eller ma du afbryde den i utide,skal du straks meddele det til os.veu-godtgorelse udbetales til din arbejdsplads{................................}Klage Onsker du at klage over afgorelsen,skal det ske inden 4 uger fra den dag,du har modtaget afgorelsen.Du skalsende klagen til:{........}

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Cze 2009, 09:34:43 »
nie chce mi sie tlumaczyc dokladnie bo troche za duzo jak na dzisiejszy dzien tego ale w skrocie - dostales od nich kase ze wzgledu na to ze bedziesz uczestniczyl w tym kursie doksztalcajacym i tez kase na dojazdy :)

Offline jan22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Cze 2009, 10:46:12 »
Bardzo dziekuje ,napisz tylko czy przypadkiem tej kasy nie bede musiał oddawac tam był podany termin odwoławczy 4 tyg.i klage,paragrafy prawne ,których nie przepisywałem/Tekst czesciowy bo byłoby za duzo/,ja z pomoca googla nic nie zrozumiałem,czy musze to zgłosic do skata?jeszcze raz dziekuje

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Cze 2009, 20:27:39 »
masz 4 tygodnie od dnia otrzymania tego jesli chcesz odwolac sie

Offline jan22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Cze 2009, 15:22:33 »
Bardzo Ci DZIĘKUJE za tłumaczenie,jestem tak zapracowany,że nie miałem ostatnio czasu na net.Z twojego tłumaczenia wychodzi że musze zapłacić ten kurs 15 tyś koron,.....czyli zostałem oszukany przez oczywiście polsko-duńską agencję/I ONI OSZUKUJĄ DALEJ NASTĘPNYCH: POLKI POLAKÓW/.... ,która twierdziła że uczestnicy "kursów"nie będą nic płacić{wypłacono nam nawet kieszonkowe ,ale z naszych własnych pieniędzy !} , a koszta pokrywa EU,......odwołać się nie mogę ponieważ przysłali ten list na adres w Polsce  i termin oczywiście minął,ponieważ nie mieszkam w Polsce i oni o tym dokładnie wiedzą!.Może wiesz gdzie?-mogę się z tą sprawą zgłosić- chodzi mi o poradę prawną i...internwencje prawną ,jak i zastopowanie nastepnych masowych oszustw..... .Jeszcze raz dziękuję

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Cze 2009, 15:26:19 »
OStatnie zdanie mowi o tym, gdzie mozesz sie odwolac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Cze 2009, 18:17:28 »
nic nie jest zamieszczone, ze sam musisz za ten kurs placic no chyba ze nie wszystko opublikowales

poloniainfo.dk

Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Cze 2009, 18:17:28 »

ewaks

  • Gość
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Cze 2009, 20:42:11 »
Skat til udbetaling. Se under Udbetalingsoplysninger.
Beløbet indsættes på din NemKonto til disposition den 20.6.2009.
AM-bidrag/pension til udbetaling. Se under Specifikation af arbejdsmarkedsbidrag/pension.
Beløbet indsættes på din NemKonto til disposition den

dziekuje

Klingon

  • Gość
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Cze 2009, 21:45:00 »
Masz zwrot nadplaconego podatku ktory bedzie do dyspozycji na twoim NemKonto 20-06-2009.

PS. Jezeli nie masz NemKonto to napisz do Skat z prosba o zarejestrowanie twojego polskiego konta jako NemKonto.

Pomocy

  • Gość
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Cze 2009, 20:45:24 »
Kto mi pomoże przetłumaczyc ten tekst:
I vores oversigt over godkendte ferieoverenskomster er det oplyst,at vikaren er medlem af Dansk Industri,som har indgaet ferieoverenskomst med bl.a.3F.Efter denne overenskomst garanterer arbejdsgiverforeningen/organisationen for de feriepenge,som virksomheden skylder

robertcph.

  • Gość
Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Cze 2009, 23:12:13 »
zrzeszenie pracodawcow gwarantuej ci pieniadze wczasowe zalegle od twojej firmy ze wzgledu na to ze jestes czlonkiem dansk industrii a oni maja umowe wczasowa z 3f itd.


wystarczy  ;D sens masz a w reszte nie wnikaj


poloniainfo.dk

Odp: z duńskiego na polski
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Cze 2009, 23:12:13 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29293
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15931
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28316
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18595
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
Okna z Polski?

Zaczęty przez MAJECZKADział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 24999
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 22:25:40
wysłana przez roga