poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rejestracja polskiego auta z gazem  (Przeczytany 10766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yor

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lip 2009, 22:10:16 »
a teraz gert się spina żeby LPG zarejestrować i myśli że jedna wizyta na przeglądzie wystarczy. Pewnie polegnie i dalej będzie śmigał na polskich blachach  ;D


Tu sa inne przepisy wewnetrzne o  legalizacji  butli,nie zgodnie z UE,to nalezy zostawic interpretacje kazdemu panstwu z osobna

piorun

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lip 2009, 00:48:33 »
i tak sie własnie kończy pomoc rodaka na obczyżnie.....wszyscy teraz zacieracie rączki i czekacie na wiadomośc ze sie  nie uda,ze mieliście racje,ze SKAT znajdzie haczyk idt.....jak czytam takie komentarze to aż mnie mdli od nich!!!!Ja mam Pl blachy i bede tak długo jezdził az mnie bedzie stać na przerejstrowanie na DK,a na starego trupa nie mam zamiaru sie przesiadac-wole rowerem jezdzic niz duńskim złomem!!!! I nie piszcie mi ze długo nie pojeżdze,bo takich nagonek jak ostatnio jest wiele i na setke polakow jak zlapią 10 to wszystko!!!Będzie co będzie i tyle !!!Masa jezdzacych na polskich blachach dawno by je zmieniła na duńskie ale nie ma za co tego zalatwic,ilu z Was ma rodzine na utrzymaniu w Pl????????Ile żon czeka na mężow???????Ie dzieci tęskni za tatą????????i tata po to tu siedzi zeby zarobione pieniadze wysłac tęskniącym dzieciom a sam zostaje z paroma koranomi w kieszeni !!!!Wiec pytam sie skąd wziąść kase na rejstracje??????????

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lip 2009, 07:41:10 »
piorun masz troche racji na pewno, jednak jakby gert nie wyjechał z tym swoim tekstem dostałby liste co jest potrzebne do załatwienia aby przegląd LPG przejść. Z samego założenia to jest nie realne teraz, nawet jak się uda w konsekwencji będzie to nie opłacalne. Już na sam koniec jak mu przyjdzie spowrotem zarejestrować auto w Polsce (co wg niektórych jest to nie realne  ;D) będą go czekały dodatkowe opłaty. Takie same jak przy sprowadzeniu auta. Szkoda siana na taką operację jak już chce niech szuka auta już z tablicami w DK.

ThunderBolt

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lip 2009, 10:04:59 »
I czolowy prawnik polski - vera - bryluje w swojej ulubionej dziedzinie - prawo - uswiadamiajac innych nieprawdziwymi informacjami. Popelnia przy okazji mase bledow ("nie realne" - piszemy "nierealne"; "nie oplacalne" - piszemy "nieoplacalne"; "spowrotem" - piszemy "z powrotem") dajac wyraz swojej "bezblednosci". Chylic czola przed takimi informatorami, sciagac czapki z glow - te z daszkami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/11267,bezsensowny_zakaz_ponownej_rejestracji_aut.html

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym - art. 79 ust. 4 pkt. 5 wprowadza mozliwosc ponownej rejestracji. Niestety vacatio legis jeszcze obowiazuje (wchodzi w zycie z dn. 22.09.2009), co oznacza, ze zgodnie z obowiazujacym w Polsce prawem nie mozna zarejestrowac ponownie auta. Jednak jak widac (patrz przytoczony powyzej link) nie jest to do konca niemozliwe - ponowna rejestracja, aczkolwiek wowczas jest to dzialanie niezgodne z obowiazujacym w Polsce prawem.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lip 2009, 10:18:21 »
ThunderBolt jesteś w błędzie i sam nie wiesz jak głęboko. Auto nie zostaje wycofane z ruchu lecz przerejestrowane i następna jego rejestracja następuje na zasadzie auta sprowadzonego (akcyza i wszystkie opłaty z tym związane). Już kilku był co podawali nie sprawdzone informacje a ty te bzdury powtarzasz. Powołujesz sie na numer ustawy której nie rozumiesz, zadzwoń może do wydziału komunikacji i niech ci wytłumaczą. Te artykuł oraz podobne są nie prawdziwe że przy wycofaniu z ruchy w PL i zarejestrowaniu jego za granicą nie ma już powrotu. Jak się powołujesz na gościa który sam nie rozumie owej ustawy.

mi nie musisz wierzyć, więc się szarpnij na koszt telefoniczny i niech jakaś osoba z jakiegokolwiek wydziału komunikacji kwesti których nie ogarniasz.
Jako polonista powinieneś posiadać umiejętność rozumienia tekstu pisanego w ustawie jak innym poprawiasz błędy ortograficzne.

ThunderBolt

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lip 2009, 10:34:49 »
vera ja z Toba nie dyskutuje, bo dyskusja z Toba jest calkowicie bezowocna. Uswiadamiam tylko inne osoby jak nalezy podchodzic do Twoich rad w kwestiach prawnych. Czasami cos madrego napiszesz, ale to pewnie 10% Twoich wypowiedzi. W dziedzinie, ktora poruszyles w tym watku, niestety pudlo.

P.S. "nieprawdziwe".

sonka

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lip 2009, 10:44:02 »
A ja i tak bede pisac spowrotem w pewnych kontekstach a z powrotem tam gdzie to pasuje, a ty TB rzuc sie na inne byki ortograficzne ktørych tu nie jest mało
Pytanie - jak sie wyrejstrowuje auta z Polski to dostaje sie zwrot VAT ?
I gdzie mozna tankowac gaz w Danii

poloniainfo.dk

Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lip 2009, 10:44:02 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lip 2009, 10:51:13 »
vera ja z Toba nie dyskutuje, bo dyskusja z Toba jest calkowicie bezowocna. Uswiadamiam tylko inne osoby jak nalezy podchodzic do Twoich rad w kwestiach prawnych. Czasami cos madrego napiszesz, ale to pewnie 10% Twoich wypowiedzi. W dziedzinie, ktora poruszyles w tym watku, niestety pudlo.

P.S. "nieprawdziwe".
zadzwon do wydziału komunikacji bo dyskusja z tobą nie ma sensu zresztą i tak byś nie zrozumiał co by ci tłumaczyli  ;D. Nie rozumiesz i tyle twoja sprawa. Jakbyś miał troche oleju byś to zweryfikował jednym telefonem minimum. No ale niestety nie potrafisz a po drugie wyjdzie że mam rację.  ;D


[Posted on: 16 Lipiec  2009, 10:45:27]

A ja i tak bede pisac spowrotem w pewnych kontekstach a z powrotem tam gdzie to pasuje, a ty TB rzuc sie na inne byki ortograficzne ktørych tu nie jest mało
Pytanie - jak sie wyrejstrowuje auta z Polski to dostaje sie zwrot VAT ?
I gdzie mozna tankowac gaz w Danii
właśnie nic nie dostaniesz i to jest cały problem. Cokolwiek zrobisz ciągle będziesz dopłacać.
Liste stacji LPG kiedyś zamieszczałem jednak jest ona mocno nieaktualna a nowej nie mam.


[Posted on: 16 Lipiec  2009, 10:47:30]

Q8-Sorøvej 2 DK-4171 Glumsø (Sjælland)
Hydro Texaco Sandvedvej 3 DK-4250 Fuglebjerg (Sjælland)
Statoil Holbækvej 239 DK-4440 Mørkøv-(Sjælland) (Sjælland)
Q8 Nørregade 15 DK-4534 Hørve-(Sjælland)
Statoil Motorvej Tappernøje Vest Sydmotorvejen 380 DK-4733 Tappernøje (Sjælland)
YX Assensvej 105 DK-5500 Middelfart
Hydro Texaco Haderslevvej 59 DK-6630 Rødding / Grønnebæk
Hydro Texaco Vesterhavsvej 15 DK-6792 Rømø / Nørre Tvismark
Statoil Bredgade 102 DK-7441 Bording Stationsby
Statoil Brogade 68 DK-7660 Bækmarksbro-(Jylland)
Statoil Hagebro Viborgvej 96 DK-7800 Skive-Hagebro
Hydro Texaco Banegårdsgade 30 DK-8300 Odder-(Jylland)
Hydro Texaco Brunhøjvej 2 DK-8680 Ry
Hydro Texaco Skivevej 100 DK-8831 Viborg / Løgstrup
F24 Automatentankstelle Østergade 59 DK-9850 Hirtshals-Lilleheden (Jütland)

Klingon

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lip 2009, 11:00:41 »
Jak przyjemnie rano wstac, napic sie kawy, wyjzec za okno na sloneczny letni dzien i przeczytac rozmowki rodakow. ;D

Nie otrzymuje sie zwrotu VATu ale dlatego nie trzeba placic MOMSu.
W Danii nie sa znane samochody osobowe na autogas, dlatego ewt. sprzedaz odpada.

sonka

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lip 2009, 11:08:43 »
No to dzieki za odpowiedzi - szukam takiej stacji gazowej dla kolegi bo jezdzi na gazie, wydawaloby sie ze powinno ich byc wiecej bo przeciez w Kbh autobusy jezdza na gaz bo mniej smrodzi w miescie.
Co do momsu to jestes pewien ze przy ustalaniu oplaty za przerejstrowanie auta nie pobieraja momsu?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lip 2009, 11:18:10 »
Autobusy śmigają na innym gazie, a co do samej ceny LPG jak już się znajdzie to litr LPG jest droższy od Pb. Miejmy nadzieje że twój kolega znajdzie (czynną) stacje LPG.

Dla dobra furmanki niech na Pb też jeździ zwłaszcza jak ma zasilanie na wielopunkcie - dla dobra wtryskiwaczy  ;)

Klingon

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lip 2009, 11:19:19 »
Co do momsu to jestes pewien ze przy ustalaniu oplaty za przerejstrowanie auta nie pobieraja momsu?
Tak jezeli przejechane jest ponad 6.000 km i auto jest ponad 6 miesiecy stare.
"Brugte biler, der har været registreret i et andet EU-land, kan indføres told- og momsfrit.
Momsfriheden er betinget af, at bilen har kørt mere end 6.000 km og er mere end 6 måneder gammel."

Zrodlo: http://www.skat.dk/display.aspx?oId=134398&vId=202418&indhold=1


Klingon

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Lip 2009, 14:43:22 »
wyjzec
Pisze sie "wyjrzec". :-[

A ja i tak bede pisac spowrotem
Masz na mnie zly wplyw. ;D

ueolr

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Lip 2009, 17:12:18 »
ThunderBolt jesteś w błędzie i sam nie wiesz jak głęboko. Auto nie zostaje wycofane z ruchu lecz przerejestrowane i następna jego rejestracja następuje na zasadzie auta sprowadzonego (akcyza i wszystkie opłaty z tym związane). Już kilku był co podawali nie sprawdzone informacje a ty te bzdury powtarzasz. Powołujesz sie na numer ustawy której nie rozumiesz, zadzwoń może do wydziału komunikacji i niech ci wytłumaczą. Te artykuł oraz podobne są nie prawdziwe że przy wycofaniu z ruchy w PL i zarejestrowaniu jego za granicą nie ma już powrotu. Jak się powołujesz na gościa który sam nie rozumie owej ustawy.

mi nie musisz wierzyć, więc się szarpnij na koszt telefoniczny i niech jakaś osoba z jakiegokolwiek wydziału komunikacji kwesti których nie ogarniasz.
Jako polonista powinieneś posiadać umiejętność rozumienia tekstu pisanego w ustawie jak innym poprawiasz błędy ortograficzne.


Zgadza sie auto jest przerejestrowane ,wycofane z ruchu moze byc w przypadku zlomowania,
potem jak bedzie chcial auto to polski sprowadzic zaplacisz wszystkie oplaty
jedynie wyjscie to moga to potraktowac jako mienie przesiedlencze,ale tylko raz w zyciu,musisz byc zameldowany min 6 miesiecy w panstwie skad auto sprowadzasz i potem nie mozesz tego auta sprzedaz przez 12 meisiecy

chory pajak

  • Gość
Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lip 2009, 17:15:11 »
i tak sie własnie kończy pomoc rodaka na obczyżnie.....wszyscy teraz zacieracie rączki i czekacie na wiadomośc ze sie  nie uda,ze mieliście racje,ze SKAT znajdzie haczyk idt.....jak czytam takie komentarze to aż mnie mdli od nich!!!!Ja mam Pl blachy i bede tak długo jezdził az mnie bedzie stać na przerejstrowanie na DK,a na starego trupa nie mam zamiaru sie przesiadac-wole rowerem jezdzic niz duńskim złomem!!!! I nie piszcie mi ze długo nie pojeżdze,bo takich nagonek jak ostatnio jest wiele i na setke polakow jak zlapią 10 to wszystko!!!Będzie co będzie i tyle !!!Masa jezdzacych na polskich blachach dawno by je zmieniła na duńskie ale nie ma za co tego zalatwic,ilu z Was ma rodzine na utrzymaniu w Pl????????Ile żon czeka na mężow???????Ie dzieci tęskni za tatą????????i tata po to tu siedzi zeby zarobione pieniadze wysłac tęskniącym dzieciom a sam zostaje z paroma koranomi w kieszeni !!!!Wiec pytam sie skąd wziąść kase na rejstracje??????????


Skat nie interesuje Twoja sytuacja rodzinna,
,ich interesuje przestrzeganie prawa,
A kase z tych 8% co mozna miec przez 3 lata
za uchylanie sie od placenia mozna nawet isc do wiezienia

poloniainfo.dk

Odp: rejestracja polskiego auta z gazem
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lip 2009, 17:15:11 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9823
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15339
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8877
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5488
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12338
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera