poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dopłata do podatku  (Przeczytany 9589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

makx2004

  • Gość
dopłata do podatku
« dnia: 19 Maj 2009, 21:22:24 »
Witam
Prosze o informację.Skat przysłał mi zeznanie poatkowe i mam dopłacić do podatku około 4 000 kr chcę to zrobić ale nie pracuję już w Danii.Czy wie może ktoś na jaki numer konta trzeba wpłacić pieniądze z Polski albo gdzie zasięgnąć informacji na ten temat.Dostałem również dokument o nazwie (Betalinqsinformation) co to za dokument. Pieniądze na moim duńskim koncie (ferie konto) będę miał około 15 czerwca.Czy moge wysłać ten dokumet do banku i czy na jego podstawie bank przeleje odpowiednią sumę na konto skata(nie ma w tym dokumencie napisanej kwoty do zapłaty czy trzeba ją tam wpisać).
Z góry dziękuję za informację.
 
Posty: 16
Dołączenie: Pon Kwi 30 2007, 19:35

krilady

  • Gość
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Cze 2009, 13:08:30 »
mamy ten sam problem-nie wiemy jak zapłacić ten podatek. Czy ktoś może podać jakieś informacje? Na str Skata jest to bardzo niejasno opisane..

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2009, 21:06:23 »
Zapewne chodzi o pisemko FRIVILIG INDBETALING AF RESTSKAT... U dołu jest formularz wpłaty i podany numer konta (zazwyczaj 7 cyfrowe Girokonto), a poniżej adres SKATa. Z tego formularza nie można raczej skorzystać, będąc w Polsce, chyba, że przesłać do kogoś w Danii faksem, kto zapłaci na poczcie/w banku. Z polskiego konta zapłatę podatku należy zrobić na nr konta:
DK36 3000 0004000978
SWIFT-BIC-code: DABADKKK
Jako odbiorcę należy podać swój oddział i adres SKATa.
W tytule przelewu: swój nr CPR + Restskat 2008
więcej o tym: http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1782977&vId=202274

Skąd macie niedopłątę podatku? Nie robiliście odliczeń?
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

krilady

  • Gość
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Cze 2009, 10:16:18 »
Witam!
Jeszcze raz proszę o pomoc,ponieważ szukam i szukam i nie umiem znaleźć tego formularza..:( Czy mogę prosić o dokładne podanie gdzie go znajdę? (szukałam i na Skacie i na Nordei..a na forum to jest szczątkowy temat..)
Mamy konto w Nordei i stamtąd chcielibyśmy dokonać przelew,niestety nie mamy czynnego internetowego konta i potrzebne nam jest takie pisemne zlecenie-na druku (pytanie czy to ma być formularz ze skata czy z banku na przelew krajowy?-niestety,nie umiemy znaleźć w Nordei formularza do przelewów krajowych,mamy tylko zagraniczne..). Jak w ogóle najłatwiej zapłacić ten podatek? Z tego co widzę to najłatwiej jest,będąc już w Pol,zapłacić z Pol konta,ale chcemy uniknąć opłat i przeliczeń przez banki,skoro są korony na duńskim koncie..Może to n jest duża kwota (bo 200kr) ale zawsze coś :)
Co do odliczeń to robiliśmy,tylko,że u nas też była niespotykana sytuacja,mianowicie: mój chłopak był na wymianie studenckiej 6m-cy i w tym czasie również pracował,ale za ten okres czasu n przysługują żadne ulgi a zarobki były.Po tym okresie czasu pojechał na m-c do Pol i wrócił do Danii na 2 tyg-pracował kilka dni - i za ten okres czasu odliczyliśmy ulgi na dojazdy oraz zakwaterowanie.Te obliczenia zniwelowały wysoką kwotę podatku do 200kr. Myślę,że dobrze zrozumiałam przepisy podatkowe w Danii dotyczące tej sytuacji.. Czy ktoś może wyrazić opinię na ten temat? Dziękuję za zainteresowanie! :)
Pzd!

Klingon

  • Gość
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Cze 2009, 23:14:32 »
Razem z  rozliczeniem rocznym powinna byc karta do wplacenia zaleglego podatku z numerem identyfikacyjnym. Nazywa sie Betalingskort lub Girokort - powinny byc na poczcie i tam tez mozna wplacic. To jest za darmo przez internet a w oddziale bedzie kosztowalo ok. 15-20 kr. Zobacz "Zapłać rachunki" tutaj http://home25.inet.tele.dk/pl/Bank/Netbank.html

Co do ulg za nocleg i wyzywienie to za pierwsze 5.400 kr ulga nie nalezy sie - od obliczonej ulgi trzeba te kwote odjac.
Przejazd z Polski i zjazd mozna otrzymac tylko jezeli jechal do konkretnej pracy (mial podpisany kontrakt juz w Polsce). Mozna natomiast zawsze odliczyc przejazdy do pracy w Danii jezeli byly ponad 24 km. dziennie.

krilady

  • Gość
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lip 2009, 00:17:13 »
dzięki za odp! :)
ulgi raczej mamy dobrze odliczone (z uwzględnieniem -5400 oraz 0-24km/0kr), hmm co do dojazdu z Pol ter n jestem pewna.. :( ale już to tak zostawię :)
Pzd!

Offline jaclaw6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lip 2009, 09:43:39 »
A jakie mogą być konsekwencje dla kogoś kto nie zapłaci takiej dopłaty i wyjechał do polski.Czy polski urząd skarbowy może ściągać tą dopłatę dla Skat-a?

poloniainfo.dk

Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lip 2009, 09:43:39 »

Offline sako

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lip 2009, 20:13:40 »
SKAT skontaktuje sie z polskim urzedem podatkowym i czy tak czy inaczej odzyskaja pieniadze.
:)

poloniainfo.dk

Odp: dopłata do podatku
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lip 2009, 20:13:40 »

 

Odliczenia od podatku

Zaczęty przez RomekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4205
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2009, 19:32:21
wysłana przez K3
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16288
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
Rozliczenie podatku 2010 co i jak?

Zaczęty przez dziubasewoDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5535
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2011, 00:07:05
wysłana przez roga
Jaki jest podatek ????(procentowo) w Danii i czy jest wolna kwota od podatku??

Zaczęty przez Tomasz231Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10089
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2010, 14:48:05
wysłana przez vred
Pytania o rozliczenie podatku 2009

Zaczęty przez kokiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11087
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2010, 13:34:04
wysłana przez andyandy