poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ABC zakupu samochodu w Danii  (Przeczytany 50830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aalborg

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Paź 2009, 11:12:10 »
Jezeli chodzi o zakup samochodu to najlepiej jest zrobic to w ten sposob: Wybrac marke i cene. Poszukac w kilku miejscach poniewaz sa duze roznice w cenie.Zgromadzic potrzebna sume. Znalezc firme ubezpieczeniowa wiekszosc firm uwzglednia jazde wPolsce. Jezeli kupuje sie samochod w salonie to sprzedajacy zalatwia formalnosci.Jezeli kupuje sie samochod od osoby prywatnej to nalezy spisac umowe kupna w tej ummowie wystarczy wpisac dane osobowe sprzedajacego i kupujacego nr. rejestacyjny nazwe samochodu nr nadwozia i cene. Wazne jest takze czy samochod ma aktualny przeglad. Przeglad jest wazny dwa lata. Najlepiej gdy to jest nowy przeglad (nysynet)Po kupnie jest 2 tygodnie na przerejestrowanie.W tym celu nalezy zalatwic sobie ubezpieczenie firma przysyla odpowiedni druk i dopabuse z tym drukiem,umowa i dowodem rejestracyjnym udajesz sie do skatu zeby przerejestrowac samochod. Tam tez wypelniasz odpowiedni druk i placisz za przerejestrowanie ok.400kr Zycze powodzenia.

Nonia

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Paź 2009, 11:16:41 »
Och, to pan ktory mnie od cześci rowerowych wyzywal  ;D ;D
Nie wspomnisz nic o piatkowej przygodzie ??  :D
No nie wierze taki cham?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Paź 2009, 11:36:36 »
No nie wierze taki cham?
Cham nie cham, taka rasa ;)


Do uka- my kupowalismy auto w tym roku. Trudny byl tylko wybor bo wiele ich na rynku. Wiec zanim sie zdecydowalismy to wiele salonow przejrzelismy. Reszta juz jest latwa, tak jak opisal Aalborg :) Tylko chyba wiecej sie placi niz 400kr. Ale moze sie myle. Dawno to bylo  ;)

u...

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Paź 2009, 11:53:45 »
Witam ja kupowałam samochody w Danii od osób prywatnych za pierwszym razem  sprzedawca wziął pieniążki oddał dowód i kluczyki miałam 2 czy 3 tyg na załatwienie reszty ubezpieczenie i później ze świstkiem z ubezpieczalni do skatu rachunki przyszły pocztą po ok 2 tyg tak samo jak nowy dowód rejestracyjny blachy miałam poprzedniego właściciela co obniżyło mi koszty w skacie.Za drugim razem podobnie z tym że właściciel spisał  umowę że zobowiązuję sie do przerejestrowania auta i ubezpieczenia go na swoje nazwisko w ciągu 3 tyg dlatego że kiedyś sprzedał  auto i ktoś nie przerejestrował a miał stłuczkę i musiał się później on tłumaczyć jako że nadal samochód widniał na jego nazwisko.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Paź 2009, 12:43:53 »
Jak bylem mlody i auta mnie jeszcze interesowaly to pamietam, ze nieomalze kazdy rozsadny kupiec testowal wybrane/zakupione i uzywane auto w warsztacie FDMu (mocny i pomocny zwiazek dunskich automobilistow) byl nawet zwyczaj, ze salony samochodowe za to placily, ale to juz pewnie niemodne.

Aalborg

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Paź 2009, 13:13:37 »
Chcialem jeszcze dodac ze gotowe wzory umow kupna - sprzedazy mozna znalesc na stronach www.dbadk. oraz www.BilBasen dk.( slutsedel) Tam tez mozna znalesc duzo ogloszen sprzedam samochod z salonow i prywatnych.Pozdrawiam.

ert

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Paź 2009, 15:51:40 »
Ja proponuje Wam założyć  watek kto ile wsadził w dunskie satre gówno HA HA
Dobre. Piszcie pośmiejemy się. Teraz widzę na forum promuje się kupowanie duńskich aut. Za pół roku zmienią przepisy, obniżą podatki, albo bez problemów zalegalizuje sie polskie samochody to dopabuse się będziemy śmiać

poloniainfo.dk

Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Paź 2009, 15:51:40 »

piott72

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Paź 2009, 18:07:26 »
heheeheh  nie licz na to ze cos zmienia a wrecz przeciwnie wezma sie jeszcze bardziej i beda sie smiac z ciebie ci co kupili nawet stare auto...zawsze mozna pojechac do Polski i troche je podreperowac..A tak nawiasem mowiac czym ty jezdzisz???:)

gosc73

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Paź 2009, 18:46:42 »
tak sobie tłumaczą tylko Ci którzy nabyli już szroty i nie widzą innej opcji ale wystarczy dobrze poszukać i poczytać ale będzie z was ubaw za jakiś czas wielkie dunczyki sie zrobili a poprawnie mówić i pisac nie potrafią hahaha

Wils

  • Gość
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Paź 2009, 18:47:58 »
ert lepiej obudz sie z polskiego snu...

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Paź 2009, 20:20:51 »
Typowo polski koncert zyczen: zycze wszystkim co inaczej mysla i dzialaja, wszystkiego najgorszego. Pelno anonimowych szydercow na tym forum, niestety.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Paź 2009, 20:29:21 »
Jamjurandzie Trzeba ich przenies do watku http://poloniainfo.dk/forum?topic=15052.0 :))

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Paź 2009, 17:23:04 »
No i dziś wybrałem ubezpieczyciela, po przedstawieniu historii ubezpieczenia i bezwypadkowej jazdy z Polski, Pani wypełniła odpowiedni druk z którego oderwała jego część i wręczyła mi abym przedstawił do rejestracji w SKAT, obliczyła składkę około 15 minut to trwało. Następnie udałem się do SKAT też 15 minut i po wszystkim.

poloniainfo.dk

Odp: ABC zakupu samochodu w Danii
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Paź 2009, 17:23:04 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 256561
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1689
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28633
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35081
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32673
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand