poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: prośba o pomoc  (Przeczytany 7514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
prośba o pomoc
« dnia: 11 Mar 2009, 23:15:26 »
proszę o przetłumaczenie tekstu z rozliczenia , bo na rozliczeniu nie podany został nr konta na jaki należy wpłacić podatek

Restskat mv., som indregnes i din forskudsskat for indkomståret 2010. Se under Betalingsoplysninger. 855, 00
Hvis du indbetaler 799 kr. senest den 1.7.2009, kan du spare 55, 93
Du kan indbetale beløbet via de vedlagte indbetalingskort eller via netbank. Når du bruger netbank, skal du
bruge den betalingsidentifikation, som du kan finde i din Skattemappe på skat.dk/tastselv - under punktet
Betalingsinformation.
Intet rest AM-bidrag/pension eller overskydende AM-bidrag/pension.

Z góry dziękuję za pomoc.
Malgorzata

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Mar 2009, 10:24:34 »
Doplata podatku (=restskat), ktory wlicza sie do podatku zaliczkowego na rok 2010 zobacz/przeczytaj Informacje o dokonaniu zaplaty (Betalingsoplysninger) 855,00. Jezeli wplacisz 799,00 nie pozniej niz 01.07.2009 to zaoszczedzisz 55,93 (tzn. odsetki pd restska). Kwote mozesz wplacic albo zalaczonym przekazem wplaty albo poprzez netbank. Jezeli wplacasz via Netbank, musisz uzyc kod identyfikacyjny, ktory znajdziesz w twojej Skattemappe na www.skat.dk/tastselv- pod punktem Betalingsinformation. Nie masz zadnego dlugu dotyczacego AM-bidrag/pension ani tez naleznosci z tytulu nadplaconego podatku.   

[Posted on: 12 Marzec  2009, 10:15:39]

Mozesz rowniez zaniechac tej wplaty, wowczas restskat zostanie doliczony do podatku w 2010 r. wraz z odsetkami 55 kr.ktore mozesz zaoszczedzic wplacajac restskat do 01.07.09.

lilianka

  • Gość
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Mar 2009, 11:48:19 »
hej :) własnie siadłam nad rozliczeniem podatku, i tak sie zastanawiam , bo od wrzesnia dostałam kontrakt na stałe. ale pani w skacie pomimo że zawiozłam jej kontrakt i poprosiłam o nowa karte nie anulowała mi ulgi na wyzywienie . i teraz mam dylemat, czy byc uczciwa i wpiac te ulgi do wrzesnia tylko czy do konca roku. co zrobilibyscie na moim miejscu ., bo ja tak prawde mówiac w ta karte podatkowa od wrzesnia zajrzałam  całkiem niedawno , wiec troche nieswiadomie miałam ta ulge ...

[Posted on: 12 Marzec  2009, 11:47:28]

p/s zaznaczam ze   nie kabinuje ,.,tylko pytam, chce wywnioskoiwac kto ponosi odpowiedzialnosc za błedy ludzi ze skatu ?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Mar 2009, 12:44:20 »
Ty.
Jak udowodnisz, ze to powiedzialas?
Jak udowodnisz, ze Pani to widziala?
Gdydbys miala to na pismie, to jasne. Chociaz tak nie do konca. Bo jezeli ktos popelnil blad, to kaza CI i tak zaplacic. Jednynie w takiej sytuacji po prostu dostaniesz dluzszyczas na wyrownanie.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Mar 2009, 13:11:41 »
Dlaczego uwazasz ze Skat sie pomylil?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Mar 2009, 13:22:25 »
Lilianko. Czy Pani w Skacie policzyla czy tez nie policzyla ulg itp nie ma najmnieszego znaczenia. Wszystko to co sie dzieje w ciagu roku podatkowego jest tylko tymczasowym dopasowaniem podatku do spodziewanych dochodow, biorac pod uwage spodziewane ulgi itp. Wlasciwym rozliczeniem roku podatkowego jest Årsopgørelse 2008. Skat, jak Ci wiadomo wysyla je z informacjami jakie posiada od pracodawcow itp. Jezeli masz inne poprawki lub uzupelnienia do tego od Skatu otrzymanego Årsopgørelse, mozesz je naniesc w terminie
do 3. maja 2009 r. 

Kalo

  • Gość
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Mar 2009, 13:37:19 »
Witam!
Również dziś siadłem do rozliczenia podatku za rok 2008. Chciałbym wnieść poprawki do rubryki 53 i odliczyć sobie wyjazdy do Polski. Miałem kontrakt tymczasowy na jeden rok. Mam problem kiedy otwieram przez Tast selv kalkulatorek i tam nie ma miejsca na wpisanie sdresu polskiego i dunskiego i odleglosci miedzy tymi dwoma miejscami. Jest tylko miejsce na wpisanie odleglosci od dunskiego miejsca zamieszkania. Co mogę zrobic  wtej sytuacji, jak sie wpisuje te dojazdy? Czy moge to ominac i obliczyc na kartce ulge i wpisac prosto w rubryke?
Dziękuje i pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Mar 2009, 13:37:19 »

Offline malwaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Mar 2009, 19:21:12 »
A  co to znaczy zapłacić podatek przez via Netbank.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć?
Czy to znaczy przelew internetowy ze swojego konta na konto Skatu?

Z góry dziękuję za odpowiedź poprzednią i tą :)

Offline KARMA

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +0/-0
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Mar 2009, 19:32:57 »

Dokladnie tak-ale zeby zrobic przelew musisz uzyc swojego identyfikatora ze  swojej"skattemappe".Mozesz uzyc tez przekazu pocztowego. Jesli go nie dolaczyli to zadzwon zeby przyslali.

Offline malwaw

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Mar 2009, 20:47:40 »
Hej Karma,
A czy może orientujesz się w tym że jak dostałam rozliczeni Arsopgorelse i nie mam żadnych odliczeń to czy muszę to rozliczenie zatwierdzić na tej stronie Skatu, czy wystarczy je tylko wydrukować, zapłacić to co jest do zapłacenia i na tym koniec?

[Posted on: 12 Marzec  2009, 19:47:16]

Proszę jeszcze aby Ktoś mi przetłumaczył co mam zrobi i po co na tej stronie?

Her kan du vælge, om du vil modtage din årsopgørelse på papir.     Ja  Nej
 
Vælger du Nej til papir, skal du oplyse din mailadresse til SKAT, så vi kan sende dig en mail, når der er en ny årsopgørelse i Skattemappen. Klik på knappen Godkend, når du har valgt.
 
Vær opmærksom på:

    * Du kan altid se din årsopgørelse i Skattemappen.
    * Har du restskat, og vil du betale via NetBank, kan du finde de oplysninger, du skal bruge, under Betalingsinformation i din Skattemappe.

 
 

Når der er flere blanketter med samme titel, vil den nyeste stå øverst. Klik med musen på den ønskede linje (eller brug tabulator og tryk Enter) for at se blanketten. Klik på Hjælp-ikonen for at få vejledning til siden.

Bemærk:
Du bør sikre dig, at browseren ikke gemmer kopier af de besøgte sider i browserens interne lager.
Det gør du sådan: I toppen af browseren klikker du på "Funktioner". Derunder vælger du "Internet-indstillinger" og derefter "Avanceret". Sæt hak (flueben) ud for "Gem ikke krypterede sider på disk".

Blanket    Opgørnr.    Kørselsdato
Årsopgørelse    1

[Posted on: 12 Marzec  2009, 19:59:39]

A co znaczy określenie Timeantal ? :)

lilianka

  • Gość
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Mar 2009, 22:36:12 »
Ty.
Jak udowodnisz, ze to powiedzialas?
Jak udowodnisz, ze Pani to widziala?
Gdydbys miala to na pismie, to jasne. Chociaz tak nie do konca. Bo jezeli ktos popelnil blad, to kaza CI i tak zaplacic. Jednynie w takiej sytuacji po prostu dostaniesz dluzszyczas na wyrownanie.


[
No własnie ze nie udowodnie ze powiedziałam , a kontraktu zrobili xero w dniu wystawienia nowej karty wiec ... jest on w mojej dokumentacji w skat, kontrakt na czas nieokreślony.

no ale to juz nie wazne to pytanie było tylko retoryczne , a poniewaz kontrakt na czas nieokreslony mialam tylko w tamtym roku pzrez 3 miesiace nie zmieniło to znacznie mojego rozliczenia rocznego :)
Kalo juz dzisiaj zadałes to pyatnie na innym watku i padła na nie odpowiedz

Offline juhu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Cze 2009, 17:22:18 »
wlasnie chce przelac pieniadze do skatu ze swojego konta, wybralam opcje przelew do skatu  >04< ,tylko nie wiem czy te kody Betalings Id og Gironr.  i kreditornr. ( Kontroller evt. Betalings Id og Gironr.)nalezy spisac z przekazu pocztowego, ktory mi wyslali? wydaje mi sie ze tak. Jak sie myle, prosze poprawcie, a co mam wpisac w Tekst til kontoudtog?? restskat, nr cpr czy cos moze innego, z  gory dziekuje za pomoc

Klingon

  • Gość
Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Cze 2009, 22:57:56 »
Tak, musisz dokladnie wpisac te liczby bo to jest identifikacja odbiorcy i rachunku - zwroc uwage ze jest inny formularz do przelewu na inne konto i inny do placenia rachunkow (zobacz "Zapłać rachunki" na tej stronie http://home25.inet.tele.dk/pl/Bank/Netbank.html).

poloniainfo.dk

Odp: prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Cze 2009, 22:57:56 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9003
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7177
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11405
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7645
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7464
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir