poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jazda na polskich blachach  (Przeczytany 70625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cruellaaeeeeee

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Cze 2009, 16:11:48 »
zasmucony , opowiedz nam o 1szej kontroli? czyż nie dostałeś szczerzenia i nie zastosowałeś się ?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Cze 2009, 17:08:09 »
thomas212 - jak długo jesteś w Danii i jaki masz kontrakt (na czas określony czy na stałe)?

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Cze 2009, 17:17:35 »
Proponuje odrazu zamknac watek.

Po co znowu ta dyskusja.Bylo to walkowane tysiac razy.Kazdy ma swoj rozum i kazdy wie jakie jest prawo w Danii i niech kazdy uwaza jak robi i robi jak uwaza.Kazdy moze jezdzic na polskich  blachach jak mu tak pasuje.Kazdy rowniez moze jezdzic lewym pasem jak mu tak pasuje .Inna sprawa sa konsekawecje takiego zachownia.Jedni lubia ryzyko inni nie.Jedni lubia srac w gacie na widok kontroli jadac na polskich blachach inni lubia przechodzic taka kontrole na luzie jadac na dunskich blachach.Wolny wybor.Zyjemy w wolnym karaju.Nik nikomu nic nie moze kazac.Konsekwecje swojego postepowania kazdy poniesie sam.Pzdrawiam.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Cze 2009, 18:05:16 »
I tak mi się wydaje, ze wszystko zalezy od tego czy mamy meldunek na stale w DK czy w PL. Jesli w PL to nie ma dyskusji - mozemy miec polskie blachy, bo jak inaczej zarejestrowac auto w DK, skoro nie mam tu zameldowania?
Mam zolta karte z polskim adresem i jest to jedyny moj dokument jaki posiadam do wylegitymowania sie w DK. Poza tym mam tylko polski dowod i paszport.
Jak mam wiec zarejestrowa auto w DK, skoro faktycznie mieszkam w PL ??
Pozdrawiam :-)

gosc12

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Cze 2009, 18:43:03 »
a  skąd masz żółtą kartę z polskim adresem?

dddd

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Cze 2009, 19:28:44 »
a  skąd masz żółtą kartę z polskim adresem?
Ja też mam z polskim adresem, nie mam tu adresu tylko w pl i taką mi dali. Przecież w koncu to UE

pfff co za bzdury

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Cze 2009, 19:35:20 »
Ale bluszcz głupoty piszesz....żółta kartę można mieć z takim adresem jaki podasz w kommune, Ty podałeś Polski, wiec masz  z Polskim. nic prostszego iść do kommune i zmienić adres ....piszesz :

Jak mam wiec zarejestrowa auto w DK, skoro faktycznie mieszkam w PL ??
Pozdrawiam :-)
to powiedz mi gdzie mieszkasz ? w kartonie pod mostem łączącym Jutlandię z Fyn ?
Nikt Ci w bezdomność nie uwierzy. zapytaj w Skacie. ja Pytałem w skacie głównym, dostałem odpowiedz ze legalnie na Pl blachach można jeździć Tylko rok, mając kontrakt do  roku i POD WARUNKIEM OTRZYMANIA POZWOLENIA NA JAZDĘ POLSKIM AUTEM.


a co do meldunku, większość ludzi go ma w Polsce . tutaj jest tzw."tymczasowo, na okres pracy "
apeluje do moderatorów o zamkniecie kolejnego bezsensownego wątku.

p/s


Jak mam wiec zarejestrowa auto w DK, skoro faktycznie mieszkam w PL ??
Pozdrawiam :-)
UWIERZ ZE SIĘ DA :)

dobrze napisałeś na początku : wydaje mi się .... niech Ci się dalej wydaje.
skoro macie wątpliwości , zerknijcie na strone ambasady Polskiej w Kopenhadze, tam chyba najbardziej wiarygodnie opisane jest na jakich zasadach można jeździć na Pl blachach .
i Dodam... wyprzedzając ataki : nie jestem 1 z tych osób która kupiła "szrota " w Danii i teraz żałuje :)

poloniainfo.dk

Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Cze 2009, 19:35:20 »

pfffffff

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Cze 2009, 19:48:36 »
wielokrotnie na tym forum było pisane , że każdy naciąga prawo pod siebie, jak mu wygodnie. skoro chce w to wierzyć , niech wierzy ,ale po co wprowadzać  w błąd innych ?w Danii jest takie prawo a nie inne, wiec należy je akceptować , skoro akceptujemy ich warunki , dot.pracy : ładne zarobki, 5 dzienny tydzień pracy , to nam się podoba tak? a inne rzeczy już nam się nie podobają? to nie warto się do nich stosować ?jak ktoś chce niech wierzy ze Polski adres na żółtej karcie pozwala nam nie stosować się do Ich zasad. bo przecież na papierku wyraźnie pisze : POLAND, jestem Polakiem , więc mam gdzieś ich prawo .
zastanówcie się , przecież nie jesteśmy w Polsce, żyjemy, mieszkamy i pracujemy w Danii !!!!!Oni maja takie prawo i już

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Cze 2009, 22:17:39 »
Ale bluszcz głupoty piszesz....żółta kartę można mieć z takim adresem jaki podasz w kommune, Ty podałeś Polski, wiec masz  z Polskim. nic prostszego iść do kommune i zmienić adres ....piszesz : to powiedz mi gdzie mieszkasz ? w kartonie pod mostem łączącym Jutlandię z Fyn ?
Nikt Ci w bezdomność nie uwierzy. zapytaj w Skacie. ja Pytałem w skacie głównym, dostałem odpowiedz ze legalnie na Pl blachach można jeździć Tylko rok, mając kontrakt do  roku i POD WARUNKIEM OTRZYMANIA POZWOLENIA NA JAZDĘ POLSKIM AUTEM.

Po pierwsze - nie jestem facetem tylko kobietą :)
A po drugie - grzecznie zapytalam i proszę mi niegrzecznie nie odpisywać zwłaszcza pod gościnnym loginem bo nawet nie wiem z kim tu dyskutuję.
Owszem, nie mieszkam w kartonie (sic!) Lecz oficjalnie nie mam tu żadnego adresu. Nie jestem zarejestrowana w folkeregister. Poza tym na żółtej karcie byle jakiego adresu nie wpiszą. Musisz mieć dokument, który poświadcza, że mieszkasz pod tym adresem.

UWIERZ ZE SIĘ DA :)

Więc pytam - jak mam zarejestrowac to auto, jeśli je już tutaj kupię??? Nie chciałam czytac jakichś wyśmiewczych aluzji, tylko porady. Hmm... Czyżby Polak Polakowi był wilkiem ? Jak mawiali... Pisałam w celu informacyjnym - bo chcę wiedzieć co i jak mam zrobić, by móc zarejestrować tu auto..??Może ktoś bardziej rozeznany odpowie?


i Dodam... wyprzedzając ataki : nie jestem 1 z tych osób która kupiła "szrota " w Danii i teraz żałuje :)
A może jednak ?? Ktoś tak nieżyczliwy musi mieć akurat ze sobą jakieś problemy.....

A co pózniej przy wyjezdzie z DK, gdy wracam do PL, bo jestem tu tymczasowo. Czy SKAT zwraca czesc podatku?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Cze 2009, 23:11:34 »
Jeśli samochód był kupiony w Danii to po powrocie do Polski otrzymuje się część podatku. Ile tego nie wiem.
Jeśli samochód był przerejestrowany z polskich tablic na duńskie i chce Pani wrócić. tzn. ponownie zmienia tablice z duńskich na polskie to w takim przypadku... podobno (nie wiem na 100%, nie sprawdzałem i nie jest to potwierdzone na 100%) nie można ponownie zarejestrować tego samego samochodu w Polsce.

Co do adresu to niestety przykro mi. Proszę spytać w komunie lub w skat.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Cze 2009, 22:34:04 »
Z tym zwrotem podatku to jest tak że owszem zwraca skat ... ale pomniejszony o (jeśli mnie pamięć nie myli) 7000 dla samochodów osobowych. W skrócie od samochodu o wartości poniżej 20000 nic się nie dostanie. Kwota ta jest wyliczana w ten sam sposób jakby sprowadzić taki sam samochód do Danii - a nie wartosc zaplaconego jakis czas temu podatku !!
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Cze 2009, 08:01:20 »
.................
Jeśli samochód był przerejestrowany z polskich tablic na duńskie i chce Pani wrócić. tzn. ponownie zmienia tablice z duńskich na polskie to w takim przypadku... podobno (nie wiem na 100%, nie sprawdzałem i nie jest to potwierdzone na 100%) nie można ponownie zarejestrować tego samego samochodu w Polsce.

............

Zarejestrować można, jest to zwykłe przerejestrowanie gdyż pojazd nie został wycofany z ruchu.

gościnnie

  • Gość
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Cze 2009, 09:37:56 »
Podam dwie sprawdzone informacje
Pierwsza jesli nie masz cpr to mozesz w skacie zarejestrowac auto,
druga -aktualnie zmieniono w polsce przepis wg którego można ponownie zarejestrowac samochód w Polsce

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Cze 2009, 20:36:16 »
Jedna Unia. Jeden wielki balagan!! Mysle, ze UE z czasem wszystko ureguluje. Bo przeciez wszyscy jestesmy mieszkancami Europy a nie mozemy sie swobodnie przemieszczac i pracowac. Moze pomysla o jakichs winietach?? To byloby wyjscie z sytuacji. Placic za winiety i jezdzic. Ale czy o tym kiedys pomysla?

Dla jasnosci - czy SKAT zwraca tzw. moms i afgift (oczywiscie nie calosc..) ??
« Ostatnia zmiana: 25 Cze 2009, 20:48:05 wysłana przez Bluszcz »

Offline Emma

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Cze 2009, 21:05:21 »
Ja też mam z polskim adresem, nie mam tu adresu tylko w pl i taką mi dali. Przecież w koncu to UE

       dddd no dobra masz zolta karte z polskim adresem a jak to wyglada z lekarzem w dk zapisali cie gdzies ?i czy to naprawde mozliwe --normalnie niewierze trzeba sprawdzic jutro

poloniainfo.dk

Odp: jezdzilem tak ze 3 lata...
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Cze 2009, 21:05:21 »

 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 69982
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23143
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8701
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40702
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo
Motocykle na polskich numerach-przepisy

Zaczęty przez wincentDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 102659
Ostatnia wiadomość 23 Lis 2018, 11:54:20
wysłana przez lesoleil